Dekorasyon aksesuarı seçiminde 6 hata

Evinizi dekore etmek, benzersiz ve davetkar görünmesini sağlamak için mükemmel bir yoldur. Birçok insan evlerini kişisel zevklerine göre dekore eder; bazıları evlerini iş amaçlı dekore ediyor. Şiir resimleri, kuşlar ve arılar, alıntılar, bayraklar ve çok daha fazlası gibi evinizi dekore etmenin birçok farklı yolu vardır. Esasen, evinizi zevkinize ve kişiliğinize uygun herhangi bir şekilde dekore edebilirsiniz.

mavi sandalyeli beyaz masa

Dekorasyon aksesuarları, mekanı kişiselleştirmek için olmazsa olmazlardandır. Sıcaklık, nüans ve estetik katıyorlar. Seçim yaparken altı yaygın hata var ki aşağıda açıklıyoruz.

1. Görsel gürültünün odağı haline gelen süsler

oturma odasında ahşap masa

Bahsettiğimiz gibi aksesuarlar bir evi daha da güzelleştirme özelliğine sahiptir. Bununla birlikte, kötü bir seçim tam tersi bir etkiye sahip olabilir. Bu, mağazadan satın alınan ürünler evde en iyi şekilde görünmediğinde olur. Bu durumda tasarımlar görsel gürültüyü bozarsa görsel gürültüye neden olabilirler.

2. Önemini en aza indirin

ahşap zemin

Çoğu zaman, bir odanın tamamlayıcılarının bir işlevi vardır. Yani kullanımı ağırlıklı olarak dekoratif bir yaklaşıma sahiptir. Odadaki diğer parçalar ise tam tersine daha pratik. Bu açıdan bakıldığında aksesuar seçimindeki önem düzeyini en aza indirmek mümkündür.

Tavsiye: Oturma odası dekor için 7 aksesuar

Bununla birlikte, dekorasyonda çok fazla oyun veriyorlar ve alanı kişisel beklentilerle uyumlu hale getirmek için çok önemliler. Bu olduğunda, alan mülkte ikamet edenlerin kişisel zevklerini yansıtır.

3. Bir tamamlayıcı için doğru yeri seçmemek

aksesuarlı dekorasyon

Bazen aksesuarların satın alınması, en çok istenen parçaların seçiminde planlama eksikliğini ortaya çıkarır. Bu olduğunda, ortak bir durum ortaya çıkar. Bu durumda eser, kesin yerini bulmayı bekleyen evin farklı odalarından geçer.

Bazen, bir satın alma işleminin gerçekleştirilmesi, çekiciliğinin ötesinde, evin mevcut dekorasyonuna uymayan bir eğilim tarafından motive edilir.

4. Bir satın alma, yalnızca bir trendin edinilmesiyle motive edildiğinde

ev-dekorasyon-köşe

Aksesuar sektörü de dekorasyon tutkunlarına ilham veren sezon önerileriyle güncelleniyor. Bu sayede evdeki değer önermenizi konumlandıran renkler, yazılar ve parçalar bulunmaktadır. Ancak bir eğilimin gücü, belirli bir zamanda kırıldığı kadar hızlı bir şekilde zayıflayabilir.

Aksesuar seçimi modaya uygun olduğunda ve diğer yönleri dikkate almadığında ne olur? Bu durumda, ev dekorasyonunun görünümü çok kısa sürede önemli ölçüde değişebilir.

5. Çok fazla aksesuar

beyaz kitaplık

Tam parça sayısını seçerken dengeyi bulmak gerçek bir meydan okuma gibi görünebilir. Duygusal değeri olan ayrıntılar içermeyen bir ev, kişisel olmayan bir görünüm sergiler. Bununla birlikte, süslemelerle dolu bir dekorasyonun karşı tarafı, mekanı yeniden doldurur. Öte yandan, fazlalık da üretir çünkü düzenin korunması, çok fazla ayrıntı sunan bir alanda daha fazla izleme gerektirir.

6. Kullanılmayan aksesuarlara harcanan para

mutfak-donanımlı-tamamlayıcılar

Dekorasyon malzemelerinin satın alınmasında planlama yapılmaması istenmeyen etkiler yaratır. Bütçe yönetiminde de olumsuz sonuçlar doğuran bir durumdur. Daha sonra evde kullanılmayan bir eşyanın satın alınması için ayrılan, tasarrufları engelleyen gereksiz bir masraf haline gelir.

Öte yandan, aksesuar seçimi de satın alma telaşına bağlı olabilir. Ancak ev dekorasyonu durağan bir karaktere sahip değildir. Süreç dinamiktir, güncellenir ve detaylarla zenginleştirilir.

Sonuç olarak aksesuarlar hakkında birkaç ipucu

Yaratıcı insanlar evlerini dekore etmeyi sever; sanatlarını dünyaya göstermeyi severler. Ayrıca evlerini ailelerine ve arkadaşlarına göstermeyi severler. Ev dekorasyonu, yaratıcı yeteneklerinizi başkalarına göstermenin harika bir yoludur. Ayrıca zevklerinizi ve kişiliğinizi başkalarına göstermenin harika bir yoludur. Örneğin evcil hayvanınız varsa kuş temaları veya kuş oyuncakları ile evinizi dekore edebilirsiniz.

Bu sayede evcil hayvanınız yeni yuvasını keşfederken daha eğlenceli vakit geçirecektir. Siz de evinizi ailenizin zevklerine hitap edecek şekilde dekore edebilirsiniz; bu şekilde herkes sonuçlardan memnun olacaktır. Bu, evinizi dekore etmenin iyi bir fikir olmasının birçok nedeninden biridir – yeteneklerinizi ve zevklerinizi paylaşarak başkalarıyla bağlantı kurmanıza olanak tanır.

Evinizi dekore etmek, tasarruf etmek isteyen herkes için mükemmel bir hobidir. Dekorasyon için kullanabileceğiniz pek çok ucuz eşya var; en yaygın olanları tablolar, kumaşlar ve çiçeklerdir. Masa, sandalye ve hatta şemsiye gibi aksesuarları da dekorasyon amaçlı kullanabilirsiniz.

Dekorasyon için sert zeminler yerine kırlentler de kullanabilirsiniz; kilimler çok daha yumuşaktır, bu nedenle çocukların oynaması daha güvenlidir. Ayrıca harita, resim ve perde gibi duvar askılarını dekorasyon amaçlı kullanabilirsiniz. Kutuları ayrıca depolama amacıyla veya doğum günü partisi ikramları veya diğer atıştırmalıklar için masa olarak kullanabilirsiniz. Esasen, çok para harcamadan evinize dekorasyon eklemenin birçok ucuz yolu vardır.

Evinizi dekore etmenin iyi bir fikir olmasının bir başka nedeni de evinizin rahat ve davetkar görünmesini sağlamasıdır. Evinizi her ziyaret ettiğinizde mutlu hissedeceksiniz çünkü çok sıcak ve misafirperver görünüyor. Başkalarının evlerini ziyaret ettiğinizde de mutlu hissedeceksiniz çünkü çok güzel ve düzenli görünüyorlar.

Misafirleriniz kanepenize ya da sandalyelerinize oturduklarında daha da mutlu hissedeceksiniz çünkü sizinkinde çok rahat görünüyorlar. Evcil hayvanlardan şiirlere, bayraklardan doğum günü partisi süslemelerine kadar evinizdeki süslemelerle tüm başarılarınızı sergileyebileceksiniz. Herkesin zor bir günün ardından gevşeyebileceği bir yere ihtiyacı vardır; kendinizinkini dekore etmek, bu hedefe mükemmel bir şekilde ulaşmanıza yardımcı olur.

Yaratıcılığınızı göstermek veya paradan tasarruf etmek istiyorsanız evinizi dekore etmek harika bir fikirdir. Çoğu insan bunu hobi olarak yapmayı sever; aynı zamanda rahatlık ve sıcaklık için mükemmel bir fikirdir – evinizin davetkar ve sıcak görünmesini sağlamak, misafirlerin sizi ziyaret ettiklerinde kendilerini rahat hissetmelerini sağlar. Ayrıca dekorasyon, evinizin genel olarak hoş ve hoş görünmesini sağlar – bu da onu veya başkalarını her ziyaret ettiğinizde sizi mutlu eder!

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu