Kristalia – Evde Hisset

2001’deki devrimci değişikliklerden önce Kristalia cam aksesuar üretiminde uzmanlaşmış bir firmaydı. Bu nedenle, iki kelimenin birleşmesinden gelen isim: “cristallo” ve “Italia”. İsim, şirketin başka bir özelliğinin altını çiziyor – şeffaflık. Bu, proje, üretim süreçleri, reklam ve hatta rahat ve hafif ofis alanları tasarlama şekli için geçerli olan temel değerlerinden biridir.

Tasarım mobilyalar Kristalia

Tipografi ve bilgisayar biliminde yazı tipleri, bir grafik stilinde birleştirilen veya belirli bir işlevi yerine getirmek için tasarlanmış belirli karakterlerin bir koleksiyonudur. Yazı tipi (“yazı tipi”) sehpa, benzersiz bir grafik stili ile hem iç hem de dış mekan kullanımı için tasarlanmış mobil bir masadır.

Fotoğrafta: tablo YAZI TİPİ İsveçli tasarım stüdyosu Claesson Koivisto Rune ile ortaklaşa oluşturuldu.

Tasarımcı Luca Nichetto, 2018 yılında Kristalia için Tenso kanepeyi tasarladı. Adını, yazara dinamik, hafif ve “gergin” formlar yaratma konusunda ilham veren gerilim yapılarından alıyor. Düzgün çizgiler ve benzersiz ayrıntılar, döşemenin yumuşaklığını vurgular. Modüler boru şeklindeki çerçeve, farklı koltuk boyutlarına uyum sağlarken, sırtlık, ayarlanabilir bir koltuk başlığı ile ek konfor sağlar.

Fotoğrafta: modüler kanepe KİLİTLİ… Ek yumuşak yastıklar ve çeşitli destek yüzeyleri, Tenso’nun her ortamda kullanılmasına izin verir.

Yatan koltuk başlığı, okumaktan veya TV izlemekten hoşlananlar için ek konfor sağlar:

Fotoğrafta: modüler kanepeler KİLİTLİ.

1928’de Paris’te tanışan Joan Miró ve Alexandre Calder, Montparnasse sanat ortamındandı. Luca Nichetto’nun Constellations sehpa tasarımı, bu profesyonel toplantıya bir övgü niteliğindedir. Tablo, şekil ve malzemelerin bir kombinasyonu ile ayırt edilir; Farklı kalınlık ve dokudaki yüzeylerden kompozisyonlar oluşturmak için kareler, yarım elipsler ve daireler serbestçe birleştirilebilir.

Fotoğrafta: sehpalar KONSTELLASYONLAR… Çeşitli renk ve malzemelerde mevcut olan masa tablaları metal bir çerçeve ile desteklenmiştir. O kadar görünmez ki, görünmez görünüyor ve yüzen nesnelerin etkisini yaratıyor.

“Teknolojinin ve yaratıcılığın yeni milenyumda ‘Made in Italy’ sloganını nasıl yansıtabileceğini gösteren yüksek endüstriyel mükemmellik örneği olmak istedik. Yenilikçi tasarımlar ve hafif minimalist mobilya tasarımları sayesinde sadece birkaç yıl içinde dünya çapında tanınan bir marka haline geldik. Koleksiyonumuz şimdi yirmi yılı aşkın bir ilham ve inancın hikayesini anlatıyor. Bu, tasarımcılarımızla sürekli etkileşimin bir sonucudur – hızla büyüyen ve bugün sahnedeki en ilginç isimlerden bazılarını içeren bir aile. Yaşamak istediğimiz dünya için tasarlıyoruz: açık ve meraklı, cesur ve yaratıcı, güzel ve sürdürülebilir ”, – Kristalia.

Sadelik, işlevsellik ve duygusal bağlantı, Dua tasarımında mükemmel bir şekilde ifade edilir. Dua, iki numaranın Endonezce adıdır. Kolçaklı veya kolçaklı iki sandalye.

Fotoğrafta: sandalyeler İKİKristalia tasarım ekibinin bir parçası olan Läufer & Keichel tarafından tasarlandı.

Fotoğrafta: sandalyeler İKİ içinde mercan rengi… Tasarımcılar hemen Kristalia’nın teknolojik araştırma ve detaylara gösterilen özen kombinasyonuna odaklanan tasarım yöntemleriyle ilgilenmeye başladı.

Brijuni Adaları, Adriyatik Denizi’nde küçük bir takımada oluşturur. Lucidi Pevere, bu konsepte dayalı olarak hafif ve hareketli sedirler, şezlonglar ve divanlardan oluşan bir koleksiyon oluşturdu. Farklı şekiller, renkler ve boyutlarla deneyler yaparak çeşitli dış mekan kompozisyonları oluşturmak için kullanılabilirler. Dış mekan versiyonlarının başarısının ardından, tasarımcılar bir iç mekan versiyonu da geliştirecekler.

Fotoğrafta: koltuklar ve puf BRIONI – sizi dinlenmeye davet eden çok yönlü koltuklar.

Fotoğrafta: koleksiyondan yumuşak koltuklar BRIONI.

Tuile, adını tipik Fransız kiremitlerinden alan Fransa’dan gelen ince bisküvilerdir. Yine Fransız olan tasarımcı Patrick Norguet’nin kahvaltı sırasında veya stüdyo penceresinden çatılara bakarken “Tuile” için ilham aldığını hayal etmeyi seviyoruz. Çerçeve, korozyon önleyici işlem ve toz kaplama ile dayanıklı metalden yapılmıştır. Özel kumaşı sayesinde bu ürünler hem iç hem de dış mekanlarda kullanılabilir.

Fotoğrafta: kanepe FAYANS zümrüt döşemede.

Tuile koleksiyonunda bir koltuk, 2 kişilik bir kanepe ve 3 kişilik bir kanepe bulunmaktadır. Döşeme, iki farklı ön ve arka kaplamayı birleştirme seçeneği dahil olmak üzere kumaş veya deri olarak mevcuttur.

Fotoğrafta: zarif koltuklar ve bir kanepe FAYANS.

Kristalia’nın uzun süredir ortaklarından biri olan Bartoli Design tarafından tasarlanan Joko koleksiyonu, şiirsel bir minimalist sandalyeden gelişti. Aşırı biçimsel minimalizmi ifade etmesine rağmen, yumuşak ve rahattır. Tamamen kumaş veya deri döşemeli Joko, rakipsiz bir işçilikle üretilmiştir.

Fabrikanın en önemli özelliklerinden biri, başarılı ürünlere yeniden hayat vermektir. Patrick Norge tarafından tasarlanan Colander sandalye, dış mekan kullanımı için yaratıldı. Bir kevgir (adından da anlaşılacağı gibi) gibi delikli bir dokuya sahip enjeksiyon kalıplı polipropilenden yapılmış bir oturma yeri ve sırtlığı vardır. Birkaç yıl önce, ahşap bir koltuk ve sırtlık ile ve daha sonra kumaş döşemeyle tanıtıldı. Aynı kalan hafif ve dayanıklı çerçeve boyalı alüminyumdan yapılmıştır.

Fotoğrafta: sandalyeler KEVGİR… Artık çok yönlü ve tutarlı alanlar oluşturmak için üç farklı sürüm uyarlanabilir.

Fotoğrafta: parlak sandalyeler KEVGİR.

Bartoli Design tarafından tasarlanan 1085 Edition sandalye, kalite ve estetik görünüm açısından özgün ve benzersiz bir proje için yaratıldı. Daha alçak ve daha büyük koltuk versiyonu geçtiğimiz günlerde selefiyle aynı özelliklere sahip olarak tanıtıldı. Ek olarak, daha fazla şıklık sunan tamamen siyah bir versiyonu da mevcuttur.

Fotoğrafta: şık sandalyeler 1085 SÜRÜM.

Fotoğrafta: sandalye 1085 SÜRÜM.

Neuland bürosundan Eva Pasteur ve Michael Geldmaheris, 2012 İç Mekan İnovasyon Ödülü’nü kazanan bir tasarım projesi yarattı. Bu sandalyenin başarısının anahtarı, çok yönlülüğü ve yüksek kaliteli işçiliğidir. Ahşap veya metal ayaklara ek olarak, sandalyenin hareketli iskeleti, döner tabanı, döner tabanı veya tekerlekleri vardır.

Fotoğrafta: koltuklar FİL deri ve tekstil tasarımında.

Fotoğrafta: koltuklar FİL.

Kristalia’nın felsefesi nelerden oluşur? – Minimalizm, refah, uyum, huzur ve doğa ile bağlantı.

Fotoğrafta: yemek masası HOLO, kare masa TNP.

Fotoğrafta: rahat sandalyeler HAMUR ve PIKAIA.

Fotoğrafta: sehpa OOPS, TEKRAR YAPTIM.

“Kalite ve sürdürülebilirliğin gelecek hakkında konuşmanın iki tamamlayıcı yolu olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle, çevresel etkimizi azaltırken ürünlerimizin ömrünü uzatmak için çalışıyoruz. Mobilyalarımız dayanıklıdır, aşırı ve günlük yüklere mükemmel şekilde dayanır. Kristalia’dan sandalye, masa veya başka mobilyalar satın alanların bir ömür boyu keyif alabilmelerini istiyoruz ve aynı şey gelecek nesiller için de geçerli. Uzun vadede bu, daha az kaynak kullanmak ve bir nesne aracılığıyla bir hikaye anlatabilmek anlamına gelir. Cam, çelik, polipropilen ve alüminyum gibi birkaç kez geri dönüştürülebilen malzemeleri tercih ediyoruz. “

Kristalia, kalite ve çevre kriterlerine saygı duyan İtalyan şirketleri tarafından her zaman üretilen malzeme seçiminde çok katı standartları takip etmektedir. Şirket, plastik ve polistireni ortadan kaldırdı ve şimdi tamamen geri dönüştürülebilir karton ambalajları tercih ediyor. Tüm ürünler, İtalyan ve uluslararası standartların gerektirdiğinden çok daha fazla test ve döngü gerçekleştiren bir makine olan Ercole’de dahili olarak test edilir.

Fotoğrafta: yemek masası OOPS.

Kristalia’nın kurumsal binalarında ofisler ve üretim, mal yükleme ve boşaltma için ayrılmış bir alanın yanı sıra rekreasyon, spor ve eğlence, müzik, yemek, halka açık geniş bir sergi salonu ve hatta bir konser salonu bulunmaktadır.

hakkında Serap Kevser

Yazarlarımız konularında uzman ve eğitimli kişilerdir. Sorularınızı en iyi şekilde cevaplamak, Fikre ihtiyaç duyduğunuzda en yaratıcı fikirleri üretmek için buradalar. Sizleride Bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir