Yemek Odası Modelleri ve Trend Renkler

2024 Yemek odası, bir evde günlük olarak meydana gelen diğer çeşitli deneyimlerin yanı sıra aile, arkadaşlar, doğum günü kutlamaları ile yemeklerin paylaşıldığı alandır.

Onu süslemek için kullanılan renk, insanların zevklerine ve zamanın moda trendlerine göre değişir. Bu nedenle, ilham almanız ve kendinizinkini seçmeniz için aşağıda size yemek odası için çok sayıda renk fikri göstereceğiz.

Modern Yemek Odası Tasarımında Trend Renkler 2019Bu modern yemek odalarının dekorasyonundan ilham alarak anahtarlarınızı kendinize getirin ve masa etrafında toplantı yapmak için ideal, öne çıkan bir tarza sahip rahat bir alana kavuşun. Denge, onu modern unsurlarla donatmak anlamına gelir, ancak bunlar keskin, soğuk veya çok riskli değildir.

Tablonun trend olan renkleri, herhangi bir yemek odasını muhteşem bir mekana dönüştürebilir.

2024 yemek odası için trend renkler

Modern Yemek Odası için Trend RenklerEvimizi dekore ettiğimiz renk, mülkün satış fiyatı da dahil olmak üzere odalardan ruh hallerine kadar her şeyi değiştirebilir. Sonsuz olasılıklar arasından hangi tonu seçeceğinize karar vermek göz korkutucu olabilir.

Tavsiye: Yeni Renkli Yemek Odaları

İşte burada renk tahmincileri devreye giriyor. Birçok moda ve dekorasyon markası tarafından istihdam edilen tahminciler, tasarım ve kültürde ortaya çıkan trendleri araştırmak için dünyayı dolaşıyorlar.

Sherwin Williams’ın TahminleriModern Yemek Odası için Trend Renkler

Sherwin Williams’ın Colormix Color Forecast 2024 tahmini, yakın zamanda, insanların dünyayla bağlantı kurma ve dünyayı dolaşma yollarından esinlenerek, yılın en iyi 36 rengini belirledi. Bunlar, bu tahminin en iyi 3 paleti:

 1. Samimiyet: Yumuşak kum tonları ve yumuşacık griler deniz kıyısında bulutlu bir günün dinginliğini, puslu yeşiller ve güller ise sağlıklı bir yaşamı ifade eder. Samimiyet, bilinçli yaşamla ve bağlantının kesilip yeniden şarj edileceği bir ortamın yaratılmasıyla ilgilidir.
 2. Yakınlık: Yakınlık paleti, Zen’i çağrıştıran samimiyet tonlarına karşı, seyahat etme, yeni kültürler deneyimleme ve yeni insanlarla bağlantı kurma sevgisinin bir yansımasıdır. Dünyanın dört bir yanından yerli desen ve el sanatlarında bulunan renklerden ilham alan palet, ten rengi ve kahverengi dokunuşlarla enerji verici indigo, fuşya ve mavi tonlarıyla doludur.
 3. Bağlantı: Ekranlara takıntılı olanlar çağında, teknolojik kültürü yansıtan renkler giderek daha fazla aranıyor. Kısmen sanal gerçeklik deneyiminden ilham alan bu paletin tonları arasında sulu maviler, koyu mor ve sıcak sarılar bulunur. Bunaltıcı olmayan modern bir renk dokunuşu elde etmek için bunları yumuşak gri ve beyaz gibi sessiz nötrlerle birleştirin.

Pantone TahminleriModern Yemek Odası için Trend Renkler

“Küresel renk otoritesi” olarak bilinen Pantone Renk Enstitüsü, her yıl hangi renklerin en son trend olacağını açıklıyor.

Eiseman, “Bildiğimiz klasik metal, yeni nötrler haline geldi” dedi. Ayrıca, “insan gözü inci gibi veya yarı saydam hiçbir şeyden kesinlikle kaçınamaz ve parlaklığın ilgisini çektiğinden” yanardönerlikle büyüyen bir tutkuyu da öngörür.

Bir diğer öne çıkan trend ise pastalar yerine yoğun renklere doğru bir hareket olacak. “Yoğun renkler, bugünlerde yoğun yaşam tarzlarımıza ve düşünce süreçlerimize eşlik ediyor gibi görünüyor” dedi.

 1. Yeşillik Kereviz gibi sebze renkleri, mor meyveler ve sağlığın sembolü olan mavi ile birleştirilir.
 2. Minyonların Şakacı Düşüncesi. Parlak sarı, kireç ve tüm eğlenceli renkler bu renk şeması için bir araya geliyor.
 3. dahice. Bu palet birbirini tamamlayan mavi ve turuncu renklerden oluşmaktadır. Eiseman, “Bu oldukça ilginç bir renk şeması” dedi. “Bakmaktan kendinizi alamadığınız sıcak, soğuk tonları bir araya getiriyor.”
 4. takdir Oyuncu küreklerin alter egosu. İnce tonlar bir güç hissi sunar. Eiseman, “Pembe renk her zamankinden daha fazla güç geliştirdi” dedi.
 5. Eiseman, sıra dışı Sıcak ve toprak tonlarının pembe tonlarla karıştırıldığını, bu paletin “birçok farklı kültürü genişlettiğini ve kucakladığını” söyledi.
 6. Karmaşık. Dramatik kükürt, kırmızı ve mavimsi vurgulara sahip bir metal paleti (“yeni nötrler” olarak da bilinir). Metalik yansımalarla karıştırılan renk patlamaları cazibe katıyor.
 7. Yoğunluk. Bu, tümü siyah ve altın ile dengelenmiş, güç, güç ve sofistike hissi uyandıran derin ve cesur renklerin eklektik bir karışımıdır.
 8. Teknik. Turkuaz, pembe ve parlak mor renkler, beyaz ve badem ile birlikte. Eiseman, bu paletin “içeriden parlıyor gibi görünen” tonlarla ilgisi olduğunu söyledi.

Kahverengi yemek odası renk trendleriModern Yemek Odası için Trend Renkler

Kahverenginin farklı tonları, çoğu zaman olduğu gibi sadece mobilyalarda değil, duvarlarda da kullanılabilir. Mekâna parlaklık kazandırmak için beyaz veya uçuk sarı ile birleştirilmesi tavsiye edilir.

Sıcak ve samimi bir yemek odası yaratmak isteyenler için vazgeçilmez renkler kırmızı ve mor; bunlar farklı kısımlarda karıştırılarak, ahşapla birlikte bir bütün olarak çok iyidir.

Altın rengi son zamanlarda güç kazandı; Ahşap zeminler ve beyaz tavan ile uyum içinde çok şık bir izlenim bırakıyor.

Yemek odası için trend renkler: turuncuModern Yemek Odası için Trend Renkler

Turuncu karamel rengi, en modern odalarda saf çizgilerle çok iyi çalışır. Ahşapla çok iyi birleşir.

Gece gökyüzü yemek odası renkleriModern Yemek Odası için Trend Renkler

Bu renk beyaz, kahverengi ve bej ile çok iyi kombinlenmiş görünüyor.

Yemek odası renk trendleri: yeşil elmaModern Yemek Odası için Trend Renkler

Bu renk her türlü oda tazeliği ile doludur. Sarı veya gri ile birlikte çok iyi görünüyor.

Sarı narenciye yemek odası duvar boyası renkleriModern Yemek Odası için Trend Renkler

Bu tonalite, yemek odasına bol miktarda ışık verir ve doğal bir sıcaklık sayesinde rahat eder.

Yemek odası için koyu kırmızı duvar boyası rengiModern Yemek Odası için Trend Renkler

Temiz beyaz tonlarla birleştiğinde çok rahat bir alan yaratıyor.

Koyu mor yemek odası renk trendleriModern Yemek Odası için Trend Renkler

Kadifemsi mavi-morun nüansları çok zarif bir görünüm verir. Bu derin ton, burada gösterildiği gibi açık renkli mobilyalar ve abanoz ahşap zeminlerle birleştiğinde, resmi olmayan bir alana dönüşebilirsiniz.

Açık mavi yemek odası renk trendleriModern Yemek Odası için Trend Renkler

Açık mavi ve koyu kahverengi, kanıtlanmış ve çok etkili bir ikili.

Çim yeşili yemek odası renk trendleriModern Yemek Odası için Trend Renkler

Zeytin zümrüt arasındaki bu yeşil renk, insanların rahatlamak istediği bir alan için oldukça doğal bir alan sağlar. Hem soluk hem de koyu renklerle birlikte muhteşem görünüyor.

Koyu gri yemek odası renk trendleriModern Yemek Odası için Trend Renkler

Gri renk, çarpıcı renklerin mobilya ve aksesuarlarını vurgulamak için bir fon olarak mükemmel olabilir.

Çok tipik bir tarz, biraz soğuk olmasına rağmen, koyu mavinin farklı düzenlemeleri vurguladığı birçok mobilya, mutfak eşyası ve cam süslemeli grinin baskın olduğu stildir.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu