Salon dekorasyonunda güzellik ve zarafet nasıl arttırılır?

oturma odasında zarif perdeler

Oturma odası evdeki en önemli alanlardan biridir. Bu nedenle oldukça özenli bir sunuma sahip bir mekanda güzellik ve zarafet kusursuz bir tarz ortaya koymaktadır. İçinde dekorasyon blogu Çevrenin bileşimindeki her iki faktörü de beslemek için yedi ipucu paylaşıyoruz.

1. Farklı ortamlar, ancak bağlantılı

ayna-ve-yemek masası

Salon dekorasyonunda uyum perspektifinin pekiştirilmesi tavsiye edilir. Görsel düzen aracılığıyla en iyi halini gösteren bir perspektif. Mekânın bir parçası olan ortamlarda bir farklılaşmaya olanak sağlayacak bir formül bulunması tavsiye edilir. Oda küçükse, geliştirmek uygundur. liderlik yaşam alanının ve çevreyi tamamlamak için sadece bazı dekoratif köşeler ekleyin.

2. Odanın mükemmel kahramanı kanepe

oturma odasında kanepe ve televizyon

Zarafet ve güzellik, odanın gerçek kahramanı haline gelen bir kanepe ile mükemmel bir şekilde temsil edilebilir. Çarpıcı renkli bir format, özel tasarımlı bir kreasyon, yuvarlak hatları olan bir mobilya, kadife bir ürün… Kısacası iyi bir seçim… kanepe Sadece refahı, konforu ve rahatlığı ön planda tutmamalısınız. Mobilyaların estetiği, güzellik ve zarafet gibi mekanın dekorasyonunun diğer bakış açılarını doğrudan etkiler.

3. Kanepe etrafında simetri

Belirttiğimiz gibi kanepe, oturma odası dekorasyonunda gerçek bir baş kahraman olarak öne çıkabilir. Ve yaşam alanındaki mobilyaların varlığı nasıl daha da güçlendirilir? Simetri kriterinin uygulanması yoluyla. Örneğin, çerçeve mobilya iki yuvarlak, kare veya dikdörtgen yan masada (koltukların her iki yanında bulunur).

4. Klasik bir dokunuş: rustik, çağdaş ve İskandinav ile mükemmel uyum sağlar

vazo-ile-beyaz-çiçekler

Salon dekorasyonundaki güzellik ve zarafet tek bir dekoratif tarza indirgenmemiştir. Ancak odanın ana estetiğine klasik bir dokunuş katabilirsiniz. Ortamın imkanları ile oynamak için çok çekici kombinasyonlar oluşturabilirsiniz. Örneğin rustik, diğer ayrıntılarla mükemmel bir şekilde birleşir. klasikler, çağdaş ve İskandinav ile olduğu gibi. Odaya daha klasik bir vurgu katmak istiyorsanız daha önce bahsettiğimiz bir öneri olan simetri bu süreçte size yardımcı olabilir.

5. Çok tarza sahip lambalar

orijinal-lamba-in-the-oturma-dekorasyonu

Genel olarak şık bir oturma odası, odaya farklı açılardan yansıtılan ışığın etkisiyle ön plana çıkar. Doğal aydınlatma, evin içindeki havayı besler. Ayrıca netlik, beyaz gibi çok sayıda tonla da artırılır. inci grisigök mavisi, krem… Son olarak, lambalar önemli bir işlevi yerine getirir ve diğer yandan odada görsel bir fark yaratabilecek bir stil dokunuşu sağlar.

6. Çok pratik bir dekorasyon: güzellik, işlevsellikle uyumludur

oturma odasında raflar

Güzellik ve zarafet mükemmel bir uyum içinde olmalıdır. işlevsellik. Yani ailenin, çiftin ya da konutta ikamet eden kişinin gerçekliğine tam uyum sağlayan pratik bir dekorasyonla uyumlu hale getirilirler. Kuşkusuz, yaşam alanı ve odanın diğer alanları günlük rutinde özellikle önemlidir (çok sık kullanılır). Bu nedenle dekorasyon projesi, mekanın planlanmasında öncelik verilmesi gereken ihtiyaçların detaylı bir analizini bütünleştirmelidir.

7. Kişisel ayrıntılar

gri-kanepe-in-geniş-oturma-odası

Kişisel, duygusal ve duygusal dekorasyon herhangi bir şekilde görülebilir. köşe evin. Ancak oturma odasında en iyi hali: eve gelen arkadaşlar ve aile tarafından da keyif alınan sıcak bir ortam.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu