Oturma odası dekorasyonunda değişiklik yapmak için 8 fikir

yemek odasında yuvarlak masa

Oturma odası, belirli bir dönemde bağlamlandırılan, mevsimsel dekorasyonla yenilenen bir oturma odasıdır. Sonbahar, evin iç mekanında bazı yenilikleri tanıtmak isteyenler için bir ilham kaynağıdır. İçinde Dekorblog Oturma odasının dekorasyonunda değişiklik yapmak için sekiz fikir paylaşıyoruz.

1. Kanepenin estetiğini güncelleyin

oturma odası duvarındaki açık renkli kanepe

Kanepe odanın gerçek kahramanlarından biridir. Sonuç olarak, imajını çok sayıda aksesuarla yenileyebilirsiniz: bir kılıf, farklı şekil ve baskılara sahip çeşitli yastıklar, bir yastık. battaniye sonbahar öğleden sonraları için yumuşak bir ayak dayama yeri…

2. Sehpa dekorunuzu güncelleyin

oturma odasında kare sehpa

Bu yardımcı mobilya, oturma odasının başka bir çekici perspektifini anlatıyor. Bu nedenle sehpanızı yaşam alanına yeni bir hayat kazandıracak kompozisyonlarla süsleyebilirsiniz. Sehpa kitapları evdeki kültürle teması teşvik eder.

Okumayı teşvik ederek sohbetleri zenginleştirirler. Ve onun tasarım ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Dekoratif tepsiler, el yapımı parçalar ve küçük vazolar daha birçok yaratıcı olanak sunuyor.

3. Yer lambası: okuma köşesini aydınlatmak için idealdir

Zemin lambası

Oturma odasının dekorasyonunu dönüştürmek istiyorsanız aydınlatma, mekanın estetiğine de anında etki eden bir unsurdur. Örneğin bir zemin lambası yaşam alanını veya bir alanı tamamlar. Okuma köşesi.

Özgün bir tasarım, plana başka bir odak noktası ekleyebilir. Aydınlatma sektöründe trend olarak tripod tabanına sahip modeller öne çıkıyor.

4. Nötr bir bazda renk ve canlılık dozu

kanepede birkaç minder

Oturma odasının dekorasyonundaki değişiklikler çoğu zaman kromatik bir perspektife bürünür. Doğanın çerçevelediği toprak tonları ve diğer tonlar, evin iç dekorasyonunda güzel dokunuşlar sağlıyor.

Sonbahar ilhamının ve manzarayla olan sürekli bağlantısının ötesinde, yaratıcı süreçte kendi bakış açınızdan oynayabilirsiniz. Örneğin, bir doz ekleyin canlılık ve nötr bir baz üzerinde renklendirin.

5. Sonbahar-kış döneminde belirli bir alanın konumunu değiştirin

geniş-oturma odasında kanepe

Oturma odasının dekorasyonu konfor ve refahla uyumludur. Sonuç olarak, söz konusu kalışta çerçevelenen değişikliklerin aynı zamanda aranacak yerin araştırılmasına da öncelik vermesi gerekmektedir. kendi kendine bakım ve konfor.

Bazen evin özelliklerine ve bulunduğu ortama bağlı olarak, en soğuk günlerde daha fazla sıcaklığın tadını çıkarmak için yaşam alanının konumunun değiştirilmesi tavsiye edilir.

6. Zemini hafifçe fırçalayan perdeler

zemini hafifçe kaydıran perde

Oturma odasının dekorasyonu da renklerinin ötesinde mekanı giydiren perdelerle yenileniyor. düşürmek ve dokuları. Yere hafifçe değen tasarımlar oldukça şıktır.

7. Düzensiz formatlı duvar aynası

düzensiz-tasarımlı duvar aynası

Mobilya ve tekstilde çokça görülen düz ve kavisli çizgiler, aksesuarlara da entegre oluyor. O ayna Yansıması açısından oturma odası dekorasyonunu güzelleştiren ürünlerden biridir. Düzensiz tasarıma sahip bir format, bağlama çığır açan bir dokunuş katıyor.

8. Mükemmel simetriye sahip sayfalar

mükemmel simetrideki tabakalar

Sanat, oturma odası dekorasyonunda katma değerdir. Bu nedenle duvarlardan biri küçük olabilir yaratıcı köşe sıralı ve kusursuz bir simetriyle yerleştirilmiş eserler aracılığıyla. Doğa gibi size refah getiren bir temayla bağlantı kuran birkaç baskı seçin.

Oturma odasının dekorasyonundaki değişiklikler, birden fazla olasılık sunan bir alanı denemenize olanak tanır.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu