Modüler kanepeler: Oturma odanız için 15 orijinal model

Yapıcı olarak modüler bir kanepe, ihtiyaçlarınıza göre monte edilir. Dahası, kompozit bloklar listesi sadece düz, uç ve köşe bölümleri değil, aynı zamanda kanepeler, çekyatlar, masalar da içerebilir. Bazı modellerde farklı modül seçeneklerinin sayısı 60’a ulaşır.

Modüler kanepeler arasında her zevke uygun modeller bulunmaktadır. Bazıları elektrikli kaldırma ve eğme mekanizmalarıyla donatılmıştır, diğerleri yan sehpalar ve diğer aksesuarlarla tamamlanır ve yine de diğerleri minimalisttir. Seçmek kolay değil!

Neler Okuyacaksınız? →

Lüks ve zarif

Modüler kanepelerin çoğu çağdaş bir tarzda yapılırken, sofistike şekiller sevenler için seçim yapabileceğiniz çok şey var. Mantelassi, Valdichienti, Asnaghi, Longhi, Giorgetti fabrikaları, farklı tipte bileşik bölümlerden etkileyici bir zarif kanepe seçkisi sunar.

Resimde: Valdichienti Senjor, ünlü Chesterfield modelinin modüler bir versiyonudur.

Resimde: Asnaghi Oracle lüks modüler kanepe. Modelin ilginç bir detayı ise kolçaklarda, sırt ve koltuğun etrafındaki sert lake ekler.

Fotoğraf: Asnaghi Özel kanepe. Yüksek sırt, rahatlık ve güvenlik hissi yaratır.

Resimde: Eklektik Longhi Napolyon kanepe, modern bir silueti klasik yüzeylerle zarif bir şekilde harmanlıyor.

Resimde: Kolçaklarda ve orta parçada mermer ekleri olan muhteşem Longhi Nobu modüler kanepe.

Modern ve işlevsel

Modern ve geniş bir oturma odası, büyük bir modüler kanepe olmadan hayal etmek zordur. Sadece aile üyeleri ve misafirler için bir cazibe merkezi değil, aynı zamanda en görünür mobilya parçasıdır. Ve bazı durumlarda, modüler bir kanepe de alanı bölgelere ayırır.

Fotoğrafta: Swan Shan modüler kanepe, çok yönlülüğün bir örneğidir. İhtiyaç duyduğunuz konfigürasyonu oluşturmak için, köşe ve yarım daire elemanlar, çekyatlar ve kanepeler dahil olmak üzere 27 tip modül sunuyoruz.

Fotoğraf: Lago Slide kanepe. Ayırt edici özelliği, ilginç geometriye sahip bir kompozisyonun birleştirilmesini mümkün kılan modüllerin eğimli kenarlarıdır.

Fotoğraf: Moroso Bikini Island kanepe. Kompozisyon, bir dizi bağımsız yumuşak modülün yanı sıra bir yan sehpa ve bir ekran içerir. Kanepe Bikini Adası oturma odasında bir tür “rahatlama adası” olacak şekilde tasarlanmıştır, ancak hiçbir şey öğelerin bir sıra veya köşede düzenlenmesini engellemez.

Resimde: İç içe geçmiş deri kayışlardan yapılmış orijinal sırtlıklı FlexForm Cestone modüler kanepe.

Fotoğrafta: Moroso Highlands modüler kanepenin sırt ve kol dayanakları bir eğim mekanizması ile donatılmıştır. Rahat bir vücut pozisyonu sağlamak için içe ve dışa katlanırlar.

Cesur ve sıradışı

Alışılmadık bir kanepe, tüm oturma odası için ruh halini belirleyebilir. Ve tasarımcı modüler bir kanepe de fikirlerinin bir yansıması olacak – sonuçta şekli ve boyutu tamamen müşteri tarafından belirleniyor.

Abartılı modellerin rahatlığı konusunda endişelenmenize gerek yok. Alışılmadık görünüm, İtalya’dan herhangi bir tasarımcı koltuğunun rahat, kullanışlı ve pratik olmasını engellemez.

Fotoğrafta: Altrenotti QB – bir kanepe veya yatağın anında monte edilebildiği bir dizi modül. Parçaları ayrı ayrı düzenlerseniz, birkaç koltuk ve puf masa elde edersiniz.

Fotoğraf: Alberta Loop modüler kanepe. Her tür modül için arkalık olarak, aralarından seçim yapabileceğiniz 4 tip yastık vardır. Çok çeşitli parlak kumaş döşeme, neşeli tasarımı güçlendirir.

Fotoğrafta: Düzensiz şekilli modüllerden oluşan Moroso Rift kanepe. Farklı tipteki modülleri bağlayarak bir köşe veya üçgen kanepe elde edebilirsiniz.

Fotoğraf: Moroso Serpentine kanepe yılan gibi kıvrılıyor. Kanepede çeşitli köşe modüllerinin varlığı, inanılmaz kompozisyonlar oluşturmayı mümkün kılıyor.

Fotoğrafta: Alberta Bellavita kanepe bir yastık dağını andırıyor. Her modül, farklı döşeme seçebileceğiniz ayrı bir sırtlık ve koltuktan oluşur.

 

hakkında Serap Kevser

Yazarlarımız konularında uzman ve eğitimli kişilerdir. Sorularınızı en iyi şekilde cevaplamak, Fikre ihtiyaç duyduğunuzda en yaratıcı fikirleri üretmek için buradalar. Sizleride Bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir