Modern Sehpalar ile Ev Düzenleme

oturma odasında sehpa
Modern Sehpalar ile Ev Düzenleme nasıl yapılır? Yaşam alanı pratik ve fonksiyonel mobilyalardan oluşmaktadır. Mobilyanın özellikleri ve seçilen dağılım istenilen konforu sağlamalıdır. Sehpa, konseptten de anlaşılacağı gibi, bu yerin kalbinde yer alıyor. Dinlenme ve eğlence için bir alan onun etrafında döner. Mülk dizaynı BeyazYastik.Com blog içinde odanın dekorasyonunda öne çıkan bazı trendleri paylaşıyoruz.

1. Çekmeceli sehpa

birkaç çekmeceli sehpa
Masa sadece bazı dekoratif unsurları yerleştirmek için bir destek yüzeyi haline gelmez. Birçok tasarım, yeri düzenli tutmak için depolama alanı sunar. Bazı çekmeceli bir masa, günlük bazda çok pratik olan birkaç bölmeye sahiptir. .

2. İkili sehpa dekorasyonu

ikili sehpa
Sehpa, bölgedeki belirginlik seviyesini arttırmak için çift formatta sunulabilir. Aynı yapıya sahip ancak farklı ölçümlere sahip iki tasarım benzersiz bir kompozisyon oluşturur. Bu sayede her iki bileşen de dengesini korur, uyum ve oturma odasının görünümünü yükselten bir kompozisyonda orantı olur.

Cam ve metalin birleştiği sehpalar güzel bir ikili oluşturuyor. Şeffaf bir yüzey, mobilyalara hafif bir dokunuş katar.

3. Geometrik şekillerle sehpa düzeni

yuvarlak sehpa-oturma odası
Bir sahne, mekana farklı görünümler veren değişik şekillerin varlığı ile görsel olarak tanımlanabilir. Yuvarlak bir sehpa, modern bir tarza sahip bir oturma odasının düz çizgili mobilyalarıyla görsel olarak öne çıkıyor veya modern olarak kendini gösterir. Kanepe ve koltukların bulunduğu yaşam alanını çerçeveleyen geometrik desenli bir halının üzerine mobilyalar yerleştirildiğinde daha da yoğunlaşan bir kontrast oluşur.

4. Ortada tek ayaklı yuvarlak beyaz masa

beyaz-sehpa
Tüm ortamı değiştirmek zorunda kalmadan alanı yenileyen bir sehpa nasıl bulunur? Farklı tarzdaki odalarla mükemmel bir şekilde birleşen tasarımlar var. Örneğin beyaz bir masa çok parlak bir yüzeye sahiptir. Ve ayrıca, çok yönlülük temel ama gerekli bir mobilya parçasının işlevselliğini artırır. Tablonun tonu bağlamla karışır. Ortasında tek ayak bulunan yuvarlak masa oldukça şık bir yapıya sahiptir.

5. Katlanır sehpa modeli

katlanır-sehpa
Mevcut alandan yararlanmak için uygun tasarımları seçmek önemlidir. Katlanır masa esnektir ve oturma odası yüzeyinin özelliklerine uyum sağlar. Dekorasyonu artırmak için bir katlama biçimi gereklidir.

6. Ahşap sehpa

ahşap-sehpa
Açık renkli ahşap, evlerde en çok kullanılan kaplamalardan biridir. Bu malzemenin öne çıkması, örneğin duvar kaplamalarında da öne çıktığı için mobilyaların ötesine geçer. Isıl konforu ve ses yalıtımını artıran bir kaynak.

Sehpa bu özelliklere sahip olmak her zaman dekoratif bir başarıdır. İki farklı yüksekliği birleştiren bir tasarım, dekoru geliştirir. Mobilyanın alt kısmı, örneğin dekoratif değeri olan kitap ve dergileri yerleştirmek için kullanılabilir.

7. Bacakların belirginliğini artıran tasarımlar

oturma odası
Bir sehpa, pratik bir mobilya parçasıdır. Bazı tasarımlar, bacakların şeklini çizen güzel geometrik perspektifler ile öne çıkıyor. Bu özelliği sunan basit modeller.

Bu nedenle oturma odasındaki yaşam alanı evin en önemli alanlarından biridir. Kanepe, odanın en alakalı bileşenlerinden biridir. Bu bağlamda büyük önem kazanan bir sehpa ile mükemmel bir şekilde tamamlanan bir unsur.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu