Renkler Üzerine Herşey

Rahat oturma odası: En iyi 10 renk

oturma odası renkleriRahat oturma odası için hangi renk daha iyi seçimdir? Herkesin ideal duvar rengi hakkında fikirleri olduğu için uyumlu renk önerileri almak kolay değil.

Rahat oturma odası: oturmaya izin verilir

Birçok insan en sevdiği renkten korkar. Bunları bir tişört olarak veya apartmanda küçük bir detay olarak giymeye cesaret edebilirsiniz. Ama oturma odasını onunla boyamak mı? Rahat odaları seviyorsanız, çok parlak olduğunda duvarlara renkli renkler veya hatta en sevdiğiniz rengi getirmeye nadiren cesaret edersiniz. “Ziyaretçiler ne düşünmeli?” Ne düşündükleri önemli değil, çünkü burada yaşamıyorlar!

Tadilat yapanlar için sessiz olmaları ve beğendikleri renkleri seçmeleri tavsiye edilir. Kısıtlanmış duvar boyaları mı yoksa hemen göze çarpan modaya uygun bir renk mi olduğu önemli değil. Renkleri akıllıca birleştirmek ve böylece hayal edilen rahat oturma odasını yaratmak daha önemlidir. Ancak oturma odası için doğru renk seçimi hala gerçek bir sorun gibi görünüyor.

Oturma odasının duvarları, konfor ve rahatlık açısından eşit derecede önemli bir rol oynamaktadır, bu nedenle duvarların tasarımı unutulmamalıdır.

Kurulum tipine bağlı olarak renklerle rahat oturma odası

Rahat oturma odaları söz konusu olduğunda, mobilyalar çok sık konuşulur. Kanepeler ve koltuklar hakkında, sehpa ve büfe hakkında. Ve oturma odası renkleri? Salon duvarları da konfor açısından bir o kadar büyük rol oynuyor ve bu nedenle duvarların tasarımı da unutulmamalı. Bu nedenle, kuruluma başlamadan önce, duvarlar için hangi renklerin mümkün olduğu sorusu ortaya çıkıyor.

Tüm düşünceler, duvar tasarımının bir tür şey olduğu gerçeğine dayanmalıdır. Burada ev sakinlerinin kişisel tercihlerine yer var. Sonuçta, kendinizi iyi hissetmek önemlidir ve konukların kendilerini evlerinde hissedip hissetmemeleri önemlidir. Rahat oturma odalarını seviyorsanız, şu anda trend renk olarak işlem görüyor olsalar bile soğuk renklerden kaçınmalısınız.

Beyaz ve bej nötr renklerdir ve rahat bir oturma odası için duvarları boyamak için mükemmeldir.

Aşağıdaki renkler rahat oturma odası için ideal seçimdir:

Beyaz ve bej nötr renklerdir ve duvarları boyamak için mükemmeldir. Odanın aydınlık görünmesini sağlama avantajına sahiptirler ve bu nedenle küçük oturma odaları için çok uygundurlar. Ayrıca bu iki ton hem duvar renklerinde hem de mobilyalarda diğer tonlarla çok iyi uyum sağlar ve uyum sağlar.

Turuncu, rahat oturma odasının genç ve modaya uygun görünmesini sağlar. Bununla birlikte, renk hızlı bir şekilde müdahaleci olabilir, bu nedenle onu tek bir duvar yapmak daha iyidir.

Turuncu, rahat oturma odasının genç ve modaya uygun görünmesini sağlar. Bununla birlikte, renk hızlı tempolu olabilir, bu nedenle onu tek bir duvar yapmak daha iyidir. Resim yaparken herkes yaratıcılığını özgür bırakabilir ve örneğin sarı ile turuncu veya bej ile turuncu arasında geçişler yapabilir. Bu tonda sadece bir duvar boyanırsa, diğer oturma odası renkleri buna harika bir şekilde ayarlanabilir. Mobilya için ve dolayısıyla rahat oturma odası için, özellikle “topraklama” olarak farklı kahverengi tonları vardır.

Gri de nötr bir renk olarak kabul edilir, ancak harika bir şekilde çok yönlüdür. Bu renk diğer renklere uyum sağlar ve havalı endüstriyel şıktan country stiline kadar tüm stillerin üstesinden gelebilir.

Gri de nötr bir renk olarak kabul edilir, ancak harika bir şekilde çok yönlüdür. Bu renk diğer renklere uyum sağlar ve cool endüstriyel şıklıktan country stiline kadar tüm tarzlara hizmet edebilir. Tüm salon renkleri gri ile kombinlenebilir ve her zaman zarif bir dokunuşla rahat bir tarz ortaya çıkacaktır. Kurulum sırasında, İskandinav tarzı için işlenmemiş ahşap, keten ve pamuk gibi birçok farklı malzeme gri renkte birleştirilebilir.

Mavi soğuk bir renktir ve ilk bakışta rahat oturma odasına karşı durur.

Mavi soğuk bir renktir ve ilk bakışta rahat oturma odasına karşı durur. Ancak mavi ile birleştirilebilen ve bu tona çok özel bir dokunuş kazandıran renkler var. Sarı öyle bir renk ki, narin bir gül bile harika bir şekilde derin maviye boyanabilir. Oturma odası duvarları bu nedenle mutlak göz alıcıdır ve aynı zamanda hem modern hem de klasik görünmektedir. Mavi baskın ama güçlü olduğu için mobilyalar oldukça ölçülü bir renk seçilmelidir.

Kırmızı, heyecan verici ve rahatsız edici olarak kabul edilir, böyle bir uyarıcı renk oturma odasına pek uygun görünmüyor. Ama ondan uzak, en azından odanın sakini daha aktif olduğunda.

Kırmızı, heyecan verici ve rahatsız edici olarak kabul edilir, böyle bir uyarıcı renk oturma odasına pek uygun görünmüyor. Ama ondan uzak, en azından odanın sakini daha aktifse. Belki burada partiler bile düzenlenmeli ve rahat oturma odası parti bölgesi ilan edilmeli? Böyle bir duvar boyası, biraz hafifletilmesi için bej veya beyaz veya gül ile birleştirilmelidir. Aynı zamanda nüansa da bağlıdır. Çok parlak kırmızı müdahaleci ve agresiftir. Zengin bir kırmızı tonu ise odanın daha iyi görünmesini sağlar.

Rahat akşamların yaşandığı mükemmel oturma odalarının klasik örneği kahverengi renklerdir. Kahverengi bir toprak tonudur, hemen hemen tüm renklere uyar ve onları katlanılabilir bir düzeye indirger.

Rahat akşamların yaşandığı mükemmel oturma odalarının klasik örneği kahverengi renklerdir. Kahverengi bir toprak tonudur, hemen hemen tüm renklere uyar ve onları katlanılabilir bir düzeye indirger. Kahverengi, sarı veya gri ile birleştiğinde ortaya zarif ve zarif görünen klasik bir renk seçimi çıkar. Turuncu ile birlikte oturma odası, yine de topraklanmış gibi görünen genç bir tarz kazanıyor. Kahverengi, yaratıcı geçişler çizerken mümkün olan, oturma odasında farklı tonlamalarda da kullanılabilir. Bu oturma odasında doğal taş varsa, kahverengi daha iyi kullanılabilir ve tüm odanın doğallığını vurgular.

Koyu bir menekşe griye harika bir şekilde uyar, beyaza asil bir dokunuş verir.

Koyu bir menekşe çok müdahaleci olabilir, bu nedenle bu duvar boyasını kullanmak leylaktan daha çok tavsiye edilir. Ancak bu nüansta, Lila bir odayı harika bir şekilde güzelleştirebilir. Genç ve narin, modaya uygun ve zarif, klasik ve cesur görünüyor. Basitçe her şey aynı anda! Renk gümüş veya açık gri ile birleştiğinde leylak çok asil olur. Vintage tarzı seviyorsanız, biraz patinalı leylak duvarın önüne birkaç mobilya parçası yerleştirebilirsiniz. Çok daha iyi görünüyorlar ve başka hiçbir yere ait değillermiş gibi görünüyorlar.

Pembe, diğer renklerle harika bir şekilde birleştirilebilir ve rahat alanlar yaratır.

Narin bir gül biraz leylak gibidir. Bu renk tonu artık bir kız odası için ilk tercih olan renk değil. Rosé, diğer renklerle harika bir şekilde birleştirilebilir ve rahat alanlar yaratır. Pembe oldukça uyumludur ve mavi, sarı veya yeşilin yanı sıra kırmızıya da uyum sağlar. Önemli olan ikinci duvar renginin oldukça güçlü olmasıdır. İki pastel ton birlikte hızlı solgun ve sıkıcı görünüyor.

Yeşil umut vermeli, şansı ve iyimserliği temsil ediyor. Yeşil neden rahat oturma odasına sığmasın?

Yeşil umut vermeli, şansı ve iyimserliği temsil ediyor. Taze yeşil neden rahat oturma odasına sığmasın? Bu renk değiştirilebilir ve güçlü bir renk geçişi, oturma odasında tek bir duvar veya açık bir tonla başka bir renkle birleştirilebilir. Yumuşak bir yeşile boyandığında tüm oda daha parlak görünür, bu nedenle bu ses küçük ve oldukça karanlık odalar için harikadır. İyi bir aydınlatma ile birlikte tüm aile için küçük bir sağlıklı yaşam vahası yaratılır.

Sarı, her odayı parlatan güneşli bir renktir.

Sarı, her odayı parlatan güneşli bir renktir. Ayrıca sarı, diğer duvar renkleriyle güzel bir şekilde birleştirilebilir, doğal taşla ve yalnızca kaba sıvalı bir duvarla uyum sağlar. Sarı, diğer tonları yumuşatır ve etkinleştirici bir etkiye sahiptir. Bu özellik turuncu ile sarıdır, ancak çok daha ölçülü ve sağduyuludur, aynı zamanda birleştirmek daha iyidir. Sarı, klasik iç tasarım stilinin yanı sıra Akdeniz stilini de tamamlar, diğer malzemeleri vurgular ve bir odanın hem asil hem de şık görünmesini sağlayabilir.

Rahat oturma odaları yüksek standartlar değildir, sofistike bir renk düzenine ihtiyaç duymaz. Ama burada kendilerini rahat hissetmesi gereken insan tipine uygun uyumlu renklere ihtiyaçları var. Şu anda duvar kağıdı kullanmayan ve burada bir renk seçmek zorunda olan herkesin duvarları boyaması çok iyi tavsiye edilir. Çünkü renk seçiminin doğru olmadığı ve çok cüretkar olduğu ortaya çıkarsa, duvar yeniden boyanabilir. Bazen hayal edilemez bir güzelliğe ulaşan gölgeler bile vardır, çünkü her zaman ilk renk tamamen boyanamaz.

Her durumda karanlık bir odanın parlak renklerle tasarlanması önemlidir. Burada, lacivert veya koyu kahverengi tercihi ertelenmelidir, çünkü bir tür yaşayan mağarada yaşıyormuş hissi nispeten hızlı bir şekilde ortaya çıkmalıdır. Duvarı parlatan parlak tonlar daha iyidir. Yaşam alanı, en iyi şekilde, kısılabilen ve böylece çok daha büyük bir alan izlenimi veren, iyi ayarlanmış bir aydınlatma ile donatılmıştır.

Kim geniş bir oda tasarlayabilir, uyumlu duvar tasarımı ve uyumlu bir cihazla rahat bir oturma odasına ulaşır. Renk seçimi özgürce yapılabilir, çünkü geniş odalar koyu renkleri işleyebilir. Bunlar ideal olarak bir duvarla veya en fazla iki duvarla sınırlıdır, böylece duvar renkleri bunaltıcı görünmez.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu