8 kadın, 8 iç mekan ve nezaketin gücü

Çevremizin iç dünyamız üzerinde derin bir etkisi vardır. Bu nedenle, yaşam alanımız ve iç öğelerimizle “aynı dalga boyunda” olmalıyız, aramızda ve çevremizdeki içimiz arasında temas ve hatta iç rezonans oluşturmalıyız. Bu ilham verici ilkeye dayanarak, LAGO, odaları kendi iç dünyanızla tam bir uyum içinde tasarlamanıza izin veren bir tür alfabe görevi gören modüler bir tasarım geliştirdi.

Çevremizin iç dünyamız üzerinde derin bir etkisi vardır. Bu nedenle, yaşam alanımız ve iç öğelerimizle “aynı dalga boyunda” olmalıyız, aramızda ve çevremizdeki içimiz arasında temas ve hatta iç rezonans oluşturmalıyız. Bu ilham verici ilkeye dayanarak şirket, LAGO modüler bir tasarım geliştirdi, mekanı kendi iç dünyanızla tam bir uyum içinde dekore etmenizi sağlayan bir tür alfabe görevi gören.

Modern yaşamın ilgili konularının incelenmesi için bir sosyal dönüşüm aracı olarak tasarımı geliştirmeyi amaçlıyoruz. Şimdi iyilik konumuz oldu. “

Şirketin mobilyalarından 8 farklı konseptin yaratılmasına ilham veren, kadınlardan ilham alan 8 iç mekanı dikkatinize sunuyoruz. LAGO Geçen yıl Milano Tasarım Haftası kapsamında. Kadınların her biri, onun için nezaket ve kibar bir tasarım olduğunu söyledi.

1 YANSIMALAR BEYAZ

“İyilik! Bu, tüm insanlığın iç ve dış yaşamı için inanılmaz derecede yararlı, açık ve cömert olmamızı sağlayan bir şey. ”- Carla Fracci.

8 kadin 8 ic mekan ve nezaketin gucu

En saygın bale eleştirmenleri tarafından tanınan ve uluslararası bir izleyici tarafından büyük beğeni toplayan dans edilebilir bir ilham perisi olan Carla Fracci, seçkin bir İtalyan balerin ve İtalya’nın dünya kültür elçisidir. Tanınmış bir dansçı ve zarif bir kadın olarak, dans, müzik ve armoniye olan sevgisini yeteneğiyle aktararak halka bale tanıtımı yaptı.

Asalet ve zarafet, iç mekanının temel kavramlarıdır. Beyazın saflığı mekana nüfuz ediyor ve LAGO gardırobunun büyük aynalı kapılarındaki yansımalar sayesinde göz kamaştırıcı bir şekilde ışıldıyor.

2 SERMAYE AĞIRLIĞI

“İyilik müzik gibidir, içeriden gelir. Bizi duygularla dolduruyor ve tezahürleri sınır tanımıyor. ”- Patrizia Bambi.

1614433513 532 8 kadin 8 ic mekan ve nezaketin gucu

1993 yılında çıkış yaptığı moda markası Patrizia Pepe’nin kurucusu ve kreatif direktörü Patrizia Bambi, ona ilham veren bir tutku ve kararlılıkla karakterizedir. Yaratıcı ateş, dinamik, sofistike ve meraklı kadınlar için tasarımlarına yansıdı.

Patrizia Bambi’nin LAGO’nun iç mekanı, sanat, edebiyat ve müzik dünyalarının sürekli etkilerine açık olan bu enerjik ruhtan kaynaklanıyor. Gerçek duyguları açığa çıkarması ve onları nezaket habercisi haline getirmesi nedeniyle özellikle rock müzikten ilham alıyor.

ODADA 3 GÖKYÜZÜ

“Nezaket sükunettir, uyum ve güzellik yaratabilen sessiz, misafirperver bir ruhtur.” – Cristina Celestino.

1614433513 950 8 kadin 8 ic mekan ve nezaketin gucu

Mimar ve tasarımcı Cristina Celestino, 2010 yılından bu yana özel şirketler için özel projeler ve benzersiz rafine alanların hayata geçirildiği Attico Design markasının kurucusudur. LAGO ile yaptığı işbirliğinden, bu odanın tasarımına ek olarak, zarif bir geometrik ağdan yapılmış, romantik ve nazik, ana görüntü olarak nergis zambağı çiçeğini kullanan bir jakarlı kumaş olan Mezzaestate markası doğdu.

Cristina Celestino tarafından oluşturulan LAGO uzayının görüntüsü, gizli ve tenha yerlere götürüyor. İlk bakışta kişisel ve samimi görünen sofistike ev mizanseni, bir oda fikrini dönüştürerek sonsuzluğu açar.

4 HER ŞEY

“İyilik dünyayı karşılar, ona karşı kendini savunmaz. O anlıyor, yargıçlar değil. ”- Chiara Gamberale.

1614433513 632 8 kadin 8 ic mekan ve nezaketin gucu

18 dile çevrilen İtalyan yazar, 1999’da The Subtle Life ile çıkış yaptı, ardından The Blind Spot (2008, Campiello finalisti), Lights in Others ‘Houses (2009), Ten Minutes (2013) ve “Anything” (2017) . Derin duygular ve ilişkiler çalışmasında bir uzman olarak, cevap vermekten çok soru sormaya alışkındır. “Hep kendime neden hepimiz nazik olamayacağımızı sordum, bazen kötü olmak daha zor değil mi?”

Chiara Gamberale’nin içi, kitapların yüzen raflarda saklandığı rüya gibi bir alandır. Hayal gücünün ve diyaloğun özgürce birleştiği samimi bir yer için mükemmel bir ortam.

5 zamansız sığınak

“Ekibinizle birlikte, üzüntü ve neşe içinde olmak. İyilik, çevrenizdeki insanlara saygıdır. ”- Maurizia Cacciatori.

1614433513 417 8 kadin 8 ic mekan ve nezaketin gucu

İtalyan kadın voleybolunun simgesi Maurizia Cacciatori, sporlarına olan yeteneği, bağlılığı ve sevgiyi temsil ediyor. Uzun başarı geçmişi, milli takımla 228 maça çıkması ve Japonya’daki Dünya Şampiyonasında bir ödül içeriyor. Başkalarına saygı ile ilişkilendirilen nezaket fikri, onun sakin ve kararlı ruhunu yansıtıyor.

Maurizia Cacciatori’nin içi, hafiflik ve doğallıkla karakterize, zamanın durduğu ve her şeyin doğanın ritimleriyle düzenlendiği modern bir mekandır.

6 TEŞEKKÜRLER, KADIN, GÜLÜMSEME

“İyilik, dünyayı ayakta tutan ve tek başına onu kurtarabilen kadınsı bir hafifliktir.” – Lella Golfo.

1614433514 928 8 kadin 8 ic mekan ve nezaketin gucu

Lella Golfo, 1989 yılında kurulan ve kadın girişimcilerin, yöneticilerin ve profesyonellerin yanı sıra kadın insan hakları aktivistlerinin yeteneklerini tanıyan ve teşvik eden Marisa Bellisario Hayır Vakfı’nın Başkanıdır. Bugün iyiliği yaymanın ve teşvik etmenin cesaret, kalabalığa karşı çıkmak ve daha iyi bir dünyaya katkıda bulunmaya çalışmak anlamına geldiğine inanıyor.

Lella Golfo için nezaket bir kadındır. “Hayırsever güzellik” dünyayı kurtaracak şeydir.

1614433514 867 8 kadin 8 ic mekan ve nezaketin gucu

7 SINIRSIZ

“İyilik öğretilemez. Saygı ve açıklıktan doğar. ”- Camilla Lunelli.

1614433515 285 8 kadin 8 ic mekan ve nezaketin gucu

Cantine Ferrari’nin iletişim müdürü Camilla Lunelli bir girişimci, üç çocuk annesi ve dağların hayranı olarak öne çıkıyor. Mesleki başarının tipik erkek kalıpları olmadan, bir kadının bakış açısından tasarım yoluyla nezaket temasını geliştirme konusunda tutkulu.

Camilla Lunelli, nostaljik ve romantik bir iç mekana ilham veren bir nezaket fikri ile LAGO projesine katıldı. “Sınırsız”, günbatımında el değmemiş bir orman olan görsel olarak sınırsız bir alandır: şarap tadımı ve yavaş iletişim için açık bir alan.

1614433515 494 8 kadin 8 ic mekan ve nezaketin gucu1614433515 685 8 kadin 8 ic mekan ve nezaketin gucu

8 KONUT, SEVİMLİ OFİS

“İyilik, başkalarının ihtiyaçlarını düşünmek, başkaları için söylemeden bir şeyler yapmak için bilinçli bir karardır.”

Bu ofis Intesa Sanpaolo kadınlarına güç ve ilham veren bir yer.

Ofis dünyasında nezaketin en iyi yerde çalışma fırsatı sunmakla ilgili olduğu inancıyla başlayan Intesa Sanpaolo bankacılık grubunun ekibine adanmış iç mekan, çalışma saatleri boyunca bir aile ortamına yönelik rahat bir evdir.

LAGO Bir disiplin olarak “tasarım” kavramının genişletilmiş bir yorumuna bağlı kalan İtalyan tasarım dünyasında yenilikçi bir markadır. LAGO, ilk olarak tasarımın sadece nesneler değil, anlam ürettiğine ve ikinci olarak da tüm üretim sürecini değiştirebileceğine ve yeni bir vizyon ve yeni bir yaşam tarzı sunabileceğine inanıyor. LAGO, sembol sistemleri (alfabe) kadar iç öğeler yaratmaz ve müşterileri bunları kullanmaya teşvik eder, birlikte kullanıcı enerjisiyle zenginleştirilmiş tasarımlar oluşturur.

Güçlü büyümesine ve diğer kültürlerle – yabancı ortaklar, tedarikçiler, tüketiciler ve blog yazarları – değiş tokuş etme istekliliğine rağmen, şirket mirasıyla olan temasını kaybetmedi.

LAGO, yeni enerji ve yeni fikirler sağlayan hiç bitmeyen bir faaliyet arayışında, genel merkezinin çok ötesine uzanan, kişiliği besleyen ve çoğunu yapan çok hücreli bir organizmadır.

Stüdyoda satın alabileceğiniz tüm LAGO mobilyaları iB Galerisi

Makale, resmi LAGO web sitesinin materyalleri temel alınarak hazırlanmıştır: https://www.lago.it/en/design-week/milan-design-week-2017/stand

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu