Yaşam alanında konforu artırmak için 8 ipucu

Bu yeni dekorasyon fikirleri, her gün keyif alacağınız rahatlatıcı, stressiz bir ortam yaratmanıza yardımcı olacaktır. Rahatlık içinde dinlenmek istediğiniz bir odanın bol miktarda yumuşak dokuya, tamamlayıcı renk ve desenlere ve ortam aydınlatmasına sahip olması gerekir.

basit dekorasyonlu yaşam alanı

Konfor evin herhangi bir odasında değerlidir, ancak yaşam alanında özel bir anlam kazanır. Bu alandaki konfor nasıl artırılır?

1. Merkezde boş alan

yaşam alanı-dekorasyon

Planlama dağıtım oturma odasındaki parçaların bir kısmı projenin bir parçası. Seçilen mobilyalar odadaki kendi konumunu işgal eder. Örneğin yazının fotoğrafında gösterilen ilham önerisinde olduğu gibi mobilya ve kanepeyi iki farklı duvarda çerçevelemek mümkün.

Tavsiye: Rahat ortam: Rahatlamak için 15 yuvarlak koltuk

Bu sayede yaşam alanının merkezi net ve geçişi olumsuz etkileyen engellerden arındırılmıştır. Güvenlik, seyahat konforunu doğrudan etkiler.

2. Kanepenin yanındaki zemin lambası

kanepenin yanındaki zemin lambası

Genellikle, televizyon bu senaryoda önemli bir yer kaplar. Ancak dekorasyonun etrafında dönmemesi tavsiye edilir. Aksine, konforu artırmak için oturma alanı, kanepelere özel dikkat gösterilmesi tavsiye edilir. Küçük bir okuma köşesi oluşturmak için istenen aydınlatmayı sağladığından zemin lambası mükemmel bir tamamlayıcıdır. Ayrıca trend belirleyen ve stili yükselten bir parçadır.

3. Pencerenin belirginliğini artırın

beyaz-kanepe-in-yaşam alanı

Yaşam alanı çok fazla yaşam alanına sahiptir. Sık sık bir arada yaşama alanıdır. Odanın nihai dağılımına karar vermeden önce, özellikle dikkat edilmesi tavsiye edilir. Bu şekilde bilinçli planlama, doğal ışığın odaya girmesini kolaylaştırır.

Pencere doğal bir manzara ile bağlantılı olmasa da, diğer yandan çok dekoratif olan bir unsurun varlığını vurgulamak önemlidir. Perdeler yaşam alanını güzelleştirir ve sade renkler veya hoş desenlerle kişiselleştirir.

4. Sehpanın üzerinde sade bir dekorasyon

beyaz masalı oturma alanı

Çok önemli bir yardımcı mobilya olan sehpa, oda içinde pratik bir işlevi yerine getiriyor. Ancak dekoratif potansiyeli de belirgindir. Yüzeyi, farklı süslemelerden oluşan güzel kompozisyonları çerçeveleyebilir. Sonuç olarak, kişisel konfor üzerinde olumlu bir etkisi vardır.

5. Birkaç minderli bir kanepe

yeşil-kanepe-in-the-yaşam-alanı

Aksesuarlar, bir odanın tabanını basit bir şekilde dönüştürdükleri için bir dekorasyon projesinde çok fazla oyun sağlar. Yastıkların mevsimlik bir bileşeni vardır. Bu nedenle sonbahar-kış ve ilkbahar-yaz aylarında yaşam alanını yenilerler. Farklı stil, doku ve renklerde çekici modeller bulabilirsiniz.

6. Çok işlevli bir masa

oturma odasında çalışma masası

Yaşam alanı, aile ile paylaşılan yeni anılar yaratmak için ideal bir alandır. Bu nedenle çalışma masası entegrasyonu, kanepelerle tamamlanan bağlamda farklı ihtiyaçları aynı ortamda buluşturuyor. Bir masa, iş veya yaratıcı etkinlikler için bir ortam olabilir. Bu bir pratik mobilya parçası yüksek düzeyde konsantrasyon gerektirmeyen basit görevleri yapmak için kullanılabilir.

7. Doğa resimleri

doğa ile boyama-peyzaj

Konfor, refah deneyimini olumlu yönde etkiler. Öte yandan, bütünsel olan bir esenlik. Sakinlik, huzur ve dinginlik yaşam alanında teşvik edilmesi gereken unsurlardır. Resimler bu yüzden doğanın güzel pencereleri, evden diğer manzaralara ve hoş hisler uyandıran destinasyonlara seyahat etmenin mümkün olduğu güzel pencereler yaratır.

8. İyileştirme alanlarına odaklanın

çok şık-salon-dekorasyon

En basit değişiklikler, bazen konfor ve iyileştirilmesi gereken alanları belirler ve bunu olumlu yönde etkilemek için bir eylem planı tasarlar.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu