Evde bir çamaşır odası oluşturmak için gerekli olanlar

Çamaşır odası

Herkese bir çamaşır odasına sahip olmayı çok ister, kıyafetleri yıkayabileceğimiz, kurutabileceğimiz ve hatta ütüleyebileceğimiz bir yer, ama çok azımızın buna bir yeri var. Çoğumuz bu faaliyetlerin her birini evin farklı yerlerinde, sağlandığı yerde gerçekleştiriyoruz.

Bunun için uygun bir alana sahip olacak kadar şanslı mısınız? Bir gün buna sahip olmayı hayal ediyor musun? Eğer öyleyse, pratik olması için bugün sizinle paylaştığımız anahtarları not edin. Çünkü kesin var çamaşır yıkamak için gerekli evde asla unutmamalısın.

BeyazYastik.Com’da, en küçük alanlarda bile çamaşırhanenizi yaratmanız için birçok fikrimiz var, bunları birkaç hafta içinde toplayıp sizinle paylaşmaya söz veriyoruz. Ama önce gerçekten önemli olan unsurlara odaklanmak gerekiyor. Onları güzelleştirmeye daha sonra bakarız, değil mi?

Yıkayıcı ve kurutucunuzu bir kolona veya paralel olarak yerleştirebilirsiniz.

Yıkama ve kurutma

Çamaşır, tanımı gereği çamaşır yıkamak için bir alandır. Şans eseri şu anda çamaşır makinesinde yıkadığımız için bu cihaz yok olamaz. Çamaşır makinesi olmadan ve kurutucusuz bir çamaşır yıkamak mantıklı olmaz mı? Kurutma makinesi, deneyene kadar ne kadar ihtiyacınız olduğunu bilmediğiniz bir cihazdır. Özellikle soğuk ve nemli iklime sahip yerlerde pratik, kışın iç mekanlarda bile çamaşırları kurutmak çok ağır olabilir.

Çamaşır odasında yeterince yer olması normaldir. bu cihazları paralel olarak yerleştirin. Bununla birlikte, yer eksikliği göz önüne alındığında, harika bir alternatif, bunları bir sütuna yerleştirmek veya bir çamaşır kurutma makinesine bahse girmek için çift işlevli bir cihazdır.

Elbise hattı

Bir kurutucuya sahip olmak, onu her şey için kullanmanız gerektiği anlamına gelmez. Çamaşırları iyi havalandırılan bir yere koyarsanız, çamaşırlarınızı bir çamaşır ipinde kurutabilirsiniz. Klasik bir çamaşır ipi kullanabilirsiniz, ancak bazılarını takmak daha ilginç olabilir. duvar veya tavan sistemi Kullanmıyorken yolunuza çıkmaz.

Çamaşır odasına bir çamaşır ipi takın

Ütüleme ve katlama yüzeyi

Giysiler kuruduktan sonra ütüleme ve katlama zamanı gelmiştir. Bunun için bir tezgah en az 50 santimetre genişliğinde. Neden bu genişlik? Çünkü bu genişlik, çoğu giysiyi daha sonra katlamak için üzerine rahatça yaymanıza izin verecektir.

Çamaşır makinesi ve kurutucuyu paralel yerleştirirseniz, üzerindeki giysileri ütüleyip katlayacak kadar geniş bir yüzey oluşturacaktır. Aksi takdirde, bir katlanır ütü masası ihtiyaç duyduğunuzda dağıtabileceğiniz.

Çamaşır odasında depolama alanı çok önemlidir

Depolama alanı

Depolama alanı her odada çok önemlidir, neden çamaşır odasında olmasın? İdeal olan, birleştirmektir kapalı ve açık depolama alanları. İkincisi, burada bir keten dolap kurmaya karar verirseniz, normal çamaşır ürünlerini, çamaşır sepetlerini veya havluları elinizin altında bulundurmanıza izin verecektir.

Birkaç tane kurmak da çok pratik askıları asabileceğiniz barlar. Böylece üzerlerine yeni ütülenmiş kıyafetleri koyabilir ve her şeyi katladıktan sonra dolaba götürebilirsiniz.

Odan var mı? Bir lavabo kurun

Lavabo

Önemli bir unsur değil, ancak çamaşırhanede bir lavabo olması çok pratiktir. Çünkü her zaman zor lekeler vardır, ağartmak istediğiniz bir bez veya temizlemek için plaj havlusu. El ile temizlemeniz gerekebilecek eşyalar bile.

İyi aydınlatma ve havalandırma

Çamaşırhanede havalandırma anahtarıdır. İçinde bulunduğu bir alandır nem biriktirme eğiliminde olacak Bu nedenle, sorunların önlenmesi için iyi havalandırma anahtar olacaktır. Ek olarak, iyi bir doğal havalandırma, giysilerinizi daha hızlı kurutmanıza olanak tanır.

Öte yandan, daha iyi aydınlatma sadece konaklamayı daha keyifli hale getirmekle kalmayacak, aynı zamanda giysileri gözlemlemek için de gerekli olacaktır. lekeleri tespit et ve tedavi et kurutucuya koymadan veya asmadan önce sahip olabilirler.

Evde bir çamaşır odası oluşturmak için gerekli konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu