Evinizi Klasik Mavi ile nasıl döşersiniz

  • Pantone Renk Enstitüsü 2021 yılının rengini seçti: Klasik Mavi
  • Zamansız ve zamansız, Klasik Mavi sadeliğiyle zariftir
  • Akşam gökyüzünün cazibesini ve uzayın sonsuzluğunu çağrıştıran, düşüncemizi genişleten ve bizi yeni bir çağın eşiğinden daha dingin bir şekilde geçmeye yönlendiren bir mavi

Amerikan Pantone enstitüsü 1999’dan beri her yıl yılın rengini, bir sonraki yıl boyunca iç tasarım ve moda trendlerini etkileyecek tonu seçti. Yeni duyurulan Pantone 2021 rengi Klasik Mavi, gelecek için umut sembolü olarak seçildi.

Mavi, iç huzurun, dinginliğin rengidir.

Klasik Mavi, henüz tamamen karanlık olmadığında, ancak ilk ışıkların görünür olduğu alacakaranlıkta gökyüzünün rengidir.

“Uçsuz bucaksız akşam gökyüzünü çağrıştıran uçsuz bucaksız mavi, – Pantone Renk Enstitüsü müdürü Leatrice Eiseman’ın sözleri – düşüncemizi genişletmek için bariz olanın ötesine bakmaya teşvik ediyor, daha derin düşünmeye, bakış açımızı artırmaya ve iletişim akışını açmaya zorluyor. “

Evinizi Klasik Mavi ile nasıl döşersiniz

Doktora kredisi: ioristrutturoearredo.it

Pantone 19-4052 Klasik Mavi zamansız bir zarafete sahiptir

Sonsuzluğu ifade eden yıldızlı gökyüzü, geleceği çağrıştırır, mavi, klasik ve zamansız bir gölge, bunun yerine her zaman var olan bir şeyi çağrıştırır. Değişmez ve gelecek kavramları, güven verici ve umutlu bir yarını belirtmek için birlikte kesişir.

İlk konsept, gece yıldızlı gökyüzünün tonalitesiyle önerilmektedir. Yoğun mavi bir gökyüzü, ama karanlık değil. Günün sonunda gökyüzüne bakarken yaşadığımız, olayları, kendimizi ve nereye gittiğimizi yansıtan iç gözlem anını hatırlatan bir alacakaranlık. Geleceğe umut dolu bir bakış, bu nedenle.

Hepimizin, özellikle de en gençlerimizin karanlıkta, referans noktası olmadan yelken açtığı bir zamanda, yarına güvenle bakmanın ne kadar önemli olduğunun farkındayız.

Bu Pantone Classic Blue’nun bize söylediği: yeni bir on yıl şimdi başlıyor ve umut dolu bir on yıl.

İkinci nokta, renk terapisine göre mavi rengin akla getirdiği şeyle verilir: iç gözlem, sakinlik, huzur, rahatlama. Evin her odasında mükemmel bir şekilde düşen ve en doğal yaşam alanını yatak odasında bulan bir gölge.

Sürgülü gardırop Dama, mavi renk

Dama sürgülü gardırop

Evinizi yılın rengiyle dekore etmek için fikirler

Classic Blue, adından da anlaşılacağı gibi zamansız bir klasiktir. Bugünün mobilyasında da yarınınki kadar güzel bir renk.

Hem klasik hem de modern tarz evler için mükemmel, zarif ve zarif bir renk.

Ne endişesi için yaşam tavsiye, Klasik Maviyi akıllıca kullanmak, açık renk parke ve beyaz ve meşe veya meşe ahşap mobilyalarla birleştirmektir. Mavi unsurlar, daha şık için doğal kumaş veya kadife perdeler, kanepeler ve koltuklardır.

Çevreyi zenginleştirmek için süs eşyaları, lambalar, küçük tasarım nesneleri gibi aynı renkteki mobilya aksesuarlarını kullanıyor. Bir artı? Değerli ve klasik bir etki için mavi aksesuarları diğer altın öğelerle karıştırın.

Klasik Mavi duvarlarda akıllıca dozlanmalıdır, çünkü yoğun bir renktir ve tüm oda için fazla karanlıktır. Dekoratif açıdan merkezi olan bir duvar seçin ve mobilyalarda aynı rengi daha koyu tonlarda almak için Klasik Maviden biraz daha açık bir gölge boyayın.

İçinde yatak odası Mavi, rahatlatıcı özellikleri iyi bilindiğinden en popüler ve en uygun renktir. Yatak örtüsü ve minderlerle başlayın ve yılın renginde veya kadife kumaştan bir koltukla etkiyi artırın.

evinizi klasik mavi ile dekore etmek için fikirler

Mevcut sayısız renk arasından güven veren ve her zaman yeşil olan Klasik Mavi’yi seçen bu yılki Pantone seçimi hakkında ne düşünüyorsunuz?

evinizi Klasik Mavi ile nasıl döşersiniz
konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu