Mermeri Evinizin Dekoruna Dahil Etmenin 10 Şık Yolu

Mermerin incelikle güzel ışıltı ve güzelliğiyle, mermerin evi aydınlatmak için ev dekoruna dahil edilmesinin birçok şık yolu vardır. Mermer zarif, cilalı ve sofistike. Anında mekanın görünümünü yükseltir, ona zenginlik katar ve yüzyıllar boyunca olmuştur. Eşsiz ‘damarları’ veya çizgileri gösteren son taşla yeniden kristalize edilmiş karbonat minerallerinden oluşan bu adı, ‘parlayan taş’ anlamına gelen Yunanca bir kelimeden türemiştir.

Mermeri Evinizin Dekoruna Dahil Etmenin 10 Şık Yolu

Mermer Mutfak Tezgahı

Mutfak tezgahları, mermer ile başlamak için harika bir yerdir. Mevcut olanınız granit olsa bile, kaba dokulu veya pürüzsüz bir yüzeyde mermer bir taşla değiştirilebilir. Granitten farklı olarak mermer tezgahlar, lekeleri ve çizikleri önlemek için düzenli olarak bakımı, düzgün ve tutarlı bir şekilde temizlenmelidir.

Mermer Döşeme

Popüler bir söz, “Az daha çoktur”. Mermer söz konusu olduğunda, küçük bir alanda bile kullanılması mekanı yükseltebilir, onu sade sıkıcıdan şıklığa taşıyabilir.

Fuayedeki dokulu mermer döşeme veya oturma odasındaki küçük bir madalyon kakma, bir odak noktası görevi görür ve muhteşem bir dokunuş yaratır.

Mermer Döşeme

Mermer Vurgulu Duvarlar

Duvar dekorunda çok sık kullanılmayan mermer, aslında her türlü oda için harika bir görünüm yaratır. Aynı zamanda farklı kullanımlara uygulanabilen, çalışması kolay ve yumuşaktır. Mermer, küçük bir alan veya tek bir duvar için veya tüm oda için dekoratif olarak kullanılabilir. Taç kalıplama ve kapı kasası için fayans kullanmadaki zorlukların aksine, mermerin çok yönlülüğü, onu evin belirli alanları için harika bir taş yapar.

mermer vurgu duvar

Mermer Ganesha Putları

Benzersiz çekici özellikleri ve görünümü nedeniyle mermer, dini putlar ve tanrılar için harika bir malzeme oluşturur. Yumuşaklığı ve karakteri, onu metal ve diğer malzemelere harika bir alternatif haline getirir. Aynı zamanda daha uzun bir raf ömrüne sahiptir ve daha az bakım gerektirir.

Ganesha gibi büyük mermer idoller genellikle evin dışına yerleştirilse de, küçük olanlar da altın ve pirincin alternatifi olarak pooja odalarında giderek daha fazla kullanılmaktadır.

Güzel Mermer Lambalar

Mermer lambalar eve harika bir ektir. Mermeri diğer iç mekanlara dahil etmek mümkün değilse, şamdanlar mekanı birbirine bağladıkları için harika bir seçenektir. Hem geleneksel hem de çağdaş evler için çok sayıda tasarım seçeneği ve özelleştirme mevcuttur.

mermer lambalar

Mermer Kumaş

Tüm mermerlerin sağlam ve yapılandırılmış olması gerekmez. Akıcı ve çok yönlü olan mermer kumaşın mobilya ve perdelerden döşemelik ve havlulara kadar kendine özgü kullanımları vardır. Dekoru değiştirmek çok kolay değilse, mümkün olan her yere mermer kumaş dokunuşları eklemek aynı derecede harika bir seçenektir.

Mermer tasarımlar Baskı Kumaş

Mutfak aksesuarları

Mermer taş genellikle çanak çömlek, sofra takımı, kalem / kalem sehpaları ve hatta kesme tahtaları gibi oyma dekor ve aksesuarlarda kullanılır. İlginç küçük dokunuşlar verirler, daha sağlamdırlar ve her dekor ve renk paleti ile harmanlanırlar.

mermer kesme tahtası

Mermer Pooja Tapınakları

Tarihimiz güzel mimarinin tanığıdır ve güzel mermer tapınakları ile bilinir. Pooja mandiriniz için mermer malzeme seçmek, özellikle beyaz mermer söz konusu olduğunda muhteşemdir. Sarı, yeşil veya kırmızı gibi canlı bir renkle eşleştirmek, evinizin iç mekanını canlandıracaktır.

Mermer Backsplash

Bu mermer backsplash, mutfağa zarif ve minimalist bir görünüm kazandırır. Alanınıza mükemmel bir doku veren saksı bitkileri gibi farklı mutfak dekor aksesuarlarıyla eşleştirin.

Mutfak adasına yerleştirin

Mermer bir mutfak tezgahının bakımı ve temizliği, ahşap tezgah ile karşılaştırıldığında kolaydır. Mermeri mutfak adasına yerleştirmek, küçük mekanlar ve mutfakta yemek masası alternatifi arayanlar için ideal olacaktır. Dolap kepenkleri mutfakta ekstra depolama için çok amaçlıdır.

Mermeri Evinizin Dekoruna Dahil Etmenin 10 Şık Yolu konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu