Marshall Yeni Boya Renk Kataloğu

Yeni Marshall Boya Renk Kataloğu. Evinizde, iş yerinizde veya her hangi bir mekanda kullanabileceğiniz en iyi markalar arasında yer alan, Marshall Boya farklı renk seçenekleri.

Marshall-boya-renk-katalogu-1

Marshall-boya-renk-katalogu-2

Marshall-boya-renk-katalogu-3

Marshall-boya-renk-katalogu-4

Ev dekorasyonu için doğru renklere karar vermek önemli faktörlerdendir. İstediğiniz tarzı yakalamaya çalışırken renk uyumlarını en doğru biçimde yapmak işinizi bir hayli kolaylaştıracaktır. Bu anlamda; uyumlu ve kontrast renkleri doğru bilmek, tarzınızın renklerini araştırmak ve hangi rengi hangisiyle kullanmanız gerektiğini bilmek sizin için bir ayrıcalık olacaktır.

Özellikle yeni bir ev dekorasyonunda duvarlar en başında tasarlanmalı ve uygun şekilde renkler ile kaplanmalıdır. Kaliteli boya kullanımının, ev dekorasyonunun gözdesi olan duvarlarınızı daha da ortaya çıkaracağını unutmayınız. 2021 yılı trend duvar boya renklerini bilmek sizin modern görünümünüzü destekler.

Klasik Mavi Duvar Boyası Rengi

Pantone Renk Enstitüsü her yıl olduğu gibi bu yıl de moda, teknoloji ve medya trendleri araştırmaları ile senenin trend rengine karar vererek. Ortamda bulunan renklerin direk olarak ruhumuzu etkilediğini hepimiz biliyoruz. Klasik Mavi ile endişe hissimizi azaltabilir ve güven duygumuzu evlerimizde de yansıtabiliriz. Bu renk aynı zamanlarda restoran, kafeterya, otel gibi kalabalık alanlar ile da karşımıza sıklıkla çıkacaktır. Klasik Mavi rengini hem iç cephe boyası hem de dış cephe boyası olarak gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Hangi renkler hangi odalar için tercih edilmeli?

En çok tercih edilen duvar renkleri, uzun seneler boyunca ve hala da en popüler olarak karşımıza, beyaz ve açık renkler olarak çıkmaktadır. Fakat değişen tasarım prensipleri sayesinde, farklı tarzlar yaratmak ve özgün evlere sahip olmak için duvarlarda aykırı renklerin kullanımı bir hayli arttı. Bu konu da en sık tercih edilen kontrast renkler olarak; kırmızı- yeşil ve turuncu- mavi en sık tercih edilenlerdendir.

Oturma Odası İçin Duvar Boyası Renkleri

Evlerde en çok vakit geçirilen ve sıklıkla misafirlerin ağırlandığı alan oturma odalarıdır. Oturma odası dekorasyonu hem konforlu tasarlanmalı hem de estetik görünmelidir. Bu konu da renklerden destek alabilirsiniz. Duvarlar bir odayı tanımlamada en etkin elemanlardır. Duvar renkleriniz odanızla birlikte sizi de yansıtacak ve ruh halinizi değiştirecektir. Oturma odası için çok aykırı renklerden ziyade daha uyumlu dingin ve nötr renkler sizin için çok daha uygun olabilirken biraz daha dinamik bir oda için sınırlarınızı genişletmenizi öneri deriz.

Turuncu Duvar Rengi

Turuncu cesur bir renk olarak bilinse de dengeli bir kullanım ile gayet dingin bir hava yaratmanıza yardım edecektir. Turuncu ile beraber kontrast bir uyuma sağlamak dilerseniz turuncu- mavi dengesiniz öneri edebiliriz. Oturma odanızda bir duvarınızı turuncu tercih edip diğer duvarlarda fildişi, krem ya da beyaz gibi açık tonlarda kullanarak hareketli ve dengeli bir dekorasyon yaratabilirsiniz.

Fildişi Duvar Rengi

Asil bir dekorasyon için fildişi duvarlar kurtarıcı olacaktır. Ahşap mobilyalarla dengelendiğinde ise sıcak bir ortam yaratmanıza yardım edecek olan bu rengi ev dekorasyonunda gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Trend duvar renkleri ile dengeli ve çağdaş bir görünüme kavuşmanız çok kolaydır. Fildişi rengi hemde minimal ev dekorasyonunda da en çok karşımıza çıkan duvar renklerindendir.

Çocuk Odası İçin Duvar Boyası Renkleri

Çocuk odaları dekorasyonunda genelde yaş grupları önemli bir faktör olmuştur. Bu konu da çocukların karakterleri doğrultusunda dengeleyici bir dekorasyon yapmak önemlidir. Küçük yaş grupları için figürlü ve renkli duvarlar daha sık kullanılırken, genç yaşlar için daha dingin renkler tercih ediliyor. Bu konu da oda tasarımı çocuklara hem ilham vermeli hem de onlara kendilerini güvenli hissettirmelidir.

Kırmızı Duvar Rengi

Kırmızı özellikle çocuklar için enerji verici bir renktir. Kırmızı renginin alt tonları sayesinde sıcak bir çocuk odası tasarlayabilirsiniz. Bu rengi kontrast olan yeşil ile beraber mobilya ve aksesuarla tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda kırmızı ve mor da çocuklarınız için tamamlayıcı renkler olabilirler.

Mint Yeşili

Mint yeşili, çocuk ruhunu yansıtacak yumuşak ve soft bir renktir. Hem sade hem de rahatlatıcı bir etkisi olan bu renk ile çocuklarınız için sakin bir ortam yaratabilirsiniz. Mint yeşili duvarlar, tablo ve aksesuar asmak için de çok uygundur. Özellikle doğal ürünlerle çocuklarınıza kendisini çok daha iyi hissedebilecekleri bir hayat alanı hazırlayabilirsiniz. %100 doğal ahşaptan üretilen mobilyalar ve daha sağlıklı boyalar kullanarak çocukların uzun saatler vakit geçirecekleri odalarını, daha güvenilir hale getirebilirsiniz.

Yatak Odası İçin Duvar Boyası Renkleri

Yatak odaları için sıcak ve ortam ve göz yormayan loş ışık daha sağlıklı uyku için son derece önemlidir. Duvar renklerinin koyu ya da açık oluşu kişiden kişiye göre değişkenlik gösterebilir fakat daha ferah ortam için yatak odalarında açık ve nötr renkler kullanmanızı öneri ederiz.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu