Feng Shui’ye göre kaçınılması gereken hatalar

Feng shui, evinizdeki enerji akışını iyileştirmenize yardımcı olabilir. Bu, ne getirdiğinizi, odalarınızı nasıl düzenlediğinizi ve mekanı nasıl koruduğunuzu dikkatlice düşünerek gerçekleştirilir. Her şeyin enerjisi vardır, cansız nesneler bile. Feng shui, bu enerjiyi yönlendirmeye yardımcı olur ve evinizde özgürce akmasını sağlar.

Feng Shui dekorasyonu
Feng Shui felsefesi ve evde nasıl uygulanacağı hakkında her şeyi öğrenin.

Evinizin içini muhtemelen çok iyi tanıdığınızdan, onu pozitiflikle doldurmak iyi bir fikirdir. Bilimsel hesaplamalar yoluyla enerji veya chi dengesini çizen eski Çin uygulaması olan feng shui’ye girin. Feng shui’nin amacı, hayatınızın hem enerjik hem de dengeli hissetmesi için pozitif enerjiyi evinize davet etmektir ve bu, alanınızın titreşimlerini iyileştirmenin nispeten basit bir yoludur.

Biz uzman değiliz ve hesaplamalar gerçekten tam alanınıza bağlı olsa da, genel yönergeler var. Bu nedenle, evde geçirdiğiniz zamanı olabildiğince keyifli hale getirmek için iyi bir enerjiye ilham vermek için buradayız.

kapı süsü

Dekorasyon yoluyla davetkar bir ortam yaratmak olası bir hedeftir. Süreç sadece trendlerden, stillerden ve tasarım önerilerinden ilham alınamaz.


1. Gereksiz şeylerin birikmesi

içinde-nesneleri olan-dolap

Nesnelerin birikmesi, bir odada düzensizlik riskini artırır. Aksine, öğelerin dikkatli seçimi, evin organizasyonunu ve planlanmasını iyileştirmenin anahtarıdır. Düzeni korumanın uzun vadeli bir süreç gerektirdiği unutulmamalıdır. Bu durumda, kalış tabanı sonraki görevi basitleştirir. Ona göre Feng Shui, olumlu bir çevre kişisel refahı etkiler. Örneğin, şeylerin birikmesi, geçmişle bağlantı kuran bir bağlanma belirtisidir.

Evin farklı alanlarında, örneğin soyunma odasında bulunabilen bir hatadır. Gardıropta artık kullanılmayan eski giysiler kaldığında olan budur. Ancak, yeniye yer açmak tavsiye edilir.

2. Salondaki aynaların yeri

koridordaki ayna

Salon evde çok önemli bir odadır: sakin ve uyumlu bir alana hoş geldiniz demektir. Farklı tarzların bileşimine entegre edilmiş bir mobilya aksesuarı var: ayna. Aslında, bir odak noktası olarak öne çıkması yaygındır. Ancak parçanın konumu, bulunduğu yere bağlı olarak özel bir bakış açısı kazanır.

Bu bağlamda ön kapının önüne bir tasarım yerleştirme hatası yapmak mümkündür. Aynalar gerçekten de mevcut olabilir. Ancak daha önce belirtilen perspektife yerleştirilmemelidirler.

3. Kapıların hareketini engelleyen unsurlar

evin kapıları

Bir evde mevcut olan metrekareyi optimize etmek için ideal dağıtım nasıl bulunur? Bir dekorasyon sürecinde sıkça sorulan bir sorudur. Feng Shui’nin bakış açısından, kaçınılması gereken bir hata var. Her odaya giriş büyük önem kazanıyor.

Kapı, pozitif enerjinin geçişini kolaylaştırdığı için çok önemli bir unsurdur. mümkün olmalı açık hareketinde herhangi bir sınırlama yaşamadan kolaylıkla. Yani herhangi bir engel oluşturan unsurların olmaması tavsiye edilir.

4. Yatak odasında TV yok

yatak odasında televizyon

Odanın atmosferi, dinlenme deneyimini doğrudan etkiler. Şu anda, teknoloji evlerde çok mevcut. Bildiğiniz gibi günümüz yaşam tarzına entegre edilmiştir. Televizyon ve bilgisayar odanın nihai kompozisyonunun bir parçası değildir. Yani, TV odanın kahramanı olmamalıdır.

5. Karanlık bir koridor: kaçınılması gereken dekoratif bir hata

Koridor, farklı odaları ortak bir çizgi etrafında birleştirdiği için evin kompozisyonunda önemli bir alandır. Oturma odası, yatak odası veya mutfaktan farklı özelliklere sahip bir mekandır. Feng Shui açısından ideal koridor, denge, düzen ve uyumu ileten bütünsel bir dekorasyona entegre edilen koridordur. Yani binanın bütününde görsel süreklilik hissini yükseltir.

6. Hasarlı nesneler

mutfak ürünleri

Daha önce eşyaların birikmesinden kaynaklanan risklere değinmiştik. Nesnelerin kendi tarihleri ​​ve anlamları vardır. Kısacası, her parça hoş anılarla veya olumsuz duygularla ilgili olabilecek bilgileri iletir.

Feng Shui, Kırılmış veya çok bozulmuş eşyaları saklamamanız tavsiye edilir. Bu jest, eksiklik düzlemi ile bağlantılıdır.

Feng Shui, sağlığınızdan zenginliğinize, ilişkilerinize ve kariyerinize kadar hayatınızın her yönünü iyileştirmeniz için size güç verir. Bir inanan olmasanız ve nihai Feng Shui oturma odasını yaratma arzunuz olmasa bile, bu temel prensipleri kullanmak, sağlığınızı artıracağından ve alanınızı daha verimli kullanacağından emin olabilirsiniz.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu