Kısıtlı bir bütçeyle evi dekore etmek için 6 ipucu

yatak ve kilim

Ev dekorasyonunda ekonomik faktör asla gözden kaçmamalı çünkü o dönemde geçerli olan yatırımın bağlamını çerçeveliyor. Bazen, mevcut miktar tamamen sınırlıdır. Kısıtlı bir bütçeyle ev nasıl dekore edilir? İçinde dekorasyon blogu Altı ipucu paylaşıyoruz.

1. Fiyatları karşılaştırın: satın alma işlemini tamamlamadan önceki temel adım

oturma-odası-dekorasyonu-evde-mobilya

Hangisinin evinizin ihtiyaçlarına en uygun olduğuna karar vermeden önce ilham önerileri bulun, yeni dekorasyon firmaları keşfedin ve birkaç ürünü karşılaştırın. Faktör fiyat Makalede açıklanan amaca ulaşılması söz konusu olduğunda bu karşılaştırmayı doğrudan etkiler: ev dekorasyonuna yatırım yapmak için bütçede belirtilen tutarı aşmamak.

2. Nihai ayrıntılar ile geçici yönler arasında ayrım yapın

evde-oturma-odası-ve-mutfak

Yaratıcı süreçte dikkatlerden kaçmaması gereken bir diğer bileşen de zamandır. Kısıtlı bir bütçeyle uygulanabilir bir proje planlamak istiyorsanız, farklılaşma kesin ayrıntılar arasında, yıllarca evde kalacak olanlar ve daha geçici olan diğer faktörler. İkincisi, daha kısa bir süre için evin bir parçası olacaktır. Ancak, önemli bir pratik işleve hizmet ederler ve daha kaliteli kaynaklar satın almaya yatırım yapabileceğiniz zamana kadar geçici bir çözüm olarak sunulurlar.

3. Organizasyon ve planlama: eylem planı sırasında gereklidir

salon dekorasyonu

Planlama, herhangi bir ev dekorasyon sürecinde önemli bir bileşendir. Aslında bilinçli tüketimi, doğayı korumayı ve kişisel ihtiyaçlara özen göstermeyi dikkate alan bilinçli dekorasyonun değerini besliyor. fazlası varken doğaçlama karar vermede bütçenin aşılmasına yol açabilir, optimal planlama, sayıları ayarlamak ve nihai amaca ulaşmak için belirleyicidir.

4. İkinci el mobilyalar ve eski ürünler

evi dekore etmek için mobilyalar

Şu anda mevcut olan mobilya çeşitleri, oturma odası, yatak odası, yemek odası veya salon için mobilya alırken bütçelerini olabildiğince ayarlamak isteyen müşteriler için mükemmel olanaklar sunuyor. Özellikle ikinci el mobilya ve aile yadigârı ürünlerin kullanım ömrü uzun olabilmektedir. Öte yandan, geçmişe sahip tasarımlar trendleri belirliyor, çünkü tam da zamanın geçişi Anlam Bu, seçilen modelin estetiğini geliştirir. Yani yatırım bütçesini azaltmak istiyorsanız satın alma sürecinde alternatif sayısını artırın.

5. Profesyonel tavsiye: bir dekoratör size yardımcı olabilir

beyaz duvarlı oda

Bazen bir dekoratörün kriterlerine başvurma fikri, hizmetlerinin çok yüksek bir bedeli olabileceği düşünülerek bir kenara atılır. Bununla birlikte, bir uzmanın müşterinin kullanabileceği bütçeyi dikkate aldığı unutulmamalıdır. yani, proje dekorasyon belirli koşullara uyum sağlar. Ve profesyonel, mülkün sahibi ile sürekli iletişim halindedir.

Beklentilerinizi, tercihlerinizi ve olasılıklarınızı dikkate alır. Bu nedenle tavsiye, projede belirlenen hedefle uyumludur: bütçeyi ayarlayın. Bir dekoratörün, çok sayıda tedarikçiyle işbirliği yapan ve çok çeşitli markaları bilen bir uzman olduğunu unutmayın.

6. Minimalist bir dokunuş, bütçeyi artırmadan stile sahip çıkmanın anahtarı

masada fincan

Bir mekanın güzelliği ve tarzı, bir evi tarihle kişiselleştiren bir araç olarak duygusal dekorasyonla zenginleştirilir. Halihazırda trendi belirleyen sıcak minimalist dokunuş, her ayrıntıya bilinçli bir şekilde dikkat etmenin önemini de gösteriyor. bu basitlik ve aşırılığın zıttı olan sadelik, sınırlı ve sıkı bir bütçeyi yönetmede olumlu bir etkiye sahiptir.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu