Sürdürülebilir bir yaşam için Zero Waste ile röportaj yapıyoruz

Sıfır Atık Görüşmesi

Alışkanlıklarımızı diğer daha sürdürülebilir olanlar için değiştirmek için bilgi, fikir ve püf noktaları paylaşmaya devam edeceğimiz için Bezzia’ya bağlı olduğumuzdan, röportaj yapmanın ilginç olabileceği aklımıza geldi. Sıfır Atık, atıksız ve sürdürülebilir bir yaşam için ürün satışında referans şirket.

Şaşırtıcı bir şekilde, tüm sorularımızı cevaplamayı kabul ettiler, bizimle paylaşarak Sıfır Atık çevrimiçi mağaza, kataloğunuzdan bazı temel ürünler hem vücudumuza hem de evimize iyi bak. Bunları, kurucusu Barbara ile yaptığımız görüşmede keşfedebilirsiniz:

Sıfır Atık kimdir ve sizi bu projeyi yaratmaya iten nedir?

Küçüklüğümden beri çok çevre bilincine sahip bir insanım ve her zaman az kaynak harcamaya ve çok geri dönüştürmeye çalıştım; Ancak Sıfır Atık hareketini keşfettiğimde bunun yeterli olmadığını ve gezegene bakmak için yapabileceğim daha birçok şey olduğunu fark ettim. 2018’de Xavi ve ben Bàrbara, Sıfır Atık Çevrimiçi Mağazasını böyle yarattı. Ürünleri kendi evimizden depolayıp nakletmekle başladık ve amacımız Sıfır Atık yaşam tarzını tanıtmaktan başka bir şey değildi. herkesin daha sürdürülebilir, plastik içermeyen ve doğal ürünlere erişimini kolaylaştırın.

Sıfır atık ekipman

Zamanla ve kısmen Sıfır Atık hareketinin İspanya’da kazandığı popülariteye teşekkürler, çevrimiçi mağaza büyüyor, şu anda Sıfır Atık ekibini oluşturan 7 kişiyiz. İlk katılan, web ve sosyal ağlarda paylaştığımız fotoğraflar ve reklamlarla ilgili tüm bölümlerin yönetiminden sorumlu Mar oldu. Daha sonra proje yönetim ve müşteri hizmetleri bölümünden sorumlu olan Lia, siparişleri veren, depo ve ürünlerin stoklarını yöneten Edu, tedarikçilerle iletişim bölümünü üstlenen Coni ve Cintia ile birlikte projeye katıldı. sosyal ağlarımızın ve Blogumuzun içeriğini yazmakla yükümlüdür.

Projeniz, bugün var olan Sıfır Atık yaşam tarzından esinlenen birçok kişiden nasıl farklı?

Sıfır Atık olarak sunmayı gerçekten önemsiyoruz plastik içermeyen ve en yüksek kalitede ürünler müşterilerimize. Böylelikle sadece ürünlerin ambalajlarının plastik içermemesini sağlamakla kalmıyor, kalitesine, nasıl, nerede ve kim tarafından üretildiğine, hangi malzemelerin kullanıldığına ve bize nasıl ulaşacağına da çok dikkat ediyoruz.

Sıfır Atık Paketleme

Tedarikçilerimizden plastiksiz siparişleri bize ulaştırmalarını istiyoruz ve bu malzemeyi kullanmadan ambalajlarımızı hazırlıyoruz; Kapatmak için kullandığımız yapışkan bant bile kağıttan yapılmıştır. İçeride mümkün olan minimum ambalajı kullanıyoruz, çoğu yeniden kullanılıyor. toplu olarak teslim edebileceğimiz her şey ve gerekirse bazı ürünleri korumak için geri dönüştürülmüş ve geri dönüştürülebilir kağıt şeritler kullanıyoruz.

Değerlerimizle tutarlı olmak için mümkün olduğunca tedarikçilerimizin yerel olmasına ve ürünlerin İspanya veya Avrupa’da üretilmesine çalışıyoruz. Sadece karbon ayak izi daha düşük olduğu için değil, bu şekilde yerel ekonomiyi destekliyoruz.

Yıldız ürünleriniz neler?

Şu anda büyük çoğunluğu plastik içermeyen, sürdürülebilir ve israfsız bir hayata geçişi kolaylaştırmak için tasarlanmış 500’den fazla Sıfır Atık ürünümüz var. Hepsi arasında, Kutis Skincare’in katı doğal deodorantları, etkinlikleri ile öne çıkmaktadır; Inuit markasının plastik içermeyen, el yapımı ve karşı konulamaz aromalı katı şampuanları; Yenilikçi formatı için Georganics diş macunu çubuğu; Amazinc’in gezegene saygı duyan doğal güneş kremleri; Sıfır Atık evlerinin vazgeçilmezi olan luffa ovma makinesi; ve Marsilya’dan katı sabun, mükemmel çok amaçlı sabun.

Birçoğumuz duş jelini katı bir jel ile değiştirdik, ancak aynı şeyi şampuanla henüz yapmadık. Hangi şampuanla başlamamızı tavsiye edersiniz ve onu nasıl kullanmalıyız?

Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki, daha önce doğal maddelerle yapılmış katı bir şampuanı hiç denemediyseniz, saçınızın büyük olasılıkla birkaç gün (veya hafta) adaptasyona ihtiyacı olacaktır. Bunun nedeni saçınızın geleneksel şampuanlardaki kimyasallara alışması ve değişiklik yaparken, bir ‘detoks’ zamanına ihtiyacınız var. Ancak bu detoks aşaması sona erdiğinde saçlarınız her zamankinden daha iyi görünecek.

Katı Sıfır Kalıntı Şampuan

Inuit katı şampuan serisi Her saç tipi veya kılcal ihtiyaç için 7 farklı çeşidi vardır. Bu markanın en sevdiğimiz yanı, tüm şampuanlarını doğal maddelerle, susuz ve koruyucusuz elle üretmesi ve% 100 paraben, silikon, sülfat, petrol türevi, hayvansal yağ ve palmiye yağı içermemesidir. Hoş kokusu, kullanılan uçucu yağlardan gelir. Bizim favorilerimiz Hint yağı, pembe kil ve Sardunya esansiyel yağı ile 7 numara veya Keratin ile 4 numara, hepsi harika olsa da.

Tüm şampuanlar aynı şekilde kullanılır: sadece saçını ve şampuanı nemlendirmelisin ve bir köpük oluşturmak için ellerinize veya doğrudan kafa derisine sürün. O zaman sadece masaj yapmalı, yıkamalı ve suyla durulamalısınız. Hiç şüphesiz, gezegende çok fazla plastik atıktan tasarruf etmemizi sağlayan, banyo rutinimizdeki basit bir değişikliktir.

Öne çıkan ürünler arasında ayrıca katı diş macunundan da bahsetmiştiniz. Diğer krem ​​ürünlere göre bunların faydaları veya avantajları nelerdir?

Georganics Katı Diş Macunu, bir biyolojik olarak parçalanabilir ve geri dönüştürülebilir karton tüp, bu yüzden başından beri geleneksel diş macunu tüplerine daha iyi bir alternatiftir (bu arada geri dönüşümü çok zordur).

Bu diş macunu sentetik gliserin içermez, bu nedenle dişlerin besinleri örtmeden emmesine izin verir, remineralizasyon ve beslenmesini destekler. Ek olarak var sadece doğal malzemelerden yapılmıştır organik zeytinyağı veya kakao yağı gibi. Aynı zamanda esansiyel nane yağı içerir, böylece ağızda ferahlatıcı ve çok hoş bir dokunuş bırakır.

Georganics Diş Macunu Çubuğu

Geleneksel diş macunlarına kıyasla katı diş macununun avantajları çoktur. Her şeyden önce, ne kullanırken ne de kabı atarken çevreyi kirletmeyecek biyolojik olarak parçalanabilir bir ürün kullanıyorsunuz. Öte yandan kimyasal içermeyen formülü vücudumuza çok daha saygılı ve yenilikçi formatı, geleneksel bir diş macunundan çok daha uzun süre dayanmasını sağlar: 6 ay veya daha uzun süre! Diğer bir artı nokta ise sağlam olması, havayollarının likidite kısıtlamalarına tabi olmaması, yani seyahat çantanızda sorunsuz bir şekilde taşıyabileceğiniz anlamına geliyor.

Çok geniş bir güneş enerjisi ürün yelpazesine sahipsiniz. Yazı düşündüğünüzde, seyahat çantasına hangilerini koymanızı önerirsiniz?

Güneş kremlerimizin tamamı inanılmaz. Amazinc markasından! Cilt bakımıDoğal içerikli güneş kremleri üreten ve Çinko Oksit gibi mineral filtreler kullanan firmamız. Mineral filtreler, yaygın güneş kremlerindeki kimyasal filtrelerin aksine nanopartiküller, oksibenzon ve diğer toksik bileşenler içermez.

Amazinc'ten sıvı güneş kremi! Cilt bakımı

50 SPF koruyucu sıvı güneş kreminin uygulanması çok kolaydır ve cilde naziktir: UVA ve UVB ışınlarından korurken nemlendirir. Ancak, aradığınız şey bir yolculuğa çıkmak için pratik bir güneş kremi ise, o zaman alüminyum kutuda paketlenmiş SPF 30 ile güneş kısaltması bu çok uygun.

Kişisel hijyene dikkat etmenin yanı sıra, Sıfır Atık’ta da evimize bakmak için çok sayıda seçenek sunuyorsunuz. En çok yönlü temizlik ürünleri nelerdir? Bunlar, atık oluşumunu en aza indirmemize nasıl yardımcı olur?

Evde plastikten yapılmış birçok ürün kullanıyoruz, bazıları gezegene çok zararlı ve bunun farkında bile değiliz. Örneğin, geleneksel bulaşıkları yıkamak için kullanılan ovma pedleri% 100 sentetiktir ve onları her kullandığımızda, mikroplastikler serbest bırakılır ve doğrudan denizlerimizi ve okyanuslarımızı kirletir. Alternatifinizi bulmak çok kolay! Tavsiye ediyoruz çanak çömlek için lif kabağı, Ama gerçekten, luffa genel olarak evi temizlemenize yardımcı olacak ve hatta duş için sünger olarak da kullanabilirsiniz.

Luffa ovucu ve Marsilya sabunu

Luffa, süngerlerin, ovucuların ve hatta peeling yüz disklerinin yapıldığı, sadece liflerinin kalması için yetiştirilen ve kurumasına izin verilen kabak ve kabak ailesinin bir meyvesidir. Bu nedenle% 100 biyolojik olarak parçalanabilir ve suları mikroplastiklerle kirletme riski yoktur kullanımdan sonra veya bulaşıkların üzerinde yanlışlıkla yutabileceğimiz kalıntılar olmadığında

Her zaman evde bulundurmanızı tavsiye ettiğimiz çok yönlü ve çok amaçlı bir diğer ürün de Marsilya sabunu. Bu geleneksel sabun zeytinyağı ve hindistancevizi yağı ile yapılır, hipoalerjeniktir ve birçok şey için kullanılır: Elde veya makinede çamaşır yıkamak, duş sabunu olarak, ev yapımı deterjanlar yapmak için, hatta onu kovucu olarak kullanabilirsiniz! Blogumuzda bu el yapımı sabuna verilebilecek birçok kullanımı zaten açıkladık.

Bitirmek ve geriye dönüp bakmak için, çevrimiçi mağazayı açtıktan sonra sıfır atık ürünlere olan genel ilgi nasıl gelişti?

Zamanla bunun farkına vardık gittikçe daha fazla insan ilgileniyor, sadece Sıfır Atık’ta değil, daha bilinçli ve sürdürülebilir bir yaşam sürdürmede. Neyse ki, giderek daha fazla insan daha az kirleterek yaşamaya çalışıyor ve Sıfır Atık’ın amacı, olmaya başlayan veya zaten farkında olan tüm bu insanların işini kolaylaştırmak.

Bununla birlikte, toplumun hala Sıfır Atık’ın ne olduğunu bile bilmeyen büyük bir kesimi var ve bu nedenle diğer büyük çalışmamız ve bu yaşam tarzını yaymak, hem ağlarımızda hem de Blogumuzda, aynı zamanda görüşmelerde ve etkinliklerde.

Sürdürülebilir bir yaşam sürmenin sizin için daha kolay olması için ağlarda Sıfır Atıkları takip etmenizi öneririz. Ve bize nazikçe cevap verdiği için Barbara’ya ve her mesajımızı cevapladığı için Mar’a bir kez daha teşekkür ediyoruz.

Sürdürülebilir bir yaşam için çevrimiçi mağazanız Zero Waste ile röportaj yapıyoruz konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu