Salonlarda Ve Koridorlarda Işığı Artırmak için 7 Fikir

salonu dekore et
Evin herhangi bir odasında parlaklık hissi çok hoş. Ancak koridorlar ve salonlar mutfak, oturma odası, yemek odası veya yatak odasından farklı koşullara sahiptir. bu nedenle, Beyazyastik.com içinde Evin kalbine çok şık bir şekilde entegre olan geçiş alanlarında netliği artırmak için yedi fikir paylaşıyoruz.

1. Görsel süreklilik: diğer odalardan gelen ışıktan yararlanın

çok-zarif-dekorasyonlu salon
Koridorlar ve holler, evin farklı odalarına bağlanan kapıların ön plana çıkmasını sağlıyor. Örneğin, güzel vitray pencerelerle süslenmiş kapılar, avantaj estetik önerisinin ötesine geçti: görsel sürekliliği pekiştiriyorlar. Evin başka bir alanından gelen ışığı içeri alıyorlar.

2. Koridorlarda ve salonlarda beyaz duvarlar ve tavanlar

beyaz duvarlı koridor
Farklı ortamlarda da görebileceğiniz gibi ev dekorasyonunda yaygın olarak kullanılan bir başka dekoratif formül daha var: Duvarları ve tavanları beyaza boyamak, küçük yüzeylerde ferahlık hissini pekiştiren bir başarı.  Ayrıca, bu yüzeyi süslemek için kullanıldığında, mekanı süsleyen kapı, tablo, mobilya ve aksesuar gibi unsurların görünürlüğünü daha da öne çıkarmayı başaran bir tondur.

3. Ayna: Koridor ve hollere ışık ve derinlik kazandıran anahtar parça

evin koridorundaki ayna
Ayna, evinizin dekorasyonunda yeni olasılıkları denerseniz görebileceğiniz gibi, evdeki birçok perspektifi ve odayı kapsadığı için dekoratif ve çok yönlü bir öğedir. Çekici bir tasarımın en iyi versiyonu, evin girişi veya koridor gibi bir geçiş yerini de dönüştürebilir. Sadece netliği yoğunlaştırmakla kalmayıp, aynı zamanda daha fazla derinlik getiren bir makaledir.

4. Doğa resimleri: manzara salonlara ve koridorlara entegre edildiğinde

zarif-ve-rahat-salon
Koridor ve hollerde dekoratif açıdan ışığı artırmayı başaran farklı alternatifler bulunmaktadır. Doğa resimleri ortamda oldukça çekici bir etki yaratır. Sanat ve doğal bir bağlamda algılanan renkler, bir geçiş alanına mükemmel bir şekilde entegre edilebilir. Öte yandan, bir tablonun veya aynanın gerçek olabileceğini unutmayın.

5. Koridorlarda ve salonlarda beyaz, bej veya açık renkli ahşaptan alçak mobilyalar

salon-dekore-in-açık-renk
Salon ve koridorlarda ferahlığı pekiştirmek, bir çeşit depolama sağlayan mobilyaların varlığından vazgeçmek anlamına gelmez. Ana üniteler, evin bulmacasına entegre edilmiş geçiş yolları ile mükemmel bir şekilde hizalanır. Bu durumda beyaz ya da açık renk ahşap tasarımlara öncelik vermekte fayda var.

6. Sade ve minimalist dekorasyon

Makalede belirtilen dekoratif amaçla da uyumlu bir estetik öneri daha var. Minimalist bir kompozisyon, genlik ve sonuç olarak evde özel ilgiyi hak eden geçiş alanlarına ışık verir.

7. Koridor ve salonda açık renkli döşeme

açık renkli-koridorda-zemin
Açık tonlar, mobilyalar, aksesuarlar, paredes, tavan ve tabii ki zemin de geçiş alanlarında önemli bir yer tutar. Mevcut metrekareleri çerçeveleyen ve halı gibi tabanından çevreyi aydınlatan bir yüzeydir.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu