Renkler Üzerine Herşey

Güllerin Renginin Anlamı

Güllerin Renginin Anlamı

Gül renginin anlamı Saflıktan neşeye, enerjiden bolluğa her şeyde farklıdır, seçtiğiniz pembenin renginin özel bir anlamı vardır.

En popüler güller ve neyi temsil ettikleri ve gül renklerinin anlamını keşfetmek için okumaya devam edin.  Bu bilgiyle, mükemmel duyguyu ifade eden mükemmel buketi yaratabilirsiniz.

Beyaz güllerin anlamı

beyaz güllerin anlamı

Beyaz güller ne anlama geliyor? Beyaz güller genellikle saflığı, masumiyeti ve gençliği temsil eder. Beyaz güller, sahip oldukları özellikler nedeniyle bazen gelin gülü genç aşk ve sonsuz sadakat ile ilişki olarak da adlandırılır.  Beyaz güller ayrıca yeni bir başlangıcı ve sonsuz aşkı simgeleyebilir.

Sarı güllerin anlamı

sarı güllerin anlamı

Eski döneminde sarı gülün bugünkünden çok farklı bir anlamı vardı. Kıskançlığı sembolize etmeden önce, artık sarı gülün sembolü dostluğu, sevinci ve özeni temsil ediyor.

Bu güzel güneş rengi güller aynı zamanda sıcaklık, zevk, neşe ve sevgiyi de iletebilir, ayrıca iyi şanslar, hoş geldin ve bana hatırlatabilir. Sarı gül bir arkadaş için mükemmel bir gül yakın veya biraz cesaretlendirilmeye ihtiyacı olan biri, çünkü bu çiçekler kesinlikle herkesin gününü aydınlatacak.

Şeftali güllerinin anlamı

şeftali güllerinin anlamı

Tatlı şeftali gülü, alçak gönüllülük, özgünlük, samimiyet ve şükran anlamını taşır. “Teşekkür ederim” demek harika olabilir ve bir işletmeyi kapatmak için uygun bir hediye olurdu, Örneğin. Şeftali gülü, sevilen birine veya yakın bir arkadaşa sempati göstermenin harika bir yolu olabilir.

Turuncu güllerin anlamı

turuncu güllerin anlamı

Bu cesur ve ateşli çiçek genellikle arzuyu, büyüyü, coşku ve enerjiyi temsil eder. Turuncu gül, hayranlık ve heyecan anlamı ile “Seninle gurur duyuyorum” diyebilir. Son zamanlarda enerjinizin tükendiğini mi hissediyorsunuz? Enerji patlaması için evinize bu şımarık güzelliklerden bir buket koyun! Mercan ve somon renkli güller genellikle turuncu güllerle aynı mesajı iletirler.

Pembe güllerin anlamı

pembe güllerin anlamı

Pembe renk ne anlama geliyor? Pembe güllerin anlamı kadınlık, zarafet, incelik ve tatlılık anlamına gelebilir. Ancak pembe gül, rengine bağlı olarak ek anlamlara da sahip olabilir. Derin veya sıcak pembe gül minnettarlığı ifade edebilir, takdir ve “teşekkür ederim” demenin harika bir yoludur, açık veya soluk pembe bir gül ise zarafet, nezaket, neşe ve mutluluk taşır.

Kırmızı güllerin anlamı

kırmızı güllerin anlamı

Kırmızı güller ayrıca tutkuyu, gerçek aşkı, romantizmi ve arzuyu temsil eder. Kırmızı gül klasik bir gül “seni seviyorum”, Bu da onu Sevgililer Günü için popüler bir seçim haline getiriyor. Bir gelin buketi için kırmızı güller kullanıldığında, evlilikteki mutluluğun yanı sıra birbirlerine karşı gerçek saygı ve takdiri temsil ederler.

Koyu kırmızı bir gül nişanlanmaya hazır olduğun anlamına gelebilir ve o kişi için derin bir tutkunuz var. Nihayetinde, birine onu sevdiğinizi söylemek istiyorsanız, kırmızı bir gül gitmeniz gereken yoldur.

Lavanta güllerinin anlamı

lavanta güllerinin anlamı

Lavanta gülleri, harika bir açıklama yapabilen eşsiz ve çarpıcı güllerdir. Sembolizmi genellikle çekicilik ile bağlantılıdır. Merak, ihtişam ve gizemin yanı sıra ilk görüşte aşk veya ilk görüşte büyülenme. Yani, gizli bir aşkınız varsa veya biri gözünüze çarptıysa ve kalbinizi aldıysa, bu onlara göndermek için mükemmel bir gül olabilir.

Yeşil güllerin anlamı

yeşil güllerin anlamı

Yeşil, yaşamın rengi, bol büyüme ve yaşam ve enerjinin sürekli yenilenmesidir. Yeşil gül, ruhun sürekli gençleşmesini ifade eder ve doğurganlık olarak bilinir. Zenginliği, bolluğu ve bereketi sembolize edebilir. Yeşil gül bolluk ve bereketin simgesidir.

Yeşil aynı zamanda çok hoş bir renktir ve insan zihnine bir denge, istikrar ve huzur duygusu verebileceği sıklıkla söylenir. Birini şaşırtmak veya memnun etmek istediğinizde, ona yeşil bir gül ver.

Mavi güllerin anlamı

mavi güllerin anlamı

Mavi güller gizemi, imkansızı veya ulaşılmazı temsil eder. Birine mavi bir gül verirsen “olağanüstü harika ve eşsizsin” demek anlamına gelir. Mavi güller, kendi davulunun ritmine göre yürüyen kadınlar için mükemmeldir.

Siyah güllerin anlamı

siyah güllerin anlamı

Kara gül, birçok anlam taşıyabilen gizemli bir çiçektir. Ancak siyah güllerin de daha olumlu bir anlamı var.

Yeni şeylerin başlangıcını ve büyük değişiklikleri temsil edebilirler. Siyah güller ilham verebilir yeni bir çağın şafağını işaret etmede güven umut ve cesaret getirebilirler.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu