Menekşe Renk Anlamı – Sonsuzluk

Menekşe feminen renklerin mükemmellerinden biridir, ancak çok uyumlu bir ton olduğu için hem erkekler hem de kadınlar tarafından kullanılabilir. Hassas ve son derece zariftir.

Bu en sevdiğiniz renkse, bu siteyi seveceksiniz, burada size bu rengi ve anlamlarını anlatacağız.

Menekşe Renk Anlamı [Sonsuzluk]

Menekşe renginin anlamı

menekseMenekşe rengi, kırmızı ile mavinin karıştırılmasının bir sonucudur ve bunlar zıt kabul edilen renkler olduğundan, menekşe belirsizliği sembolize eder. Menekşenin 40 tonu vardır.

Eski zamanlarda bu renk favoriydi ve daha fazlası hükümdarlar tarafından kullanılan ve güçlü ve bu renkle kıyafet bulmak son derece zor olduğu için, imparatorlar veya yüksek rütbeli dini şahsiyetler olarak ayrıcalıklılara ayrılmışlardı.

Menekşe rengi neyi temsil eder?

Birçok kraliyet karakteri, yüksek pozisyonlara veya hiyerarşilere sahip önemli insanlar olduklarını vurgulamak ve vurgulamak için bu rengin elbiseleri veya takımları ile temsil edildi.

Aynı zamanda sonsuzluğun bir sembolü olarak kabul edildi, bu nedenle teoloji ve büyü ile ilgiliydi.

Menekşe rengi bugün ne anlama geliyor?

Bugün bu renk, özellikle giyimde kullanıldığında savurganlığı ve nadirliği temsil ediyor.

Zıt iki rengin birleşimi olduğu için; onun da zıt unsurları birleşir; şehvetli ve ruhsal, güç ve alçakgönüllülük, sevgi ve yoksunluk, kadınsı ve erkeksi.

Dişil ile eril olanı birleştirdiği için, menekşenin eşcinselliğin ve ahlaksız cinselliğin rengi olduğu ve doğası gereği belirsiz olduğu söylenir; Aynı zamanda feminen bir renk olduğu söylenir ve yaygın olarak feminizmin sembolü olarak kullanılır. Ayrıca onu ıstakozlarla ilişkilendirirler.

Menekşenin olumlu yönleri

 • Canlılık.
 • Sonsuzluk.
 • Yapabilmek.
 • Kraliyet.

Olumsuz yönler

 • Ahlaksızlık saçmalığı.
 • Belirsizlik.
 • Kibir.

Menekşe feminizmde ne anlama geliyor?

Menekşe feminizmde ne anlama geliyor

Mor eğilimin bir nedeni var kadınların eşitlik mücadelesini temsil ediyor ve bu, 1908’de Amerika Birleşik Devletleri tekstil fabrikasıyla ilgili trajik olaylardan kaynaklanmaktadır.

Cotton New Company, içler acısı çalışma koşulları, kötü muamele ve kötü ücret nedeniyle bir işçi greviyle uğraşıyordu. Sahibi, çözümü mümkün olan en şiddetli ve dramatik şekilde buldu, her yeri ateşe verdi.

Haklarını protesto etmek için tesiste bulunan yaklaşık 129 kadın yakılarak öldürüldü.

Trajedinin yaşandığı sırada işçilerin mor bezle çalıştığı, alevler içinde yandığında dumanın mora döndüğü söyleniyor. Dolayısıyla renk, feminist mücadelenin bir temsili ve trajedinin bir hatırlatıcısı olarak kullanılır.

Yani menekşe anlamına gelebilir

 • Cinsiyet eşitliği.
 • Kadın işçilerin haklarını talep etme mücadelesini temsil eder.
 • Bu, feminist hareketin hala hayatta olduğu anlamına gelir.

Maneviyatta menekşe renginin anlamı

Menekşe, manevi hazırlık ve kefaret zamanlarında kullanılan ayinle ilgili bir renktir.

Menekşe maneviyatla yakından ilgilidir ve düşüncelerimizin derinlikleriyle temasa geçmemize yardımcı olur.

Bizi bilincimizin yükselmesine bağlayarak manevi tatmin arayışında yardımcı olmaya hizmet eder.

Menekşenin pazarlamadaki anlamı

Reklam açısından menekşe rengi, kadın izleyiciye odaklanmakta, romantik aşk ve nostalji duygularını uyandırmayı amaçlamaktadır.

Büyü, gizem ve bilim kurgu ile ilgili ürün veya hizmetlerde de kullanılır. Menekşe, yaratıcı alanlara sahip işletmelerde kullanılır: diğerleri arasında tasarımcılar, medyumlar ve kozmetik üreticileri.

Üstün kaliteli bir ürün veya hizmet fikri vermek istediğinizde menekşe rengi kullanılır. Altın ile birleştirilirse, satılacak ürün veya hizmetin ayrıcalıklı ve kaliteli olduğu izlenimini yaratır.

Menekşe renginin psikolojideki anlamı

Menekşe rengi favorisi olanlardan biriyseniz, bu renkle ilişkili bu kişilik özellikleri listesiyle özdeşleştiğinizi hissedebilirsiniz.

 • Bireyci: Menekşe alışılmadık, bireysel ve çok özgün. Bunu tercih eden insanlar işleri kendi yöntemleriyle yapar ve kendilerini asla başkalarından kopyalamazlar.
 • Maneviyat: Menekşe, meditasyona, dua etmeye ve en derin düşüncelerimizle tam bir uyum içinde olmaya yardımcı olur.
 • İlham: Orijinal fikirler yaratmamız gerektiğinde menekşe rengi kullanmak en başarılı olanıdır, çünkü harika beyin fırtınası yaratmaya konsantre olmamıza yardımcı olur.
 • Hayal gücü: Menekşe, birçok durumda uykuyu uyarmak için kullanılmasına rağmen yaratıcılığı uyarır.
 • Tutkulu: Menekşe, bileşenlerinden biri gibi (kırmızı) tutkuyu uyarır.
 • Pratik değil: Dünyayı gerçekte olduğu gibi değil, istedikleri gibi görürler.
 • Olgunlaşmamışlık: Bu renk fanteziyi teşvik eder.

Feng Shui’de menekşenin anlamı

Menekşe renginin psikolojisi insanlarda belirli bir davranış uyandırır ve; feng shui, tüm koşulların insanların lehine ve yararına bir ortam yaratmak için kullanır.

Feng shui‘ye göre menekşeyi kendi yararınıza kullanmanın yollarından bazıları şunlardır:

 • Fikirlerinizin şaşırtıcı bir şekilde akmasını sağlamak ve yazarken hayal gücünüzü harekete geçirmek için mor kapaklı bir defter ve aynı renk mürekkebi olan bir tükenmez kalem veya kurşun kalem satın alın; ve sonuçları göreceksiniz.
 • Yoga yapıyorsanız, tüm duvarı bu renkle boyayın ve seni nasıl kolaylaştırdığını göreceksin bu aktivitenin uygulaması; bunun yanında misafirlerinize saygı uyandıracaksınız.
 • Sosyal bir etkinlikte öne çıkmak veya bireyselliğinizi öne çıkarmak için mor giysiler giyin.

Bu oldu!

Umarım beğenmişsinizdir, herhangi bir sorunuz varsa, bunları aşağıdaki yorumlarda bırakın ve dünyanın renkleri hakkında daha fazla bilgi için bizi ziyaret ettiğinizden emin olun.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu