Bu dekorasyon tarzı için mükemmel mobilyaları keşfedin

Süslemelerle dolu klasik bir dekorasyonun benzersiz bir estetik değere sahip olduğuna şüphe yok. Ancak, çoğu zaman modern yaşam tarzına uymuyor.

Bu yüzden birçok kişi evin dekorasyonunu ya da dekorasyonunu tercih ediyor. dekore edilmiş odalar temizleyici. Ve bu konsept, başucu sehpaları gibi mobilya seçiminden giydirme ve diğer iç detaylara kadar en küçük ayrıntısına kadar ele alınmıştır.

minimalist mobilyalı oturma odası
Fotoğraf: Viva Decora Dergisi

Yine de minimalist dekor nedir?

‘Minimalist’ terimi bugün yaşamın çeşitli sektörlerinde kullanılmaktadır. Aslında birçok insan için bir felsefedir. Ancak sanatsal hareketlerle başlayan bir düşüncedir. Çok şeye sahip olma ihtiyacı sorgulandı.

Böylece gereksiz ayrıntılar olmadan daha temiz bir mimari ve tasarım oluşturulması önerildi. Modernistler, formun işlevi takip etmesi gerektiğini söyleyecek kadar ileri gittiler.

Aslında, bu çıkarma fikri bazı durumlarda aşırıya çekilmiştir. Böylelikle temiz, aydınlık, açık, ferah, iyi havalandırılmış bir görünümde ve sadece temel unsurlarla birkaç dekorasyon oluşturuldu.

Minimalist bir ortamda kendinizi iyi hissetmemek gerçekten çok zor. Özellikle basit bile olsa bu dekorasyonlar son derece rahattır. Bu metindeki örneklere bakın.

minimalist dekorlu oturma odaları
Fotoğraf: Viva Decora Dergisi
nötr ve minimalist oturma odası
Fotoğraf: Sesso & Dalanezi Mimarlık + Tasarım

Minimalist ortamların cazibesi

Paradoksal olarak, minimalist sadeliğin genellikle karmaşık olduğunu söylemek mümkündür. Pratikte, evde işleri minimumda tutmak kolay değildir.

Ancak iç mimarlar, ev dekorasyonunu daha minimalist hale getirmek için bazı püf noktaları öğretir. Birincisi, her zaman, tercihen nötr tonlardan oluşan çok sınırlı bir renk paletini takip etmektir.

entegre minimalist ortamlar
Fotoğraf: INÁ Mimarlık

Minimalist ortamlar da genellikle minimum dokuya sahiptir. Genellikle bunun gibi bir şey, tekliflerde yalnızca stratejik noktalarda görünür. Ve her zaman malzemelerin ahşap, yün ve taş gibi kendi doğal dokularından yararlanmaya çalışılır. Ancak sahnenin tekdüzeliği, parlak renklerin az ve ince dokunuşlarıyla bozulmuştur. Diğer durumlarda, kromlu metal gibi parlak elementler kullanılır.

minimalist ortamların detaylarındaki dokular
Fotoğraf: Viva Decora dergisi ve doob mimarisi

Minimalist mimari projelerde ışık ve gölge oyunu çok önemli bir konudur. Amaç bol miktarda doğal ve yapay aydınlatmaya sahip ortamlar yaratmaktır.

Bu odaların çok güzel bir özelliği de bakım kolaylığıdır. Çoğu yüzey pürüzsüzdür, bu da temizlik faaliyetlerini kolaylaştırır. Havayı yenilemek için yeşil bitki saksıları da özel köşelere yerleştirilmiştir.

bitkilerle minimalist raflar
Fotoğraf: Viva Decora Dergisi

İlginç bir şekilde, minimalist ortamlar biraz boş görünüyor. Ancak ikinci bir bakışta, eksiksiz olduklarını ve tam bir rahatlığa sahip olmamız için eksik bir şey olmadığını anlıyoruz.

Bu tür özelliklere sahip evlerde yaşamak bize daha iyi sağlık ve esenlik sağlayabilir. Ancak bu bir tercih meselesidir. Temizliğin dışında şık dekorasyonlar yaratmayı başaranlar var. Aşağıdaki resimlere bakın.

ahşap ve tuğla döşemeli minimalist mutfak
Fotoğraf: Viva Decora Dergisi

Minimalist tarzda mobilyalar: daha azı daha fazladır!

Daha önce belirtildiği gibi, minimalist bir evin mutlaka temiz, yüksek teknoloji ürünü veya fütüristik bir tarzda olması gerekmez. Ancak elbette bu düşüncenin ardından birçok ürün tasarımı oluşturuldu.

Böylece, sözde minimalist mobilya belirli bir kalıbı takip eder. Yeni başlayanlar için, çoğunun düz çizgileri ve nötr renkleri var. Ve çoğu zaman kulpları bile yoktur, ancak gizli veya yerleşik tutamaçları vardır.

odada minimalist mobilya
Fotoğraf: Viva Decora Dergisi

Bu tür mobilyalar mümkün olduğunca az parçadan oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Bazılarının şeffaf camdan yapılmış parçaları var, bu da yerleştirildikleri dekorasyonu daha nötr ve sofistike yapıyor.

Desteklerine gelince, çoğunun ayakları yükseldi. Şu anda, retro neslin tipik kürdan ayakları yükselişte. Ve yine de akrilik tekerlekli bir kaide üzerinde taşınması kolay parçaları görebilirsiniz.

dekorasyonda kürdan ile mobilyalar
Fotoğraf: Viva Decora Dergisi

Bugün mağazalarda satılan minimalist tarzdaki mobilyaların çoğu beyazdır. Hatta bazıları farklı renklerde ayrıntılara sahiptir – tercihen mavi gibi soğuk.

Planlarınızın yönündeki ani değişiklik, televizyon için bir üs haline gelen bir yemek masası gibi, işlevsellikte bir değişikliği de gösterebilir. Ve birçoğunun komodin, yatak başı ve yatak olarak birlikte satılması oldukça yaygındır.

Minimalist dekorasyon tarzı hakkında ne düşündünüz? Eviniz için istediğinizle eşleşeceğine inanıyor musunuz? Öyleyse hadi bu projeye başlayın ve evinizi çok daha pratik ve güzel hale getirin!

minimalist dekorda beyaz ve ahşap mobilyalar
Fotoğraf: Viva Decora Dergisi

Bu dekorasyon tarzı için mükemmel mobilyaları keşfedin konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu