Sağlığınızı iyileştirmek için banyonuzda Feng Shui’yi uygulamayı öğrenin

İnsanlar üzerinde pozitif bir enerji elde etmek için uzayın uyumuna dayanan eski bir doğu tekniği olan Feng Shui’yi herkes duymuştur. Bunu evimizin dekorasyonunda uygularsak daha uyumlu, canlılığımızı ve ruh halimizi geliştiren odalar yaratabiliriz.

Feng Shui evin herhangi bir yerinde uygulanabilse de, daha fazla dikkat etmemiz gereken şey banyodur. Bu böyledir çünkü Feng Shui, evin suyun sürekli hareketinden dolayı daha fazla enerji kaybedilen, enerjinin akmasına ve kaybolmasına neden olan kısımlarından biri olduğunu gösterir.

feng shui baño

Feng Shui, ideal uzay organizasyonunu izleyen insanların ve nesnelerin enerjisi olan chi enerjisine ve Bagua haritasına atıfta bulunur. Bu inanışa göre banyo her zaman mutfaktan ve evin girişinden uzakta olmalıdır.

Ek olarak, bu ortamdaki 5 elementin bir dengesinin sağlanması, mantıksal olarak, zaten içinde bulunan su elementinden kaçınılması tavsiye edilir. Bu nedenle, zaten sahip olduğunuz suyu toprak ve ahşapla mobilya veya zemin şeklinde ve dekorasyonda sıcak tonların seçiminde nötralize etmeniz önerilir.

Banyonuz için Feng Shui ipuçları

Aşağıda, banyolarımızdaki Feng Shui’yi geliştirmemize yardımcı olabilecek bir dizi basit ipucu görelim:

  1. Kapıyı kapalı tutun (ve mümkünse kanalizasyonları) ve klozet kapağını alçaltın.
  2. Fazla suyu telafi etmek için ateş, toprak, metal ve ahşap renklerini kullanın.
  3. Pencerelerinizden gelen doğal ışığı aynalarla veya güneş ışınlarını taklit eden aydınlatma ile çarpın.
  4. Doğayı sembolize ettikleri ve rahat bir refah atmosferi yarattıkları için doğal veya yapay bitkiler yerleştirin. Özellikle bambu çubukları hemen hemen her yerde büyür ve nemi emer.
  5. Drenaj kapağının üstüne bir tuz lambası, kuvars jeotu veya ametist yerleştirmek, bir toprak elementi olarak çalışır ve daha az enerjinin boşa harcanmasına neden olur.
  6. Odaya sıcaklık getirmek için tezgahın üzerine dekoratif bir unsur, çiçekli bir vazo, renkli toplarla dekoratif bir saksı, kokulu çiçek yaprakları olan bir kase yerleştirin.
  7. Çapraz aynalar yapmamaya çalışın, basit bir tane olmalı, normalde lavabo alanında bulunur.

Banyomuzda Feng Shui ile ilgilenme şeklimiz, olmasını istediğimiz gibi olacaktır: temiz, parlak, yeni ve hayat dolu.

Sağlığınızı iyileştirmek için banyonuzda Feng Shui’yi uygulamayı öğrenin konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu