Küçük bir daireye taşınmak için ipuçları

küçük ev
Yıllar sonra ilk kez büyük bir evden veya başka bir yerden daha küçük bir eve taşınmanız gerektiğinde ne olur? Birçoğu aramayı seçiyor apartman kiralama daha küçüktür ve bu, tüm nesnelerinizi tek bir nesnede yoğunlaştırmanız gereken bir zorluk gibi görünebilir. 45 metrekare daire veya alan, hem fiziksel hem de zihinsel olarak genellikle ezici bir görev. Bu nedenle, aşağıda en çok ilginizi çeken nesneleri koruyarak ve alandan en iyi şekilde yararlanarak, alanı küçültülmüş bir eve nasıl taşınacağınızı açıklıyoruz.

Bir kayıt ile başlar

Bir yere taşınmak zorunda olma düşüncesi kiralık mülk Daha küçük boyut ezici olabilir. Tüm eşyalarınızı takip etmek için zamanınız ve enerjiniz var mı? Onları nasıl düzgün bir şekilde düzenleyeceğinizi ve eski evlerinden mütevazı alanınıza nasıl taşıyacağınızı biliyor musunuz? Bunu yapmak için tüm eşyalarınızın bir envanterini yapın. Dizüstü bilgisayarınızda bir elektronik tabloya kaydedin ve sahip olduğunuz tüm öğelerinizi listeleyin. Ayrıca, her bir öğeden kaç tanesini atmayı veya korumayı planladığınızı görmek için ek sütunlar da oluşturabilirsiniz.

Mekanın ölçülerini belirleyin

Dev dolabınız yeni mülkünüze sığmayacak gibi görünebilir ancak taşınmadan önce mekanın ölçülerini belirlerseniz mümkündür. Dikkate alınması gereken bir diğer unsur ise yatağınızın ölçülü olup olmadığıdır. Kraliçe yeni dairenizde muhtemelen çok fazla yer kaplıyorsa, daha küçük bir daireye geçmek isteyebilirsiniz.

Birikmiş nesneleri hariç tut

Neye sahip olduğunuzu ve yeni dairenizin boyutlarını bilerek, artık hangi nesneleri elden çıkaracağınızı ve hangilerini elden çıkarmayacağınızı daha iyi değerlendirebilirsiniz. Kaçınılmaz olarak belirli öğeleri atacaksınız, ancak diğerlerini satmak, bağışlamak veya geri dönüştürmek için bir plan bulmalısınız. Eşya satmak size sadece yapabileceğiniz ekstra para kazandırmaz. taşınma masraflarına tahsis etmekAyrıca, bağış ve geri dönüşümde olduğu gibi, nesneleri satarak onları çöplüklerden uzak tutarsınız, böylece dünya şehirlerinde üretilen çöp birikimine katılımlarını azaltırsınız.

Yerden tasarruf sağlayan öğeler

Çok iyi bildiğiniz gibi, hareket ettiğinizde daha önce sakladığınız nesneleri daha büyük bir yerde saklamak için ekstra yollara da ihtiyacınız olacak. Yeni evinizde dolaplar, mutfak dolapları veya diğer saklama aksesuarları yoksa, mobilyalarınızı gömme saklama seçenekleriyle değiştirin ve bu parçaları diğer çok amaçlı eşyalarla tamamlayın. Duvarlara raf yerleştirmek veya mutfakta veya banyoda depolama rafları satın almak da daha küçük bir alandan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olabilir.

Anın tadını çıkar

Taşınma söz konusu olduğunda ve özellikle küçük bir yere taşınabilmeniz gerekir. önce planla ve üzerinde çalış. O zaman envanter almanın, yeni evinizdeki her şeyi ölçmenin, eski eşyalarınızdan kurtulmanın ve yeni yerinize taşınmanın stresini aşmak için kapsamlı zihinsel, fiziksel ve duygusal bir azim gerekir. Ne kadar erken başlarsanız, taşınma gününde o kadar az stresle uğraşırsınız.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu