Yeni Bir Ev Dekore Ederken 7 Temel Faktör

endüstriyel-tarz-detaylı-oturma odası
Yeni bir evi dekore ederken rahatlık, o alanın gerçekten işlevsel olması için anahtardır. Ancak, rahat bir evi şekillendiren yaratıcı sürece dahil olan, konforun yanı sıra başka birçok bileşen vardır. Beyazyastik.com’da bu hoş duyguyu pekiştiren yedi bileşen listeliyoruz.

1. Zamansal perspektif

Yeni bir evin dekorasyonu, karşılık gelen zamansal perspektif dozunu gerektirir. Öncelikle dekoratif proje detayları üzerinden yavaş yavaş tamamlanır. Ve dekorasyonu bir bütün olarak bitirmek için acele etmemek önemlidir. Bu, yerdeki yaşamla uyumlu yeni kararlarla şekillenebilir.

2. Gözlem

mutfakta beyaz masa
Gözlem, herhangi bir dekoratif deneyime eşlik eder. Ancak, yeni bir evin hazırlanması sırasında daha fazla görünürlük kazanır. Başka bir eve gelişin de farklı bir aşamayı temsil ettiğini unutmayın.

Bu nedenle önceki evde bekleyen kararları uygulamak için o anı ideal bir fırsat olarak algılamak mümkündür. Belki artık salonda, yatak odasında veya oturma odasında belirli bir hedefi gerçekleştirmek mümkündür.

3. Ev hissi

oturma-odası-ile-perde-beyaz
Görünürde mükemmel bir dekorasyon, gerçek bir evdeymişsiniz hissi uyandırmaz. Kişisel bakış açısı ve kişinin kendi tarzı bu bağlamda ilgili bir değer kazanır. Oturma odalarını, yemek odalarını, yatak odalarını, banyoları ve evin diğer köşelerini şekillendiren kararların birçoğu güzellik düzlemiyle bağlantılıdır.

Yani görüntünün çekiciliğini pekiştirirler. Ancak bu senaryoda, eve gelmenin hoş deneyimini sağlayan ayrıntılar gözden kaçırılamaz: Tamamen benzersiz ve kişisel olan o sığınak.

4. Düzen duygusu

oturma odasında raflar
Yeni bir evin dekorasyonundaki düzen duygusu sadece evin düzeninde kendini göstermez. Dekoratif projeyi baştan sona çerçeveleyen önceliklerin sırasına da yansır.

Öte yandan düzen, düzensizliğin daha kolay birikme eğiliminde olduğu noktalarda kaostan kaçındığında görsel bir forma sahip olur. Örneğin oturma odasındaki sehpanın üzerinde, rafta veya çalışma alanında.

5. Analiz

oturma-yemek-odası mobilyaları
O yeni evin olanakları farklı açılardan analiz edilebilir. şüphesiz ki, Kişisel ihtiyaçlar veya akrabalar bu bağlamda önemli bir değere sahiptir, çünkü onlara rahat ve pratik bir dekorasyonla eşlik edilmelidir. Öte yandan, o ortamı gerçek potansiyelinde analiz etmek uygundur.

6. Zıtlıklar

oturma odasında çarpıcı ayna

Ev dekorasyonunun nihai sonucu, görsel sürekliliğe ve parçalar arasındaki bağlantıya özen gösterilmesi uygun olduğundan tek tip bir görünüm gösterebilir. Bununla birlikte, zıtlıklar aynı zamanda güzelliği ve dinamizm benzersiz nüanslarla zenginleştirilmiş yeni bir evde.

Bu şekilde renk, doku, şekil veya bir bağlama entegre edilmiş öğelerdeki zıtlıklar ortaya çıkar.

7. Bağlantı

yatak odası dekorasyonu
Çoğu zaman evin çevresi en görsel perspektifinden algılanır. Bununla birlikte, tüm duyular bir dekorasyon süreci kişi ve yaşadığı yer arasındaki bağlantıyı arayan. Yani çevre, iç refah, bireysel ihtiyaçlar ve kişisel an ile mükemmel bir uyum içindedir.

Yeni evinizi şekillendirecek detayları belirleme sürecine dalmışsanız ya da uzun vadeli hayal ettiğiniz bir projeyse, o deneyimi günlük hayatta mutluluğu besleyen bir fırsat olarak yaşayın.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu