Yeni Modern Beyaz Salon Modelleri

Beyaz bir oturma odasını dekore etmek için 6 fikir

Modern beyaz salon dekorasyonu. Beyaz salon dekorasyonu yaparken işe duvarlarla başlamak doğru bir seçim. Duvar ve mobilyalarınızın beyaz tonlarında olmasıyla evinizde ferah eda olacaktır.

Beyaz bir oturma odası, herhangi bir evde bir odak noktasıdır. Bu aydınlık ve havadar alan, ışık kaynağından yararlanır: güneş. Beyaz oturma odaları, beyaz mobilyaları vurgulamak için dağınıklığı da en aza indirir.

Davetkar bir alan yaratmak için mobilyalar, aksesuarlar ve duvar süslemeleri koordine edilmiştir. Beyaz bir oturma odası, sınıf ve stil yayıyor. Yaygın olmasına rağmen, beyaz oturma odaları hala canlandırıcı bir şekilde benzersizdir.

Beyaz Salon Modelleri

Çağdaş, çiftlik evi, plaj veya bohem tarzı için şık oturma odası takımları arıyorsanız, beyaz, oturma odası tasarımınız için mükemmel bir temel olacaktır. Bu rengin farklı tonlarını katmanlamak, anında diğer dekorasyon seçeneklerine hazır, sakin bir görünüm yaratacaktır.

Ayrıca Bakınız: Yeni Salon Dizayn Nasıl Yapılır

Ayrıca mekana drama ve boyut katacaklar. Sade bir şıklık istediğinizde beyaz renk gibisi yoktur. Bu nedenle, yeni taşındıysanız veya evinizin bu bölümünü yeniden şekillendirmek istiyorsanız, aşağıdaki yazıda size beyaz bir oturma odasını dekore etmek için 6 fikir göstereceğiz.

Beyaz Salon Modelleri (3)

1. Nötr tonlar kullanın

Nötr tonlu bir dekorla beyaz bir oturma odasının çok havasız veya kuru görünmesini önleyin. Beyaz renk paleti ile dekorasyon yaparken akılda tutulması gereken önemli bir husus, yoğun renkler olmadığında çok önemli olan ilgi ve katman oluşturması nedeniyle mümkün olduğunca fazla doku sağlamaktır.

Bu nedenle, ahşap, keten, kadife kumaşlar, deri ve kalın kumaşlar gibi doğal malzemeleri nötr tonlarda kullanma olasılığını göz önünde bulundurun.

Beyaz Salon Modelleri (2)

2. Beyazı siyahla birleştirin

Siyah beyaz bir dekor, dikkatli bir düzenleme ve güçlü bir tasarım kararı gerektirdiğinden cesur bir seçimdir. Beyaz, siyah ve ayrıca gri oturma odası fikirleri, dokular ve ince çeşitli tonlar eklenmezse boş görünme riskiyle karşı karşıya kalabilir.

Bununla birlikte, dikkatli bir şekilde birleştirildiğinde, drama ve yetenek eklemenin harika bir yoludur. Siyah aksan eklerseniz, beyaz bir oturma odası şık ve sanatsal görünecektir. Öte yandan, tek renkli bir renk düzenine sıkı sıkıya bağlı kalırsanız, odaya sıcak ve davetkar hissettirmek için çok fazla doku eklediğinizden emin olmanız gerçekten önemlidir.

Beyaz Salon Modelleri (1)

3. Farklı dokular kullanarak daha rahat hale getirin

Özellikle sert veya soğuk bir görünümden kaçınmak istiyorsanız, iç tasarımdaki doku çok önemlidir. Onlarsız beyaz bir oturma odası anlamsız olurdu. Odayı bir bütün olarak görmek ve ona canlılık ve sıcaklık kazandırmak için farklı malzemeleri karıştırmak esastır.

Ayrıca bu, bir alanın düz veya tek boyutlu görünmesini önlemeye yardımcı olur. Bu durumda, ahşap, deri ve seramik ürünler gibi kaba, kalın dokuların eklenmesi “görsel ağırlığa” sahiptir ve ağırlıklı olarak beyaz bir oturma odasında rahat, rustik bir estetik yaratacaktır.

Beyaz Salon Modelleri (4)

4. Parlak renkler kullanın

Beyaz, renk sevenler için mükemmel bir seçenektir. Bu renge boyanmış duvarlar, çok çeşitli parlak tonlar için ideal tuvaldir. Örneğin, pembe ve beyazın renkli bir kombinasyonu ilham verici bir seçim olacaktır.

Bu tartışmalı renk ikilisi, alan ve aydınlatma için doğru tonu bulduğunuz sürece, çağdaş bir görünümden klasik bir çiftlik evi görünümüne kadar her şeyi taşıyabilen güçlü bir oturma odası tasarımı oluşturabilir.

Rengin bir odanın ruhu olduğunu ve bir yere kişisel dokunuşunuzu vermek için ifade gücü sağladığını unutmayın.

Beyaz Salon Modelleri (5)

5. Beyazın farklı tonlarını birleştirin

Tamamen beyaz bir oturma odasına sahip olmayı düşünüyorsanız, bu rengin farklı tonlarını birleştirdiğinizden emin olun, çünkü sadece bir tane kullanmak odayı soğuk ve havasız hissettirebilir.

Birçok insan beyazın “güvenli seçim” olduğunu düşünür çünkü her şeyle uyumlu olduğunu bilirler. Ancak saf beyaz çekici görünmeyebilir, bu nedenle nüansları ve farklı tonları tanıtmak önemlidir.

Bunu yapmak için odanın görünümünü, özellikle ışığın duvarlara ve tavana nasıl yansıtıldığını inceleyin, çünkü bu, oturma odası için nötr ve yaratıcı bir palet tasarlamanıza yardımcı olacaktır. Aynı kategoriden üç renk seçerek monokrom bir uyum yaratabilir ya da odaya daha fazla enerji katmak için hafif bir kontrast ekleyebilirsiniz.

6. Beyazın doğru tonunu seçin

En parlaktan en sıcaka kadar çok çeşitli beyazlar vardır ve görünümleri ışığa ve odanın konumuna göre değişir, bu nedenle eviniz için boya seçerken bunu dikkate almanız önemlidir. oda.

Şimdiye kadar beyaz bir oturma odasını dekore etmek ve düzenlemek için 6 ipucu gördük. Bu gölgenin avantajlarından birinin hemen hemen her şeyle birleşmesi olduğunu unutmayın. Aynı şekilde ahşap mobilya, kumaş, deri veya dilediğiniz herhangi bir malzeme gibi farklı malzemelerden objeler eklemek için temiz bir tuval görevi görür. Umarız bu bilgiler sizin için faydalı olmuştur!

Beyaz, misafir odaları için ortak bir renktir. Bu alan, insanları evinize kabul etmek içindir, bu nedenle iç mekanın rahat ve konforlu olması önemlidir. Beyaz olmayan iç mekanlar, beyaz olanlara göre daha soğuk ve steril görünür.

Ev sahipleri, çeşitli beyaz iç tasarımlar arasından seçim yapabilir. Geleneksel masif beyaz mermer zeminler, süslü koyu ahşap mobilyalarla tezat oluşturuyor. Çağdaş tasarımlar, dekor tercihlerinizi tamamlamak için temiz çizgiler ve nötr renkler içerir.

Doğanın güzelliğini tamamlayan uyumlu bir topluluk yaratmak için topluluğuna kırmızı, altın, yeşil ve mavinin ipuçlarını ekledi. Tasarımcı, dekorasyon şemasını geliştirmek için akıllıca doğanın en güzel kreasyonlarından biri olan karı kullandı. Baz olarak kullandığınız kar, mavi ve yeşil vurgularınızla güzel bir tezat oluşturuyor. Odak noktası olan lüks kanepesi, yumuşak minderler ve sağlam desteklerin bir kombinasyonunu sergilerken konukları evinize davet ediyor.

Beyaz evler | iç ve dış mekan

Ev sahipleri, çeşitli beyaz iç tasarımlar arasından seçim yapabilir. Geleneksel evler masif beyaz mermer zeminlere, muhteşem ahşap mobilyalara ve lüks kumaşlara sahiptir. Çağdaş tasarımlar, beyaz, siyah, gri veya krem ​​gibi cesur, nötr renkleri yeşil veya kırmızı gibi vurgulu renklerle vurgular.

Oturma odasındaki büyük pencere, dekorasyon planınızı planlarken doğal ışığın içeri girmesini sağlar. Ayrıca soğuk kış günleri için beyaz duvarlar, toprak tonlarında vurgular ve yumuşak mobilyalar ile ferah ve davetkar bir mekan tasarlayabilirsiniz. En sevdiğiniz içeceği yudumlarken bir ateş sizi sıcak tutacak ve ideal beyaz oturma odanızı tasarlayacak!

 Beyaz sıkıcı demek değildir. Beyaz iç tasarım fikirleri

Beyaz bir oturma odası, doğal ışık kaynaklarını en üst düzeye çıkaran ve iç tasarım şemalarını koordine eden şık bir alandır. İster sade, ister çiçek aranjmanları veya hayvan ganimetleriyle süslenmiş olsun, sıcak, davetkar ve rahat olduğu için konuklar bu alana girerken kendilerini rahat hissedecekler.

İyi dekore edilmiş beyaz bir oturma odası, en sevdiğiniz mobilyaları vurgular ve dağınıklığı en aza indirerek siz ve ailenizin keyfini çıkarabileceğiniz estetik açıdan hoş bir alan yaratır!

Bunlara'da bakmalısın!

Başa dön tuşu