Oturma odası nasıl dekore edilir, size açıklıyoruz!

Modern tarz, minimalizm ve fonksiyonellik üzerine kuruludur. Bu nedenle, oturma odasınızda, ihtiyacınız olan tüm eşyaları saklamak için gereken dolap ve rafları kullanabilirsiniz. Aynı zamanda, temiz ve düzenli bir alana sahip olmanızı sağlar, böylece ziyaretçilerinizle rahatça sohbet edebilirsiniz.

Ayrıca, modern bir tarz, sade ve net bir görünüm sağlar, böylece odanız daha geniş ve aydınlık görünür. Özellikle, oturma odasınızda açık renkler kullanmak, alanın genişlemesine ve aydınlatmasına yardımcı olur. Özellikle, beyaz, gri veya pastel tonları kullanmak, odanın modern ve havalı bir görünümü verir.

çekicilikte zerafet kazanmış egzotik oturma odası dekorasyonu
çekicilikte zerafet kazanmış egzotik oturma odası dekorasyonu

Bu modern tarz, biraz minimalist, gereksiz unsurlardan yoksun, süslemeden uzak, basit ve sade çizgilere sahip olmasıyla karakterize edilir. Tüm bunlar, kişinin böyle bir oturma odasının soğuk olduğunu düşünmesine yol açabilir.

Bir Öneri: Oturma odalarının düzenlenmesinde yapılabilecek 6 yanlış

Bununla birlikte, belirli unsurları denkleme dahil ederek ideal, sıcak ve modern bir oturma odası elde edebilirsiniz. Oturma odanızı aynı zamanda rahat ve konforlu olan modern bir tarzda nasıl dekore edebileceğinizi açıklıyoruz. Bu önerileri dikkate alın.

Siyah ve beyaz gibi nötr renkler

Bu tarzı tanımlayan renkler siyah ve beyazdır. İkincisi her zaman dikkatle, sadece birkaç vuruşta kullanılır. Duvarları gri tonlarda boyayabilir ve bu renk tekdüzeliğini azaltmak için tekstil ürünleri veya bazı mobilyalar aracılığıyla atmosfere sıcaklık katan toprak tonları ekleyebilirsiniz.

Bitkilerle oturma odası nasıl dekore edilir

Sade, hafif mobilya hatları

Bu stil, düz ve temiz hatlara sahip alçak mobilyaların kullanımıyla karakterize edilir. Açık ahşap tonlarında veya beyaz lake. Süslü kaplamalardan kaçının ve son trend olan yivli veya oluklu sade mobilyaları tercih edin. Moda kanepeler iyi bir seçenektir. Bu alanın çok ihtiyacı olan sıcaklık dokunuşunu vermek için toprak renklerinde. Daha parlak renklerde minderlerle ve hatta geometrik veya saykodelik baskılarla doldurun.

gri ve büyük kanepe

Zıtlık oluşturan unsurlar

Bu modern tarzın sade ve basit monotonluğunu kırmak için bazı unsurları vurgulamak iyi olacaktır. Ahşapla, vinillerle ya da hatta harika görünen 3D efektli karolarla kaplı bir duvar. Ya da bazı mobilyalarla. Tasarımıyla öne çıkan bir şifonyer, rengiyle dikkat çeken bir kanepe ya da yerde duran XL boyutunda bir boy aynası. Elemanlardan birinin odanın odak noktası olması gerekir.

Bir halı samimiyet katacaktır

Her güzel oturma odası, kışın ayaklarınızı sıcak tutacak ve neden olmasın, odaya renk katacak iyi bir halıya sahip olmalıdır. Bununla, örneğin oturma odası yemek odasıyla aynı odayı paylaşıyorsa alanları sınırlandırabilirsiniz. Buna ek olarak, küçük bir oturma odasını görsel olarak büyüterek çok uygun optik efektler elde edebilirsiniz. Neşeli bir dokunuş katmak için mükemmel bir seçenektir, çünkü odanın geri kalan unsurlarını güncelleştiren geometrik veya soyut baskıları tercih edebilirsiniz.

Orijinal cam sehpa

Eserler ve özel tasarım parçalar

Evlerde sanat her zaman hoş karşılanır ve sanat eserlerini sergilemek için en ideal yer oturma odasıdır. Modern tarz, soyut sanat eserlerinin yanı sıra imza niteliğindeki mobilya parçalarını da sever. Bu sandalyeler, masalar veya koltuklar zaten iç tasarım tarihinin bir parçasıdır ve misafirleriniz tarafından kolayca tanınabilir.

Altın ve pürüzsüz pirinç dokunuşlarıyla

Oturma odanıza altın veya pirinç tonlarında parçalar eklemeyi unutmayın. Modaya uygun ve her alana sofistike bir hava katacak.

İlginizi Çekebilir: Oturma odası için doğru kanepe nasıl seçilir?

Orada burada altınla çıldırmanıza gerek yok. Yapılacak en iyi şey, siyahta olduğu gibi, birkaç dokunuş eklemektir. Küçük bir vazoda, bir ayna çerçevesi içinde, bir çiçek saksısında.

salon dekoru

Bitkilerden her zaman memnuniyet duyarız

Elbette oturma odanıza biraz bitki eklemeyi de unutmayın. Doğayı evinize getirmenin yanı sıra, renk katarlar ve oturma odasının ne koyacağınızı bilemediğiniz o unutulmuş köşesini dekore etmek için çok kullanışlıdırlar. Büyük bir palmiye ağacı veya bir çiçek ağacı modern dekorasyonunuzu tamamlayacaktır.

bahçeye-bağlayan-kapı

Şömine modernliği

Eğer şansınız varsa, neden oturma odanıza bir şömine eklemeyesiniz? Sade çizgilere sahip, siyah metal veya dikdörtgen şeklinde modern bir tane tercih edin. Odanın odak noktası olacak ve kışın evinizdeki en rahat odanın keyfini çıkarmak için ihtiyacınız olan sıcaklığı şüphesiz sağlayacaktır. Bugünlerde bacaya ihtiyaç duymayan gazlı şömineler var ve bunları istediğiniz her yere dahil edebilirsiniz.

Modern bir oturma odası elde etmek için bazı öneriler:

  1. Temiz ve düzenli bir alan: Modern tarzda evlerde, düzenli ve temiz bir alan önemlidir. Bu nedenle, odanızda gereksiz eşyalardan kurtulun ve sadece ihtiyacınız olanları saklayın.
  2. Açık renkler: Modern tarzda açık renkler kullanmak, odanın daha geniş ve aydınlık görünmesine yardımcı olur. Beyaz, gri veya pastel tonları kullanmak özellikle tavsiye edilir.
  3. Minimalist mobilya: Modern tarzda minimalist ve fonksiyonel mobilya tercih edilir. Sade ve net bir görünüm sağlamak için, odanızda gereksiz ayrıntıları azaltın.
  4. Doğal malzemeler: Modern tarzda doğal malzemeler kullanmak önemlidir. Özellikle, ahşap, mermer veya cam gibi malzemeler kullanmak odanın modern ve havalı bir görünümü verir.
  5. Aydınlatma: Modern tarzda iyi bir aydınlatma önemlidir. Geniş pencereler veya çatı pencereleri kullanmak veya odanızda çok sayıda lamba kullanmak, odanın aydınlık ve canlı görünmesine yardımcı olur.
  6. Aksesuarlar: Modern tarzda aksesuarları azaltmak önemlidir. Sade ve net bir görünüm sağlamak için, odanızda sadece gerekli olanları kullanın.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu