Evde kullanılan mobilyaları yenilemek için 9 öneri

Evimizden keyif almak hayatın zevklerinden biridir. Eğer evinize yeni bir görünüm kazandırmanız gerekiyorsa, işe ev mobilyalarınızı yenileyerek başlayabilirsiniz.

Bu değişiklikleri, dekorasyondaki yeni trendleri göz önünde bulundurarak hangi mobilyaları yenilemeniz gerektiğini belirleyerek planlayın.

Evde kullanılan mobilyaları yenilemek
Evinizdeki alanı yenilemenin önemi

İşte size mobilyalarınızı yenileyerek evinizi kişilikli ve sahip olduğunuz tüm aksesuarlardan en iyi şekilde yararlanabileceğiniz cazip bir yer haline getirecek bazı fikirler.

1. Ahşap eşyalarınızı yenileyebilirsiniz

Açık veya koyu renk mobilya
Açık veya koyu renk mobilyalar

Ahşap mobilyalardan keyif alan biriyseniz, bu parçaları yenilemenin ve yeni gibi görünmelerini sağlamanın birçok yolu var.

Ahşap eskimeyen bir malzemedir ve niteliklerinden biri de zaman içinde kalıcı olmasıdır, bu nedenle ahşap ev mobilyaları evinizde bir mücevherdir.

Bunları değiştirmek için piyasada vernikleyebileceğiniz, cilalayabileceğiniz ya da sadece renklerini değiştirebileceğiniz birçok ürün bulunmaktadır.

Aynı zamanda ahşabın doğallığını vurgulamak için bir başka mükemmel seçenek olan şeffaf bir yüzey de verebilirsiniz, bu evinizi rahat hissettirecektir.

Mobilyanın üzerine suda seyreltilmiş bir kat boya da sürüp kurumaya bırakırsanız eskitme efekti elde edebilirsiniz.

2. Gerçek konforu modern bir tarzda keşfedin

Oturma odaları için ahşap mobilyalar

Uzun bir iş gününün ardından eve varmaktan daha rahat bir şey yoktur, rahat ve gevşemiş hissetmek bir önceliktir.

Evinizi çağdaş ahşap mobilyalarla kişiselleştirin, zamana takılmayın, modern tarzda bir yenilemeye başlayın.

Aşağıda modern bir tarz ile dekorasyon yapmak için pek çok fikir var:

Zevkinizi modern tasarıma yansıtarak ilham ve fikir edinebilir, klasik parçalarınızı basit hilelerle dönüştürebilirsiniz.

Beyaz bir ton uygulayın ve kulpların yanı sıra yapının parçalarını da değiştirin veya mesela dolapların kapaklarını çıkarın ve masa üstlerini değiştirin.

Ayrıca yemek odası sandalyelerinin döşemesini değiştirmeyi tercih edin, kendinizi sıradanlıktan farklılaştırmaya çalışın ve bu mobilyaya kişisel bir dokunuş katın.

Renk değişimlerini benimseyerek yemek odanızda neşe hissi yakalayabilirsiniz, düz ve desenli döşemeler monotonluğu kırar.

Ev mobilyalarınızı cesur bir yenileme projesiyle güçlendirin, dekorunuzdaki en çok yönlü unsurları maliyetli bir yatırım yapmadan kullanın.

3. Dekoratif trendlerde kullanılan dokular ve kumaşlar

Furniture Trends 2023

Tekstil ürünlerinizi yenileyerek dekoratif tarzınızı tamamen değiştirebilir, mobilya minderlerinizin rengini değiştirmeye karar verebilir, perdelerinize bordür gibi detaylar ekleyebilir, masa örtülerinize aksesuarlar ekleyebilirsiniz.

Ayrıca odalarınızı en modern hale getiren yeni dokularla da değişiklik yapabilirsiniz.

Dekorasyonun geri kalan kısmıyla birlikte kumaşlar kullanarak en iyi ve modern nevresimlerle dekore edilmiş banyonuzla göz kamaştırın, farklı tonlarda kurdeleler ekleyin ve her bir giysiyi kişiselleştirin.

Dekorasyon projelerinizde denge oluşturmak için yatağınızı odaya uygun bir yorganla giydirin ve farklı boyut, şekil ve tonlarda minderlerle doldurun.

Zeminde, bu alanın zarafetini artırmanızı sağlayacak bir halı yerleştirerek aynı renkleri vurgulayın.

Yatak odanızda daha romantik bir atmosfer yaratmak için komodinlerin üzerine resim çerçeveleri ve mumlar yerleştirin ve bu yenilemeyi cam bir kaide üzerinde doğal çiçeklerle tamamlayın.

4. Mobilyalarınızı vinil ile modernleştirin

Büyük ve küçük dolaplar - giysiler için mobilya seçimi

Bu eskimiş mobilya parçalarına yeni bir stil kazandırın ve onları şekil ve renklerde vinil ile süsleyerek çekici ve avangart parçalara dönüştürün.

İlk olarak, çekmeceli dolaplar veya raflar gibi vinil ile dekore etmek istediğiniz mobilyaları boyamanız gerekir.

Daha sonra vinili yapıştırmalısınız, bu çok basit bir işlemdir, sadece süslemek istediğiniz çekmecelerin veya rafların ön boyutunda parçalar kesmeniz gerekir ve hepsi bu!

Mat ya da parlak yüzeyli, baskılı çok çeşitli modeller ve renkler arasından seçim yapabilirsiniz.

5. Detaylarla yan sehpalarınızı yenileyin

Yan sehpalar ahşap, melamin, cam ve hatta metal gibi çok çeşitli malzemelerden üretilmektedir. Kanepelerin uçları veya ana sehpa ile kombinasyon için idealdir.

Bizi sıkıntıdan kurtaran ikincil bir mobilya parçasıdır, her şeyin el altında olmasına hizmet eder, her oda için ideal bir tamamlayıcıdır.

Aşağıda sehpa ile dekorasyon yapmak için 3 fikir var:

Bu küçük mobilya parçaları, mutfak tezgahlarının tarzı değiştirilerek rehabilite edilebilir, zaten yıpranmış ve çizilmiş olan ahşap olanlar şeffaf cam ile değiştirilebilir veya eskitilmiş bir yüzey vermek için zımparalanabilir.

Bir başka yöntem de ayakları gibi yapısının bir kısmını değiştirmektir, pirinç bronz çok çarpıcı bir malzemedir ve zarif ve işlevsel bir mobilya parçasına sahip olursunuz.

6. Aynalarınızın orijinal bir dekoratif parça olmasını sağlayın.

Banyo mobilyaları

Aynalar sadece dekoratif parçalar değildir, aynı zamanda mekanınıza genişlik kazandırmanıza ve ışığı yansıtmanıza da olanak tanır.

Bu saydam olmayan aynaları, onlara kişilik ve stil kazandırdığınız benzersiz parçalara dönüştürün, yaratıcılığınızı uyandırın ve el becerilerinizi optimize edin.

Basit bir çerçeveyle işe başlayın, birçok fikir var, bunlardan biri de ipli bir çerçeve. İstediğiniz tonu ve kalınlığı seçin ve hayal gücünüzü serbest bırakın.

Antika mobilyalarınızın kaplamasını beğenmiyor musunuz? Boyutuna göre kestirebileceğiniz bir ayna ile onları tamamen kapatabilirsiniz. Örneğin, daha göz alıcı bir görünüm vermek için bir şifonyeri veya masayı aynalarla kaplayın.

7. Mobilyalarınıza hayat vermek için kalıplar ekleyin

Üst ve alt kısımlarına kalın ve ince pervaz parçaları ekleyerek ve ardından bir kat boya sürerek mobilyalarınızı kişiselleştirebilirsiniz.

Aşağıda Mobilyalar ile dekor yapmak için üç tavsiye fikri var:

Böylece yeni gibi görünmelerini sağlayabilir ve onsuz yapmak istemediğiniz mobilyalarınıza yeni bir soluk getirebilirsiniz.

8. Desen tasarımı

Eski mobilyalarınızı şablon desenleri ve boyalı şekillerle yenileyebilirsiniz.

Şablonlar günümüzde her türlü moda desene sahiptir. Sünger, rulo veya fırça ile basit ve kolay bir şekilde uygulayabilirsiniz.

Son olarak size bazı ev mobilyası yenileme projelerinde kullanabileceğiniz ek bir fikir vereceğiz.

9. Beton mutfak tezgahı

Hangi mutfak tezgahı seçilmeli

Beton son yıllardaki dekorasyonda bir trend haline geldi, bizi rustik ve endüstriyel bir tarza geri götürüyor.

Yıpranmış veya hasar görmüş tezgahları yenilemek için mükemmel bir seçenektir, çünkü sadece ince bir tabaka uygularsınız ve hepsi bu kadar. Tamamen yenilenmiş bir mobilyanız var.

Malzemelere kolayca ulaşılabiliyor ve uygulaması şaşırtıcı derecede kolay. Nasıl yapılacağına dair birçok eğitim bulabilirsiniz.

Evinizde yenilemek istediğiniz mobilyalarınız var mı? Size verdiğimiz fikirlerden hangilerini dekoratif projenizde kullanırdınız?

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu