Huzurlu bir gece uykusu için yatak odası

Yatak odanızda rahatça dinlenebilmeniz için ipuçları. Gün içinde iyi hissetmek ve performans göstermek için iyi uyumak çok önemlidir. İyi bir dinlenmenin temel kahramanlarından biri de yatak odasıdır. Burada size yatak odanızı iyileştirmeniz ve daha iyi bir dinlenme elde etmeniz için bazı yönergeler veriyoruz.

Huzurlu bir gece uykusu için yatak odası

Bir yatak odasını daha iyi dinlenmesi için şartlandırın.

Hava sıcaklığı

Oda sıcaklığı çok yüksek olmamalıdır; yeterli olanı 18 ile 22 derece arasındadır. Ayrıca aşırı soğuk veya sıcak, normal uyku ritmini değiştiren ve sabahları üzerinizden bir kamyon geçmiş gibi hissetmenize neden olan ‘mikro uyarılmalara’ neden olabilir. Bir not: Soğuk veya sıcak olmak arasında, soğuğun her zaman sıcaktan daha sağlıklı olduğunu unutmayın.

Nem Oranı

İdeal olarak, nem %50 ile %70 arasında olmalıdır. Evet, okuduğunuz gibi nem, doğru seviyelerde olduğu sürece iyidir, çünkü kuru bir ortamdan kaçınmaya çalışmanız gerekir, çünkü ağzı kurutur ve nefes almayı zorlaştırır. Ve bu anlamda, nemlendiriciler nem eksikliğiyle mücadele etmek için iyi bir müttefiktir.

Ayrıca, oksijeni emdikleri ve alerjiye neden olabilecekleri için, ayrıca halılar ve tozu emen sentetik kumaşlar gibi, odada bitki bulundurmaktan da kaçınılması tavsiye edilir.

Dünyanın en önemli buluşlarından bazıları yağınladık. Kağıt yapım olmadan roman olacaktı, güzel gecelr çok daha az ilginç olurdu pusula ve Erkek olmadan kayıp olurdu. Ama Çin kültürü de bize doğru kanalize zaman, çok olumlu bir etkiye sahip ve günlük hayatımızda artırabilir, feng shui harikası başka bir şey verdi. Adı feng shui anlamı rüzgar ve su anlamına gelir ve enerji dengesi ve belirli bir alan sağlık ve iyi şans yaşayan insanlara vermek için kullanılan karmaşık bir sistemdir. Yerleşim, renk ve boyut farklı unsurları kullanarak, feng shui bir besleyici ve rahatlatıcı bir ortam oluşturmak için kullanılır.

Bizim evler söz konusu olduğunda, en yardıma ihtiyacı oda muhtemelen yatak odası. Bu dağınıklığı hızla kurar odası, kötü alışkanlıklar ve aniden rahat kutsal baş döndürücü bir karmaşa olur. İşte boudoir bir denge oluşturmak için birkaç ipucu:

İyi Havalandırma

Yatak odalarında doğru hava yenilenmesini sağlamak için iyi bir alışkanlık edinmeniz çok önemlidir.Nasıl? Her gün 5 ila 10 dakika havalandırma, en iyi zaman sabahtır ve çapraz havalandırma ile yapılabiliyorsa, daha iyidir, çünkü bu iç nemi azaltır. Ey! Mümkün olduğunda güçlü ve doğrudan hava akımlarından kaçının.
elektronik cihazlar.

Yatağın yanındaki lambalar, kablolar ve fişler uykuyu bozan elektromanyetik alanlar (elektromanyetik alanlar sonrası sayaç bağlantısı) oluşturabilir. İdeal olan, bu cihazları yataktan uzaklaştırmak ve mümkünse yatmadan önce bağlantılarını kesmektir.

Işık nasıl olmalı

Oda ne kadar karanlık olursa, dinlenmek o kadar kolay olur ve iyi bir gece uykusunun ertesi güne hazır olmasını sağlar. Yapay ışık uykuya çok fazla müdahale ederek daha hafif ve sığ hale getirerek daha sık uyanmanıza neden olur. Ayrıca Aydınlık bir yatak odasını dekore etmek için 6 öneri konusu yatak odasına giren ışık için size fikir verebilir.

Gürültüden uzak

Başka durumlarda gördüğümüz gibi, evdeki aşırı gürültünün uyku üzerinde korkunç sonuçları vardır. Kolayca uykuya dalmanızı engellemenin yanı sıra uykunun en derin evrelerine ulaşma yeteneğinizi de etkiler. İyi bir yatırım, yatak odanızı gürültüden izole ederek sessizliği korumanıza yardımcı olacağından iyi pencereler kurmaktır.

Yatak kalitesi

Yatak sessiz ve sert olmalı, ancak sert olmamalıdır. Ayrıca şunu unutmayın: Birçok uzman, yatak başı kuzeye ve basamak güneye baktığında uyku kalitesinin arttığı konusunda hemfikirdir. Ayrıca Neden bir lateks yatak seçmelisiniz: güçlü ve zayıf yönler? konusuna mutlaka bakınız.

Ve kaliteli olmaları için yatırım yapmaya değer olan yatağın iki temel unsurunu unutamayız: yatak ve yastık:

Yatak: Daha iyi dinlenmemize yardımcı olmak için yatağın dört temel gereksinimi karşılaması gerekir:

– Teri absorbe edin.
– Isı dağılımından kaçının.
– Omurganızın anatomisine mükemmel uyum sağlaması için vücudunuzu doğru şekilde destekleyin.
– Hijyenik olun.

Yastık: Uyurken başımızı doğal bir pozisyonda tutmanın anahtarı. Yastıksız uyursanız, boyun geriye doğru yatarsa ​​ve servikal omurlar aşırı basılıysa, bu seçeneği ekarte ediyoruz. Modern Yeşil Renk Yatak Odası 2022 konusu size ilham verebilir. Ayrıca çok kalın bir yastıkla uyumak da iyi değil çünkü başı öne eğiyor ve omurları çok fazla esnetiyor, öyle değil mi? Başınızı boynunuzla aynı hizada tutan oldukça alçak ve çok yumuşak olmayan bir yastık kullanmak en iyisidir.

Ve dinlenme hakkında o kadar çok konuşuldu ki, uyuyakaldık… Huzurlu bir uyku ile bu ipuçlarını uygulamaya koşuyoruz! Küçük melekler hakkında ne hayal ediyorsun!

Ayrıca yatak odanız için sizi iyi uyumaya teşvik eden aromalar alabilirsiniz. Lavanta, bergamot, papatya ve ylang-ylang gibi belirli kokuların duyuları gevşeterek uykuyu teşvik ettiği bilinmektedir. Yatmaya hazırlanırken yatak odanızda kokulu mumlarla denemeler yapın. Ayrıca aromaterapi için yatak takımınıza veya perdelerinize bazı uçucu yağlar da püskürtebilirsiniz. Yatak odanızdaki bu “görsel çekiciliğin ötesinde”, mümkün olduğunca iyi uyuma isteği uyandırabilir.

Artan stres seviyeleri ve cıvalı yaşam tarzı alışkanlıkları ile çoğu insan haftalarca uykusuz kalır. Biraz lükse yatırım yapmak her zaman buna değer çünkü kendinize ve paha biçilmez hayalinize yatırım yapıyorsunuz!

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu