Rahat ortam: Rahatlamak için 15 yuvarlak koltuk

Yuvarlak şekilli koltuklar boşuna popüler değildir. Sadece kare şeklindeki sandalyelerden daha sıra dışı ve kompakt görünmüyorlar. Keskin köşelerin olmaması sizi rahatlamaya hazırlayan sakin bir atmosfer yaratır, bu nedenle yuvarlak koltuk bir oturma alanı oluşturmak için mükemmel bir seçenektir.

Bu yazıda sizler için çeşitli tarzlarda 15 yuvarlak koltuk seçtik: modern, klasik ve sıra dışı bir tasarıma sahip. İstediğini al!

Modern tarzda zarif koltuklar

Modern bir iç mekan için, nötr bir tasarıma sahip bir veya bir çift yuvarlak koltuk bulmak kolaydır.
Sandalyenin kanepe ile aynı seriden olması gerekmez. Odanın temel renk şemasına zıt bir kaplama seçerek, sandalyeyi çarpıcı bir vurguya dönüştürebilirsiniz.

Resimde: Desiree Lacoon, döner bir kaide üzerinde çekici bir ada sandalyesi. Takılabilir bir masa ile desteklenebilir – rahatlamak için bağımsız bir köşeye sahip olursunuz.

Fotoğrafta: Yarım daire biçimli sırtlı Giorgetti Aura koltuk iyi bir zevk örneğidir. Şıklığın sınırlarını aşmayan alışılmadık bir şekil, pahalı doğal malzemeler ve kusursuz işçilik, bu modelin başarısının sırrıdır.

Resimde: Minotti Capri, gerçek bir İtalyan tasarımına sahip zarif bir yuvarlak koltuk. Bu modelin güzel bir özelliği, iki temiz fermuarlı, tamamen çıkarılabilir döşemedir. Minotti Capri koltuk, ayak tabureli çift olarak satın alınabilir.

Resimde: biraz kışkırtıcı Mantellassi Giotto koltuk. Daha gizli bir seçeneği tercih ederseniz, bu model siyah veya sütlü deri olarak mevcuttur.

Tasarımcı koltuklar

Alışılmadık bir tasarıma sahip bir koltuk, tüm iç mekanın havasını ayarlayabilir. Tasarımcılar, koltuğun yuvarlatılmış şekli ve sırtın düz çizgileri ile daha sık deneyler yapar, bu nedenle tasarımcı yuvarlak sandalyelerin seçimi çok geniştir.

Fotoğrafta: Lago Lastika koltuk, sıra dışı tasarım mobilyaların çarpıcı bir temsilcisidir. Elastik bantlardan yapılmış koltuk, oturan kişiye alışılmadık bir hafif sallanma hissi verir.

Fotoğraf: Angelo Cappellini Tulip koltuk. İnce metal çerçeve ile yumuşak, hacimli döşemenin birleşimi anında bu modele dikkat çekiyor.

Fotoğraf: Riva 1920 Creus yuvarlak ahşap koltuklu koltuk. Yumuşak deri dolgu, rahat olmasını sağlar.

Fotoğrafta: Domingo Salotti 038 koltuk, ünlü Bibendum modelinin bir kopyasıdır. Eileen Gray tarafından tasarlanan Bibendum koltuk, 20. yüzyılın ortalarında endüstriyel tasarımın sembollerinden biri haline geldi. Ünlü sandalyenin kopyaları bu güne olan ilgisini kaybetmiyor.

Fotoğrafta: Casamilano Lea yuvarlak koltuk, en ünlü kadın tasarımcı Paola Navone’un eseridir. Zengin bir renkte döşeme ile kombinasyon halinde özlü, doğrulanmış bir form, kısıtlanmış aralığı birkaç parlak dokunuşla seyreltmek istiyorsanız ihtiyacınız olan şeydir.

Fotoğraf: Swan Miami yuvarlak koltuk rahatlamak için tasarlanmıştır. Hem konforlu yapı hem de rahat tasarım, rahatlama havasını belirler.

Klasik yuvarlak koltuklar

Yarım daire biçimli bir sırtı veya yuvarlak bir koltuğu olan zarif bir koltuk, iç mekanı klasik bir tarzda mükemmel bir şekilde tamamlayacaktır. Sağlam deri veya kadife kaplamalı masif bir model veya ince bacaklı hafif zarif bir koltuk olabilir.

Fotoğrafta: Yarım daire biçimli sırtlı lüks koltuk Mantellassi La Perla (“Pearl”). Dekoratif kapitonne dikişli deri döşemeye ek olarak, bu model farklı deriler ve farklı kategorilerdeki tekstiller dahil olmak üzere çok çeşitli yüzeylerde mevcuttur.

Fotoğrafta: klasik Asnaghi Arcadia yarım daire şeklindeki koltuk. Minimum dekor, doğrulanmış siluet çizgilerini vurgular.

Fotoğraf: Ünlü Chesterfield kanepe tarzında Selva 1443 koltuk. Bu model herhangi bir klasik iç mekana uyacaktır.

Fotoğraf: Elledue La 268 Orpheo koltuk, modern bir klasik örneğidir. Çeşitli yüzeylerdeki bu zarif model tamamen farklı görünüyor ve her dekoru tamamlayabiliyor.

Resim: Giorgio Collection Lifetime Eva yuvarlak arka koltuk, lüks bir oturma odası için doğru seçimdir.

 

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu