Yemek Odaları Ve Mutfaklarda Açılır Masaların 5 Avantajı

mutfakta-sandalyeli masa
Masa, özellikle mutfakta, önemli bir öğedir. Ayrıca, her santimetre alanının en iyi şekilde kullanılması gereken odalarda öncelikli bir tasarım unsuru olabilir. Açılır masa, her iki alanda da mükemmel çözümdür. Nedenlerini aşağıda sıralıyoruz.

1. Anın ihtiyaçlarına uyum sağlar

yemek odası masasında vazo
Son derece sadeliği ile görünümünü değiştiren bir tasarımdır. Aksine mobilyalar günün diğer saatlerinde oldukça kompakt bir format sergiliyor. Dolayısıyla öğle ve akşam yemeklerinin dışında kalan anlarda hoş bir düzen ve ferahlık hissi yaratıyor. Açılır masa, evdeki evrimin ve değişimin yaşayan yansımasıdır. Günlük rutinde oturma odası ve mutfağın peyzajı programa bağlı olarak yenilenir.

2. Her tür ev için ideal (klasik ve modern)

yemek masasında süs

Bu tasarımın özellikle küçük bir odada iyi göründüğünü hayal etmek yaygındır. Ancak, bir odadaki varlığı, mevcut metrekare sayısına göre belirlenmez.

Herhangi bir mutfakta veya yemek odasında, mevcut yüzeyin ötesinde, bu özelliklere sahip bir model seçmek mümkündür. Örneğin yemek alanına genlik kazandırılmasına olanak sağlar.

3. Çok pratik evler için çok fonksiyonlu tasarımlar

yemek odasında beyaz masa
Genişletilebilir bir masa, esas olarak pratikliği ile öne çıkar. Aile hayatının farklı senaryolarına uyum sağlayan konforlu ve fonksiyonel bir tasarımdır. Diğer zamanlarda masa, çocukların öğleden sonra oynadığı yaratıcı bir alanı çerçeveleyebilir.

Kısacası istediğiniz alanda, yemek odasında veya mutfakta pratik bir ortam yaratmanızı sağlayan bir mobilya parçasıdır. Sadece mülkün dağıtımıyla ilgili değil, aynı zamanda tercihleriniz ve yaşam tarzınızla da ilgili olabilecek bir karar.

4. Birçok stil: estetik de önemlidir

oturma-odası-ve-mutfak-çok-rahat
Uzatılabilir masalar, günümüz evlerinde çok pratik olan bu ek avantajı sunar. Ancak tasarımı aynı zamanda değerini de gösterir.  Geniş renk, şekil ve tasarım kataloğu, bu mobilya parçasının mutfak veya yemek odasının en özel parçalarından biri olabileceğini gösteriyor.

5. Her durumda çok misafirperverler

açılabilir-masa içinde-yemek odası
Masada yalnızca iki kişinin olduğu veya tam tersine etraflarında daha büyük bir grup topladıkları durumlara uyarlandıklarını unutmayın.

Ancak, her koşulda pratikte çok rahat ve rahattırlar. Bu nedenle günlük rutinde ya da özel kutlamalarda sohbet ve iletişim alanı haline gelen sofralardır. Bazen odanın planıyla mükemmel bütünleşen bir masa seçmek kolay olmuyor. Ve bu durumlarda, mutfağa veya yemek odasına en doğal şekilde uyan modeli bulmak için alternatifleri karşılaştırmak çok önemlidir.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu