Ofis Alanları için Boya Çeşitleri

Ofis alanları için üretkenliğe ilham veren boya renkleri. Ofis alanınız çok mu sıkıcı? Belki de ofis alanları için ihtiyaç duyulan tek şey, üretkenliğe ilham veren boya renkleridir.

Ofis Alanları için Boya Çeşitleri

Rengin iş yerinde üretkenliği etkilediği kanıtlanmıştır. Öyleyse, duvara fırça koymanın ve kendinizi ve personelinizi tekrar işe gelme konusunda heyecanlandırmanın zamanı geldi.

Bir çalışma ortamının renkleri, yaratıcılık ve konsantrasyon seviyemizi ve başkalarıyla işbirliği yapma istekliliğimizi etkileyebilir. Bunun nedeni, rengin alan algımızı etkilemesi ve rengin yoğunluğunun ona tepkimizi etkilemesidir. Doğru renkler bizi heyecanlandırabilir, uyarabilir ve enerji verebilir. İşte ofis alanları için sevdiğimiz doğru renklerden birkaçı.

Ofis alanları için boya renkleri

Verimlilik ilham veren boya renkleri

Kırmızı

Kırmızı, çoğu zaman bizi en çok etkileyen bir renktir. Kalp atış hızımızı artırma eğilimindedir, bu nedenle çok fazla fiziksel aktivitenin olduğu alanlar için harikadır. İlginç bir şekilde kırmızı, beyin dalgası aktivitesini arttırdığı iddiasıyla geceleri açık olan iş yerleri için iyi bir seçenektir. Kırmızı iştahı da canlandırdığından, birçok restoran ve paket servis işyerinin markalarında kırmızıyı kullanması şaşırtıcı değildir. Tamamen kırmızıya gitmek istemiyorsanız, anlaşma ayarları için kırmızı vurgular mükemmeldir.

Mavi

Mavi, ekip çalışmasına ilham vermek için harika bir renktir ve hepimiz biliyoruz ki ekip çalışması hayalleri gerçekleştiriyor! Mavi, iş arkadaşları arasında iletişimi ve güveni teşvik eder. Daha soğuk bir renk olarak, kalp atış hızını ve kan basıncını düşürdüğü için hararetli iş tartışmaları olduğunda ortamın sakin kalmasına da yardımcı olur. Bu ayrıntı odaklı ve beyin fırtınası alanları için maviyi seçin.

Yeşil

Yeşil, yaratıcılığı ve yeniliği artıran samimi, uyumlu bir renktir. Bu nedenle, çok fazla yaratıcılığın olması gereken bir alanınız varsa, o zaman yeşili kullanın. Yeşil zihin, beden ve duygular arasındaki dengeyi etkiler, bu nedenle kaygı ve stresi azaltır. Göz yorgunluğunu azalttığı için çok sayıda bilgisayarın kullanıldığı alanlarda iyi çalışır.

Beyaz

Beyaz, yaratıcı alanlar için idealdir. Beyaz, özellikle bol miktarda doğal ışık olduğunda ferahlık ve nefes alabilirlik hissi yaratır. Düşünmek için alana ihtiyacınız varsa, o zaman beyaz doğrudur. Zihnin güzel hayaller kurmasına izin veren boş bir duvar gibisi yoktur. Beyazı, beyazın çıplaklığını tonlamak için diğer üretkenliğe ilham veren boya renklerinin vurgularıyla eşleştirin.

Sarı

Personelin enerji seviyelerini artırmanız gerekiyorsa sarı kesinlikle uygundur. Sıkıcı düşünce rutinlerinden kurtulmanızı sağlayan renk türüdür. Sarı, özgüven, iyimserlik ve yaratıcılığı artırmada etkilidir. Bununla birlikte, endişe ve öfke uyandırabileceğinden çok fazla sarı kullanmayın. Yönü ve odağı destekleyen bir vurgu rengi olarak değerlidir.

Gri

Gri, psikolojik olarak nötrdür ve bu nedenle diğer parlak, üretkenliğe ilham veren boya renklerini dengelemek için mükemmeldir. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda gri tonu vardır, bu nedenle kullandığınız diğer renklerle en iyi şekilde çalışacak olanı her zaman seçebilirsiniz. Moralinizin düşmesine neden olabileceğinden çok fazla gri kullanmayın.

Portakal

Ofis alanınızda turuncu bir duvar olması enerji seviyelerini yükseltecek ve bulaşıcı bir coşku uyandıracaktır. Turuncunun dayanıklılığı simgelediği söylenir ve yüksek enerjili alanlar için harikadır. Aynı zamanda, üretkenliğe ilham veren diğer boya renkleriyle bir vurgu olarak en iyi şekilde kullanılır.

Ofis alanınızda tek bir rengin çok fazla olmasının insanların dengesini bozacağını ve çok fazla renk veya ton olmamasının en iyisi olduğunu unutmayın. Ancak ofis duvarlarınızda alışılmamış olmaktan korkmayın.

Çalışma alanınıza yeni bir kat boya verme konusunda daha fazla tavsiye isterseniz bizimle sohbet edin.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu