Evinizi Shabby Chic tarzında dekore etmek için fikirler

Shabby Chic mobilyalar yıllardır tüm öfke ve daha yeni stillere kıyasla temelini kaybetme belirtisi göstermiyor.

Evinizi Shabby Chic tarzında dekore etmek için fikirler

Pastel renkleri, yaşam tarzı mobilyaları, çiçekleri ve dantelleriyle tüm romantik ruhların sevdiği Shabby Chic stili, kendinizi evinizde güvende, şımartılmış ve huzurlu hissettirecek güce sahip.
ükemmel Shabby Chic tarzında bir evin nasıl yaratılacağını birlikte görelim.

Evinizi Shabby Chic tarzında nasıl döşersiniz

Bir Shabby Chic evi, pastel tonlar, hayata döndürülen antika ahşap mobilyalar, doğal kumaşlar ve çiçek desenleriyle döşenmiştir. Sadece değil. Bir Shabby Chic evi çok daha fazlasıdır. Tüm yaratıcılığımızı ifade edebileceğimiz boş bir sayfadır, çünkü Shabby, unutulmuş nesneleri kurtarmak ve onları alışılmadık kombinasyonlarla yeni hayata döndürmek anlamına gelir.

Kendini ve kişinin yaratıcılığını ifade etmek, kusurları kutlamak ve onları değerin ayrıntılarına yükseltmek için alan vardır. Shabby Chic tarzında döşenmiş bir evde yaşamak, onu son derece kişisel, daha bizim kılan bu yaratıcı yön sayesinde büyük memnuniyet veriyor. Hakim renk beyaz, renk tonları ise pastel: pudra pembesi, bebek mavisi, su yeşili.

Tamamen açık ve rahatlatıcı renkler. Shabby Chic tarzının tercih edilen malzemeleri ahşap gibi doğal malzemelerdir, sadece mobilyalarda değil, çerçeve gibi mobilya aksesuarlarında da. Kanepe ve minder kumaşları keten ve pamuktur. Aletler için kalay en popüler olanıdır, aynı zamanda metal ve hasırdır.

Sahbby Chic tarzında arazi LC salonu

Land lounge koleksiyonu

Ben stile Shabby mobili

Eski püskü şık mobilyalar, antika veya kullanılmayan mobilya ve aksesuarların kullanılmasını, büyükannenin tavan aralarından kurtarılan ve tozdan kurtarılmasını içerir. Bu terk edilmiş mobilya parçaları, bazı küçük yeniden biçimlendirmelerle yeniden moda haline getirilir: ahşabı cilalamak veya beyaza boyamak.
Gerçekte, Shabby Chic tarzı mobilyalar genellikle piyasada sahte bir antika efektli boyayla yapılmış yeni ürünler olarak bulunur. Bu nedenle, restore edilecek antika mobilyalarınız yoksa endişelenmeyin. Birçok düşük maliyetli Shabby Chic çözümü vardır.

Ev için 10 Shabby Chic fikri

Kalabalıktan sıyrılmak ve Shabby Chic mobilyalarınızı benzersiz ve benzersiz kılmak ister misiniz? İşte ilham alabileceğiniz bazı özgün ve etkileyici fikirler.

1) Zemini ağartın

Shabby Chic tarzı için mükemmel zemin, gerçekten çok hafif olan hafif bir ahşap parkedir. Beyaz görünmesini sağlayan beyazlatma tedavileri var. Zeminlerle bir odanın ne kadar parlak görüneceğini hayal edin ve beyaz duvarlar bile söylemeye gerek yok.

2) Çiçeklerin zaferi

Shabby Chic tarzında kumaşlar önemli bir rol oynamaktadır. Gerçek bir Shabby stili için, düzenli olarak tekrar eden küçük desenlere sahip İngiliz kır evi tarzı çiçek motiflerini seçin. Daha romantik bir etki için, bir duvarı aynı motifin duvar kağıdıyla kaplayabilirsiniz.

Retro kanepe

Retro kanepe

3) Dantel ve Dantel

Shabby Chic mobilyaları rüya gibi ve romantiktir. Bu nedenle dantel ve falpalà, özünü yoğunlaştırmak için en uygun süslemelerdir. Bunları raflar için süslemeler, mobilya altlıkları veya orta kısımlar olarak kullanın.

4) Yatak odası? Açık mavi renkte

Mavi tonların yatak odası için en iyi renkler olduğu bilimsel olarak araştırılmıştır. Aslında, insan beyni mavi rengi bir huzur ve denge duygusuyla ilişkilendirir, öyle ki bir deniz manzarası fotoğrafına bakmak kişinin ruh halini olumlu yönde etkilemesi için yeterlidir.
Yatak odası bedenin ve zihnin dinlenme yeridir ve mavi bir yatak odası bu rahatlama sürecinde bize çok yardımcı olur. Shabby Chic tarzı pastel renkleri sever. Öyleyse yatak odası için yumuşak maviden daha iyi renk, belki de açık mavi tonda olabilir?

Sabrina ferforje yatak

Sabrina ferforje yatak

5) Ve banyo? su yeşili

Yatak odası için mükemmel renk şeker kağıdı ise, banyo için ideal olan güzel bir su yeşili, Shabby Chic stilinin sevdiği gibi her zaman pastel bir renktir. Duvarları deniz yeşili ile boyayın ve aksesuarlarla aynı rengi hatırlayın: havlular, sabunluk ve diş fırçası tutacağı.

6) Vazo veya raf gibi meyve kasaları

Eski püskü şık mobilyaları karakterize eden geri dönüşüm tutkusuna ve doğal malzemelere atfedilen özgün bir fikir, ahşap meyve kutularını yaratıcı bir şekilde yeniden kullanmaktır. Saksı, banyo eşyası veya raf olarak uzun kenardan duvara asılarak.

7) Bazı ülke unsurlarını ekleyin

Ülke, Shabby Chic tarzı ile mükemmel bir uyum sergiliyor. Sonra bazı taşra unsurları ekleyin: tuğlalar, ahşap mobilyalar, açık kirişler… etkisi, sıcaklık ve gelenek dolu bir ortamdır.

8) Ferforje yatak seçin

İçlerinde en romantik yatak, ferforje olanıdır. İster beyaz ister siyahı seçin, sade veya daha zarif bir hat ile, ferforje yatak, mükemmel bir Shabby Chic yataktır.

Loft ahşap açık büfe büfe

Loft ahşap açık büfe büfe

9) Merdivenleri raf olarak kullanın

Orijinal bir fikir, eski bir ahşap merdiveni beyaza boyamak ve onu raf olarak kullanmak için duvara yaslamaktır. Hem banyoda, havlu yerleştirmek için, hem de kıyafet veya kitap için yatak odasında mükemmeldir.

10) Dikiş makinesi bulunan bir giriş konsolu

Shabby Chic mobilyalarında, uzun süredir devam eden her mobilya veya nesne, birincisi kadar güzel ama oldukça farklı ikinci bir hayat yaşıyor. Eski bir deri sandık veya eski bir çanta bir sehpaya dönüşür. Bir dikiş makinesinin tabanı, eski ve orijinal bir giriş konsolu elde etmek için üzerine ahşap bir tavanın yerleştirileceği yapı haline gelir. Mobilyalarınız da Shabby Chic tarzında mı? Evin nasıl döşeniyor? Yorumlarda bize yazın.

Evinizi Shabby Chic tarzında dekore etmek için fikirler konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu