Dekorasyon ÖrnekleriMutfak DekorasyonuMutfak Masaları

Mavi mutfak sandalyesi seçimi 8 Öneri

Mavi mutfak sandalyesi seçimi nasıl olmalı? Aslında, mevcut yemek masanızı değiştirmeye çalışıyorsanız, sandalyeleri tamamen unutabilirsiniz. Hayır, yemek için etrafında durmanızı önermiyoruz; sadece neden başka bir oturma türü bulmuyoruz demek istiyoruz?

Sandalyelerinizi örneğin tabureler veya banklar veya hatta döşemeli bir şeyle değiştirmek, mevcut yemek masanızı tamamen farklı bir bağlama oturtacak ve taze ve yeni gibi hissetmesini sağlayacaktır.

adalı mutfak ve ahşap zeminli oturma odası

Bir dizi mavi mutfak sandalyesi, odanın kahramanı olmak için istenen özelliklere sahiptir. Yemek alanına başarıyla entegre edilen bir öneri: sıcaklık, doğallık ve sakinlik sağlıyor. Aşağıda göreceğimiz gibi, çeşitli tasarımlarda mevcut olan bir stil trendidir. Modern ev dizaynı BeyazYastik.com içinde Size ilham verecek bir model seçkisi paylaşıyoruz.

1. Mutfak adası için mama sandalyeleri

mutfakta mavi sandalyeler ve ahşap ayaklar

Bazı öneriler boylarına dikkat çekiyor. Bir ada, yarımada veya kahvaltı barı için mükemmel bir seçimdir. Minimum alanı kaplarlar ancak maksimum konfor sunarlar. Mekanın dekorasyonuna oldukça modern bir hava katıyorlar. Mavi sırtlı ve oturaklı mama sandalyesi tasarımı, hafif ahşap ayaklarla ideal eşleşmeyi oluşturur.

2. Mavi sandalyeler ve düz çizgiler

mavi-sandalyeler-yan-beyaz-masa

Genellikle bir mobilyanın estetiğinde dikkat çeken ilk şey renktir. Mavi, diğer tonlarla birleşen çok yönlü bir tondur. Görselde gördüğünüz tasarım bunu birleştiriyor. Ayrıca düz çizgileri ile öne çıkan bir stil önerisidir. Bu nedenle, bir odayı çağdaş bir görünümle dekore etmek için ideal bir tamamlayıcıdır.

3. Tek renkli kaplamalı mama sandalyeleri

mutfakta mavi tabureler-oturma odasına açık

Bazen mavi, bir mobilya parçasının genel yapısını tanımlayan tek bileşen olur. Taburelerde bulabileceğiniz bir stil önerisi, kaldırımlar ve sandalyeler. Başka bir deyişle, dekore etmek istediğiniz odanın planına en iyi şekilde entegre olan parça türünü seçin. Mavi, herhangi bir ürünün görsel ağırlığını azaltan çok doğal bir tondur. Ayrıca beyaz bir ada veya masa ile hoş bir kontrast oluşturur.

4. Muhteşem bir perspektife sahip mavi sandalyeler

mavi-mutfak-sandalyeleri

Bazı sandalye modelleri geometrik şekillerinin çekiciliği ile dikkat çekiyor. Bu sayede özgün ve modern görünümüyle öne çıkan bir tasarımın farklı açılardan kurgulanması mümkün oluyor. Formatın ötesinde, bir mutfak koltuğu her zaman maksimum konforu garanti etmelidir. Estetik ve konfor güzelliği işlevsellikle birleştiren ürünlerde. Ahşap, beyaz, siyah, açık gri ve mavi renklerde mobilyalarla kombinlenen bir öneri çeşididir.

5. İskandinav tarzı sandalyeler

İskandinav tarzı sandalyeler

Odanın stili, mekanın bütünleyici bileşimini çizen farklı bileşenlerin estetiğini birleştiren ortak bir ipliktir. İskandinav estetiği, parlaklık ve evin kalbinde sadelik. Bu nedenle bu dekoratif trende uyum sağlayan sandalyeler, sıcaklık ve zamansızlık ile eş anlamlıdır. Yemek odası ortamını daha da davetkar hale getiriyorlar.

6. Çok sade bir tasarıma sahip sandalyeler

çok basit tasarımlı mutfak sandalyeleri

Mavi herhangi bir şey yapar tasarım daha da özel olur. Bir mutfak tasarımı, sadeliğinden en iyi halini gösterebilir. Ürün seçiminin bütçeye uygun olmasının tavsiye edildiği akılda tutulmalıdır. Ve bazen, reform harcamalarının seviyesini düşürme ihtiyacı ortaya çıkıyor.

7. Şık Yüksek Sırtlı Sandalyeler

arkalıklı mavi sandalye

Koltuk sırtlığı, konfor seviyesini doğrudan etkileyen mobilya unsurlarından biridir. Aslında, yemek masasının etrafındaki aile sohbetleri sırasında rahat bir duruşu korumanın anahtarıdır.

8. Çarpıcı bir yapıya sahip parçalar

orijinal şekilli mavi sandalye

Mutfak sandalyeleri mutfağın daha güzel görünmesini sağlayabilir.

Şeffaf Akrilik Mutfak Sandalyeleri: Bu akrilik mutfak sandalyeleri, dağınık görünümlü bir kurulumdan endişe duyan herkes için harika. Eşsiz, net yapıları, doğrudan içlerinden bir görüş hattı sağlar, bu nedenle her zaman odayı bunaltmayacak hafif ve havadar bir görünüm alırlar.

Bir Sandalye Hakkında: İşte kepçe, bu sandalyeyi kesinlikle düşünmelisiniz. Şık ahşap ayakları ve kolay silinebilir kepçe oturağı ile. Bu seçenekle yanlış gitmek zor. Bu sandalye çok yönlülük düşünülerek tasarlanmıştır, bu nedenle sadece mutfakta değil, ofiste veya konferans odasında da iyi çalışır! Birden fazla renkte mevcuttur.

Mutfak sandalyeleri, yemek pişirirken rahat kalmanıza yardımcı olabilir.

İşlevsellik – Mutfak sandalyeleri mutlaka yemek masasıyla sınırlı değildir. Çok amaçlı bir oturma seçeneği arıyorsanız, oturma odasında ara sıra ek oturma yeri olarak ikiye katlanabilen bir sandalye düşünün. İstiflenebilir sandalyeler, oturma düzenlerinizi saklamanızı kolaylaştırır.

Bazı mutfak sandalyelerinde kullanılan ve dış mekan kullanımına uygun malzemeler, sıra dışı şıklığı ve rahatlığı aynı sandalyede dışarı çıkarmanıza olanak tanır.

İster bir mutfağınız, ister açık plan bir akşam yemeği-resepsiyon alanınız veya tam teşekküllü bir yemek odanız olsun, bir yemek sandalyesinin yemek zamanı deneyiminiz ve memnuniyetiniz için yaratabileceği farkın farkında olacaksınız.

Yemek yerken yemek masasının etrafında rahat bir sandalyede oyalandığında uzun sohbetler, kahkahalar ve harika anılar yaratılabilir. Buna karşılık, rahatsız edici bir sandalye tam tersi bir etkiye sahip olacak ve misafirlerinizin eve yayılmasına ve kanepeye çekilmesine neden olacaktır. Bunu akılda tutarak ve iyi bir yemek sandalyesinin sizi etkilediğini göz önünde bulundurarak, Ev Tasarımı Enstitüsü, Mutfak İç Tasarım Kursunda her bütçeye uygun en iyi yemek odası sandalyelerinin bir listesini derledi.

En rahat yemek sandalyeleri, hafif kavisli bir sırt ile bel desteği sağlayarak, uzanırken doğal olarak rahatlamanızı sağlar. Ergonomik bir tasarımın yanı sıra, mutfak sandalyeleriniz ya sırtlık ya da koltukta (veya ideal olarak her ikisinde de!) yastıklı olmalıdır. Shah ayrıca “kalçaları ve pelvis bölgesini rahatça dinlendirmek için” sandalyenizin yüksekliğini dikkate almanızı önerir.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu