Gümüş Renk Anlamı – Her şey

Gümüş Renk Anlamı – Her şey En sevdiğimiz renkler sorulduğunda gümüş rengi aklımızdan geçmez. Favoriler arasında bir numara değil ama en çok nefret edilen de değil, daha çok tamamlayıcı olarak ya da detayları öne çıkarmak için kullandığımız bir ton.

Ancak gümüş rengi ne kadar hafife alınırsa alınsın, gerçek şu ki, sizi şaşırtacak bir anlamı ve benzersiz merakları var.

Oradan kıpırdama! Bugün size iyi bilinen metalik gümüş rengi hakkında bilmediğiniz her şeyi anlatmak istiyoruz.

Gümüş Renk Anlamı

Gümüş renginin anlamı

Gümüş RenkGümüş renginin tanımı Ağ sembolünden gelir. Metalik bir bileşendir parlak ve beyaz, ısıyı ve elektriği diğerlerinden daha iyi ileten bir nesne.

Madeni para ve mutfak eşyası fabrikalarında, kuyumculuk ve dişçilikte katalizör olarak kullanılır ve tuzları ışığa duyarlılığından dolayı fotoğrafçılıkta kullanılabilir.

Madeni paraların malzemesi olduğu için parayla ilgilidir, gümüş hangi renk olur hatta bazı ülkelerde paradan “gümüş” olarak söz edilir.

Gümüş de şatafat ve lüksle alakalıdır, elbette her zaman altında ideal değeri simgeleyen bir unsur olan altının, gümüş ise maddi değeridir. Buna karşılık, gümüş hangi renk para, açgözlülük ve açgözlülükle ilgili kötü olan her şeyle ilgilidir.

Parlak gümüş rengi, ayın tonu, kadınlığı ve ruhun sahip olabileceği büyülü güçleri temsil eder. Karda gümüş tonlarını görebilirsiniz, silver hangi renk bu nedenle soğuk olarak algıladığımız bir renktir, aynı zamanda teknolojik gelişmeler için de yaygın olarak kullanılan bir renktir.

Gümüş renginin psikolojik anlamı

En değerli madenleri düşündüğümüzde aklımıza altın ve gümüş gelir, asla gümüş ve altın olmaz, çünkü gümüşün altından daha düşük bir değere sahip olduğunu düşünürüz.

Dolayısıyla en değerli ödüller altın, teselli madalyaları ise gümüştür. Modada da buna benzer bir şey, altın giysili biri kendini her zaman gümüş aksesuarlı birine göre daha varlıklı hissettirir.

Gümüşün tonuna bağlı olarak onu daha olumlu veya olumsuz olarak algılayacağız, beyaz gümüş rengi dolunaya, yaydığı saflığa ve parlaklığa bağlı olacaktır. Koyu gümüş rengi ise yolsuzluk, gümüş renk nasıl elde edilir açgözlülük ve olumsuzlukla ilişkilendireceğiz.

Bundan böyle gümüş renginin sahip olabileceği farklı anlamları açıklayacağım:

Hız ve dinamizm

Sizi şaşırtabilir, ancak birçok insan gümüş rengini gördüklerinde hızı düşünür, özellikle de “gümüş oklar” olarak adlandırılan Alman yarış arabalarının hayranları.

İlginç bir hikaye var, 2 Haziran 1934’te, tüm arabaların beyaz rengi kullandığı bir zamanda, bir Mercedes’in izin verilenden bir kilo daha ağır olduğu keşfedildi. Bugüne kadar kim olduğunu bilmediğimiz biri, beyaz boyayı kaldırarak sadece gümüş gövdeyi bırakarak geldi.

Araba yarışı kazandı, bu da daha ucuz olan makyaj için bir sansasyon yarattı, bu yüzden tüm üreticiler fikri kopyaladı, böylece herkes yeni gümüş okları istedi.

Renk sadece arabalarda bulunmaz, uçaklarda, silver ne renk trenlerde ve diğer yüksek hızlı araçlarda bulunur. Gümüş, güneş ışınlarını yansıtmak ve ısıyı sektirmek için çalışan harika bir renktir.

Öte yandan, gümüşün karakteristik parlaklığıyla kalması için, sürekli hareket halinde olması gerekir ya da dinamizme bağlı bir şekilde kararma olmuyorsa.

Gümüş soğuk, mesafeli ve entelektüeldir

Gümüş, soğuk olarak kabul edilen beyaz, mavi ve griye en yakın renklerden biridir ve bu da onları soğuk olarak algıladığımız tonlar haline getirir.

Onları kışın bir tonu olan karın yansımalarında buluyoruz ve bu tek unsur değil. Dondurulmuş gıdalar genellikle gümüş alüminyum kaplara yerleştirilir, gümüş renkli bir element renk ısıyı uzak tutmaya ve koruma sağlamaya yardımcı olur.

Gümüş Renk

Buna karşılık, içecekler gibi soğuk olarak en iyi kullanılan birçok ürünün etiketlerinde ve markalarında bulunabilir. Aynı zamanda uzak ve arka planda kalan içe dönük bir renktir.

Gümüş berrak bir zihin ve entelektüel çalışma ile ilişkilidir, gümüş rengi nasıl olur eski zamanlarda simyacılar gümüş ile zeka arasında bir ilişki olduğunu düşünürlerdi, hatta herhangi bir beyin hastalığını tedavi etmek için toz gümüş satarlardı.

Gümüş rengi, farklı çalışma alanlarında da yaygın olarak kullanılmaktadır, gümüş renk değiştirir mi gösterişli olması nedeniyle bundan sonra size ne olduklarını anlatacağım.

Dekorasyondaki gümüş

Gümüş özellikle parlak bir tondur, bu nedenle aşırı kullanım göz yorgunluğuna neden olabilir. Ancak küçük detayları süslemek için süs olarak daha uygundur.

Tüm evi yeniden şekillendirmeden evinize daha lüks bir görünüm kazandırmak istiyorsanız, gümüşü farklı alanlara yerleştirmeniz yeterlidir, gümüş renk ile uyumlu renkler böylece parlaklık ona daha önce sahip olmadığı yeni bir görünüm verir.

Pazarlamada gümüş rengi

Değer söz konusu olduğunda gümüş her zaman altının altında olacaktır, bir altın promosyonu daha lüks olabilir ve gümüşten daha fazla kalite vaat edebilir, bu nedenle insanlar gümüşten daha fazla altını tercih edebilir.

Gümüş rengi daha şık sakin ve gece Altının sahip olabileceğinden daha fazla olması, onu podyumlar veya Noel gibi gece etkinliklerinde daha fazla zarafet vermek için ideal hale getirir. Aynı zamanda dikkat çekiyor.

Bu kadardı!

Ne düşündüğünüzü söyleyerek bize yorumlarınızı bırakın ve en sevdiğiniz renklerin daha fazlası için bizi ziyaret ettiğinizden emin olun.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu