Banyo tadilatı ve dekorasyonunda 6 temel karar

banyo-mobilya-beyaz-renk

Banyo tadilatını üstlenmek, mülkün fiyatını, mekanın estetiğini ve kişisel refahı doğrudan etkileyen bir projedir. Eylem planı, dekorasyon alanında büyük bir projeksiyon elde eden bir odanın dönüm noktasına işaret eden süreci yansıtıyor. İçinde dekorblog Yol haritasının parçası olan altı önemli kararı paylaşıyoruz.

1. Banyo yenilemede stil seçimi

banyo-tadilat

Tarzın nihai tanımı ve onu oluşturan detaylar o anın trendlerinden etkilenebilir. özellikler evin geri kalanından ve kişisel zevkten. Günümüzde mobilya biçiminde düz çizgilerin ön plana çıktığı çağdaş esintili alanlar galip geliyor.

2. Banyo veya duş (veya her ikisi)

yeni küvet

Banyo, daha önce de belirttiğimiz gibi, ev içinde dinlenme merkezi olarak kendini konumlandıracak şekilde evrimleşmiş bir alandır. Bu soruyla ilgili olarak önemli bir karar ortaya çıkıyor. Bir tane yüklemeyi mi tercih edersiniz? küvet yoksa duş mu? Nihai cevap, çevrenin kapsamına ve yaşam tarzının kendisine bağlıdır.

Ancak şunu da eklemek gerekir ki, şu anda her iki unsuru aynı yerde birleştiren odalar trendi belirliyor. Bu durumda banyo ve duş birbirini mükemmel şekilde tamamlar.

3. Aynanın şekli ve tasarımı

Banyo aynası

Ayna, banyonun bileşimindeki temel unsurlardan biridir. Perspektif, ışık, işlevsellik ve derinlik sağlayan bir parça. Ortamın güzelliğini artıran ve aynı zamanda ortamı tamamlayan son derece estetik bir üründür. son stil. Bazı durumlarda doğrudan kapıdan algılanan odak noktası haline gelir.

Peki, farklı şekillerde çok çeşitli modeller var: kare, dikdörtgen, oval… Çerçeveli veya çerçevesiz bir tasarım seçmek de mümkün. Bazı modeller mükemmel şekilde aydınlatılmıştır. Diğer aynalarda bazı bakım ürünlerini koymak için küçük bir raf bulunur kadro.

4. Banyo mobilyası seçimi: açık, asma veya ayaklı

yarı açık banyo dolabı

Banyo mobilyaları odanın kompozisyonunda bir diğer önemli bileşendir. Genellikle aşırı büyük olmayan bir odada düzeni sağlamak için gerekli olan bir depolama aracı sağlar. Banyo mobilyaları açık veya kapalı formatıyla (kapı ve çekmecelerle çerçevelenmiş farklı bölmelere entegre edildiği için) öne çıkabiliyor.

Bazı tasarımlar, asılı bir yüzey veya yüksek ayaklarla görsel hafifliğini arttırır. Diğer mobilyalar ise zemine kadar uzanıyor. Sonuç olarak, biraz eklerler santimetre depolamak.

Mobilya seçimine ilişkin nihai karar, bir estetik önerinin veya diğerinin tercih edilmesinin ötesine geçer. Bu durumda pratiklik de önemlidir. Örneğin asma dolap, zeminin aşağıda yer alan kısmındaki temizlik işlemini basitleştirir.

5. Banyo kapısı seçimi

beyaz-renk-banyo kapısı

Bir reformun başlangıcında gözden kaçabilecek bazı ayrıntılar vardır, ancak bunlar sürecin sonunda daha net bir şekilde algılanır. seçenek Banyo kapısının seçimi sadece estetiğin evin bütününe entegre olması açısından değil, aynı zamanda odanın içinde yer kazanması açısından da önemlidir. Yani seçilen format bu amaç için hizalanabilir.

6. Banyo fayansları

banyodaki beyaz dolap

Reform kararları aynı zamanda kaliteye ve fiyatların seçimine de vurgu yapıyor. fayans özellikle önemlidir: kaliteli bir ürün kullanım ömrünü uzatır.

Tek renkli kaplamalı teklifler bulabilirsiniz, kompozisyonlar birbirinden güzel baskılar, rölyefli ve dokulu modeller… Kısacası olasılıklar evrenine erişme imkanınız var.

Dekorasyonunu yenilemek ve güncellemek mi istiyorsunuz? ana banyo evinizden mi? Şimdi hayal ettiğiniz ortamı şekillendirmek için önemli kararlar verin.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu