Nemi tamir etmenin maliyeti nedir?

Nem, çoğu evdeki en yaygın sorunlardan biridir ve en çok baş ağrılarından biridir.

Diğer nedenlerin yanı sıra bir komşu musluğu açık bıraktığı, bir boru kırıldığı veya duş teknesinden bir sızıntı olduğu için filtrasyon nedeniyle nem bulabiliriz ve bunların düzeltilmesi nispeten kolay ve ucuzdur.

Reçine enjeksiyon nem onarımı

Nem onarımı konusunda uzmanlaşmış firma Lemara.es nemi onarmak için toprağa poliüretan enjeksiyonu

Ancak, diğer çözümlerin yanı sıra, su geçirmezlik ürününün olası bir enjeksiyonu gibi daha ayrıntılı yöntemler gerektiren kılcallaşmanın neden olduğu nem gibi düzeltilmesi çok daha karmaşık ve pahalı olan başka durumlarımız da var ve diğer çözümlerin yanı sıra Aşağıda yaklaşık ve ortalama onarım fiyatı ile birlikte gözden geçireceğiz.

Ve yaklaşık diyorum çünkü türü ne olursa olsun, her nem problemi özel bir çözüm gerektirir ve bu da fiyatın çok değişmesine neden olur.

Ayrıca, etkilenen metrekare, hasarın ciddiyeti veya işlenecek malzemenin türü gibi nem onarımının fiyatı üzerinde doğrudan etkisi olan diğer ayrıntılar da dikkate alınmalıdır.

Bununla birlikte, farklı nem türlerine, onarımına ve uygulanması gereken tedavilerin maliyetine bakalım.

Kılcallık nemi

nem

Bu tür nem, çözülmesi en zor olanıdır ve ne yazık ki aynı zamanda en yaygın olanıdır, ayrıca kullanılan işlemin türüne bağlı olarak genellikle en pahalıdır ve bu nedenle kapsamlı bir çözüme ihtiyaç duymalarıdır. , değil Kılcallık yoluyla nemi ortadan kaldırmak için “yamalar” veya kısmi onarımlar yapabilirsiniz, çünkü bunlar işe yaramaz veya en iyi durumda geçici olur.

Bu tür bir nem, sızıntı evin veya binanın bodrum katından gelmesi nedeniyle sorun haline gelir.

Bu tür nemi çözmek için, bir hendek yapmaktan ve binanın zeminine bir drenaj borusu yerleştirmekten, zemini veya duvarları delmeye ve bir su yalıtım ürünü enjekte etmeye, duvarlara sifon takmak gibi diğer yöntemlerden geçmeye kadar çeşitli yöntemler vardır. böylece nemi veya ters elektroozmoz gibi teknikleri boşaltın.

Tahmin edebileceğiniz gibi, tüm bu onarımlar, size tavsiyelerde bulunacak ve hangi tedavinin en etkili olduğunu söyleyecek onarım ve nem giderme konusunda uzmanlaşmış bir şirket tarafından yapılmalıdır.

Kılcallıkla nem için işlemlerin maliyeti ile ilgili olarak, su itici ürünlerin enjeksiyonu ile işlemler metrekare başına yaklaşık 120 €, nemi tahliye eden sifonların yerleştirilmesi sifon başına yaklaşık 40 € ‘dur ve en ucuz seçeneklerden biri iken, Kablosuz bir elektroosmoz cihazının kurulması gerekiyorsa, fiyat, kurulu cihaz başına 6.000 € ‘ya ulaşabilir.

En pahalı çözümlerden biri olmasına rağmen, her duruma bağlı olarak, su yalıtım şirketi Lemara’nın bize anlattığı gibi, kılcal nem için daha etkili başka tedaviler de vardır; su yalıtım ürünleri enjeksiyonu, ne olduğunu görebileceğimiz bu makalede. . ve kablosuz elektroozmozun nasıl çalıştığı ve ne kadar etkili olduğu ve bu nemi onarmak için sahip olduğumuz seçenekler.

Filtrasyon nemi

Filtrasyon nemi

Fotoğraf Bin Dekorasyon Fikirleri

Filtrasyon neminin onarımı basit ve ucuz olabilir veya sızıntının nerede olduğuna bağlı olarak daha pahalı ve çözülmesi zor olabilir.

Ucuz ve basit bir onarım örneğine bakalım:

Kırık bir duş tekneniz olduğunu hayal edin. Zamanla ve çok geçmeden, alt kattaki komşunuz, duş teknenizin kırılması nedeniyle suyun sızdığı evinin tavanlarında ve duvarlarında rutubet olacaktır.

Önce kök problem çözülmelidir. Yani, bu durumda, duş teknenizi onarmak veya değiştirmek ve tamamen su geçirmez olduğundan emin olmak olacaktır.

Ev sigortası bu onarımı karşılamıyorsa, fiyat genellikle yaklaşık 600 € arasındadır.

Kök problemi tamir edilip çözüldükten sonra alt katta meydana gelen sızıntının neden olduğu hasar onarılır.

Filtreleme temizlendikten sonra tavanların ve duvarların tamamen kurumasına izin verildiğinde, bu onarımlar genellikle pahalı değildir, çünkü duvarların temizlenmesi, dolgu macunu sürülmesi ve yeniden boyanması çoğu zaman yeterli olacaktır. vakalar. vakalar.

Bu onarımın fiyatı, nemin ne kadar yayıldığına bağlıdır. Birden fazla tavan ve duvarın onarılması gerekiyorsa, sadece banyo tavanının onarılması gerektiği gibi aynı fiyat olmayacaktır.

Ancak yaklaşık bir fiyat koymak için, her bir tavan veya duvarın 150 ila 200 € arasında bir maliyete sahip olabileceğini hesaba katabilirsiniz.

Size söylediğim gibi, bu tamamen gösterge, çünkü hepsi nemin ne kadar yayıldığına bağlı.

Şimdi daha ayrıntılı bir süreç gerektiren bir filtreleme örneğine bakalım.:

Nem, kırık bir boru, açık bir musluk veya su sızdıran bir duş teknesinden kaynaklanmıyorsa, diğer benzer sorunların yanı sıra, sızıntılar caddeden giren, temelin duvarlarından sızan su olabilir. cephedeki çatlaklar veya yapı malzemelerindeki gözenekler.

Tahmin edebileceğiniz gibi, bu tür bir filtreleme iş gerektirir, çünkü tamir etmek için su geçirmez bir metal çerçeve içerisine yerleştirilmiş yalıtım katmanları yerleştirilmeli veya asfalt kumaşı tamir edip temizlemeli, cephenin dış kaplamasını yenilemeli, bir Suyun nerede sızdığına bağlı olarak bu tür sızıntıları onarmak için diğer mevcut yöntemlerin yanı sıra, kaldırım taşından veya çatlakları fiberglas ve reçinelere dayalı özel ürünlerle kapatın.

Temel duvarına epoksi harcı enjekte ederek nem onarımı

Lemara şirketinin rutubetinin temel duvarında epoksi harç kullanılarak onarılması.

Bu rutubeti tamir etmenin maliyetine gelince, gördüğünüz gibi, duruma bağlı olarak çeşitli onarım türleri veya olası çözümler olduğundan, yaklaşık bir maliyet söylemek çok zordur.

Yoğunlaşma nedeniyle nem

Nem yoğunlaşması

Pixabay Fotoğrafçılık

Yoğuşmadan kaynaklanan nem genellikle çözülmesi en kolay olanıdır, çünkü havanın geçişine veya yeterli havalandırmaya izin verirsek, bunların çözülmesi gerekir ve büyük işler gerektirmez.

Bu nedenle olmasa da en ucuzlarıdır, çünkü benimsenen çözüme bağlı olarak fiyat çok artabilir.

Örneğin, yaklaşık 300 € ‘dan itibaren uygun bulabileceğimiz cihazlar olan basit bir nem giderici kurabiliriz. Bu ucuz bir çözüm olacaktır.

Ya da evin bazı alanlarında, genellikle banyolarda bulunanlar gibi bir havalandırma ızgarası da olabilir.

Bununla birlikte, yoğuşma nemini önlemek için bir başka olası çözüm, termal köprünün kırılmasını garanti eden bir RPT sistemine sahip olanlar için evin pencerelerini değiştirmek ve pencere türüne ve kaç tane değiştirmeniz gerektiğine bağlı olarak, Sahip oldukları teknoloji, kullanılan malzemeler, cam katmanları, cam katmanları arasındaki gazlar ve diğer detaylar nedeniyle her pencerede mükemmel bir şekilde 600 € ‘ya mal olabilen pencereler olduğu için fiyatı mükemmel bir şekilde 4.000 €’ ya ulaşabilir.

Yoğuşma nemini önlemenin bir başka çözümü de, havayı eve düşük bir şekilde girmesine karşın yoğuşmayı ortadan kaldırmaya devam ettiği için yoğuşmayı ortadan kaldıran düşük enerjili pozitif girişli bir havalandırma sistemi (PIV) kurmaktır.

Bu cihazların fiyatı da birçok faktöre bağlı olarak değişir, ancak makul olanı mükemmel bir şekilde 2.000 € civarında olabilir.

Gördüğünüz gibi nem türüne ve çözümüne bağlı olarak fiyat oldukça değişkenlik gösteriyor ve önceden kesin bir fiyat söylemek mümkün değil ancak farklı nem türleri ve çözümlerini inceledikten sonra fiyatını söyleyebiliriz. Kablosuz elektroosmoz cihazları gibi daha ayrıntılı çözümler söz konusu ise yaklaşık 500 € (yoğuşma nemi için bir nem giderici kurmak), 6000 € ‘ya kadar olabilir.

Nemi tamir etmenin maliyeti nedir?
konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu