Mobilyaları değiştirmeden yatak odanızı yenilemek

Yatak Odası Dekorunu Değiştirme Rehberi

Mobilyaların yerlerini değiştirmeden yatak odanızı yenilemek mi istiyorsunuz, tam yerine geldiniz. Şüphesiz, bazı durumlarda, evinizin manzarasını değiştirmek için önlenemez bir istek duymuşsunuzdur. İster oturma odası, ister mutfak ya da yatak odası olsun, dekorasyondan, hep aynı şeyi görmekten sıkıldığınızı hissediyor ve çok uzun zamandır sürekli gördüğünüz görünümü yenilemek istiyorsunuz.

aynalı-eğimli-yatak odası
Aynalı eğimli yatak odası

Yatak odanızı yenileme zamanının geldiğini mi düşünüyorsunuz ya da çok fazla para harcamak zorunda kalmadan dekoru değiştirmek mi istiyorsunuz? Mobilyaları korumak ama farklı görünmelerini sağlamak istiyorsunuz. Bu mümkün mü? Tabii ki, size bahsettiğimiz bu fikirleri dikkate alırsanız.

Yatak odasını yenilemek için ipuçları

Yatak odasını dekore etmek, ister tek kişilik ister çift kişilik olsun, acele etmeden alınması gereken bir dizi karar gerektirir. Her şeyden önce, kısa sürede sıkıldığınız veya tarzınızı yansıtmadığını düşündüğünüz dekoratif unsurlarla karşılaşmamanız için.

Main Trends In Bedroom Designs 2023

Amaç her zaman bu odayı rahat, konforlu, yeterli depolama kapasitesine sahip ve estetik zevklerinize uyarlanmış hale getirmek olmalıdır.

Tavsiye: Yatak Odası İç Tasarım Trendleri

Açıkçası, sahip olduğunuz yatak odasının tarzına bağlı olacağından, dekorasyonu nasıl değiştireceğiniz konusunda size genel bir tavsiyede bulunamayız. Bununla birlikte, temel parçaları korusanız bile odanızı baştan aşağı yenilemiş gibi hissetmenizi sağlayacak bazı genel ipuçları vardır.

1.- Renkleri değiştirin

Duvarları veya tavanları boyamaktan bahsetmiyoruz, çünkü bu biraz zaman ve para yatırımı gerektiren bir konu. Ancak halılar, perdeler, panjurlar, yatak örtüleri ve minderler kolaylıkla değiştirilebilir unsurlardır ve bu değişimle elde edeceğiniz sonuçlar sizi şaşırtacaktır, özellikle de kromatik bir değişiklik yapma fırsatını değerlendirirseniz.

Açık tonların yatak odalarında bolca bulunduğu doğrudur: beyaz, bej, taş, kum, krem. Kombinlenmeleri daha kolaydır ve odaya ışık getirirler. Sonuç olarak, dekoratif unsurların geri kalanı genellikle bu çizgide. Peki ya onları bu sezonun renklerinden ikisi olan yeşil veya bordo tonlarında diğerleriyle değiştirirseniz? Birkaç büyük yeşil minder veya şarap rengi bir halı yatak odanızı yepyeni bir görünüme kavuşturabilir.

Daha cüretkâr olanlar içinse duvara duvar kâğıdı yerleştirmelerini öneriyoruz. Çok fazla çalışma veya yatırım gerektirmez ve mobilyaları öne çıkaran bir baskı seçerseniz, sonuç gerçek bir yatak odası makyajı olacaktır.

2.- Lambaları değiştirin

Lambalar artık yardımcı unsurlar değil, dekoratif bir projenin önemli parçalarıdır. Aslında, tasarım lambalar bir evde kimin yaşadığı hakkında çok şey söyler ve bir odanın çok daha güzel görünmesini sağlayabilir.

 Fonksiyonel ve şık bir yatak odası tasarımı için fikirler 12 metrekare. m.

Bu nedenle, mobilyaları değiştirmeden yatak odanızı yenilemenin bir yolu da tavan lambasını ya da komodinlerin üzerindeki lambaları değiştirmektir. Genel dekorasyon stiline uyan radikal olarak farklı olanları bulmak, yatak odanızın ihtiyacı olan ve nasıl elde edeceğinizi bilmediğiniz şey olabilir.

Önemli: Boyut ölçeğinizi korkmadan artırın – yatak odanıza biraz güç verin!

3.- Aynalar için resimleri değiştirin veya tam tersini yapın

Yatak odanızı değiştirdiğinizi hissetmenin bir diğer çok etkili yolu da duvarları süslemek için kullandığınız objeleri değiştirmektir. Eğer aynanız yoksa, size tavsiyemiz bir ayna kullanmanızdır. Bu yazıda da söylediğimiz gibi ışığı geçirmesinin ve ferahlık hissi vermesinin yanı sıra ayna bir yatak odasına her zaman artı katar. Ve daha önce de söylediğimiz gibi, boyuttan korkmayın.

Yatak odanızda bir süredir bir ayna varsa, belki de onu duvarları süsleyen başka nesnelerle değiştirmenin zamanı gelmiştir. Renkli bir tablo ya da döşemeli bir yatak başlığı aradığınız çözüm olabilir.

Gördüğünüz gibi, sadece bu üç öneri ile yatak odanızı yenileyebilir ve farklı bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Herhangi bir inşaat çalışması yapmadan, büyük bir yatırım yapmadan, çok fazla risk almadan. Yeni Sezonda Yatak odası Değişim ve cilt mutasyonu zamanı, yatak odanıza bu değişimi vermek için bundan yararlanın! BeyazYastik.Com’da

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu