Küçük Bir Klozet Nasıl Düzenlenir?

Sanırım hepimiz gardıroplarımıza sığdırdığımızdan daha fazla kıyafet bulundurmaktan suçluyuz, miktar her mevsim artıyor ama depolama alanımız aynı kalıyor. Kaosa teslim olmanın cazip olduğunu biliyorum, bu yüzden bugün size alanınızdan en iyi şekilde yararlanmanız için harika fikirler göstereceğiz.

Yeterli depolama alanınız olmadığı bahanesini kullanmayı bırakın, büyük olasılıkla onu doğru şekilde kullanmıyorsunuzdur. En küçük dolabın bile çok fazla kıyafet içerebilmesini sağlamak için birçok seçenek, fikir ve püf noktası vardır.

Öyleyse derin bir nefes alın, bu harika fikirlere göz atın ve dolabınızı her gün giyinmekten mutlu olacağınız güzel ve düzenli bir alana nasıl dönüştüreceğinizi düşünmek için bütün bir gün planlayın.

Giysilerinizi ürüne göre ve uygun askılarla düzenleyin

Giysilerinizi ürüne göre ve uygun askılarla düzenleyin

Küçük bir alanı optimize etmek için en iyisi sıfırdan başlamaktır: tüm giysilerinizi çıkarın, artık kullanmadığınız bazı kıyafetleri atın ve öğelere göre düzenlemeye başlayın. Kıyafetlerinizin kategoriye ve renge göre düzenlenmesi, dolabınızın daha düzenli görünmesini sağlayacaktır.

Ek olarak, her giysi türü için uygun askıların kullanılması ve mümkünse askı başına yalnızca bir parça asılması iyi bir fikirdir. Bu sayede tüm kıyafetlerinizi aynı anda gördüğünüzden ve aradığınızı çok daha hızlı bulabildiğinizden emin olursunuz.

Dikey boşluk kullanan askılar için aksesuarlar ekleyin

Dikey boşluk kullanan askılar için aksesuarlar ekleyin

Dolabınızdaki asma alanını artırmanın harika bir yolu, çubuktaki yatay olan yerine, dolabın dikey alanını kaplayan birkaç askının asılı olmasını sağlayan bir aksesuar almaktır.

Bu aksesuar askılarını çeşitli ebat ve şekillerde temin edebilir, hatta bir düzenleme yapabilirsiniz. DIY aynı yere iki askı asmak için. Dolabınızdaki alanı hızlı bir şekilde artırmanıza yardımcı olacağını ve tüm giysilerinizi daha düzenli hale getirebileceğinizi temin ederiz.

Pantolon için birden fazla askı bulun

Pantolon için birden fazla askı bulun

Küçük alanlarda çok kullanışlı olan bir diğer askı türü, aynı elemanda birçok pantolonu asmak için birkaç seviyeye sahip olan askılardır. Bu sayede tüm pantolonlarınızı bir arada bulundurmanın yanı sıra dikey bar alanından da faydalanırsınız.

Bir doku düzenleyiciyi entegre eder

Bir doku düzenleyiciyi entegre eder

Tüm atkı, eşarp ve kemerlerinizle ne yapacağınızı bilmiyorsanız fotoğraftakine benzer askılı bir ajanda aramanızı ve sonunda o küçük aksesuarları sıraya koymanızı tavsiye ederiz. Bu tür bir düzenleyiciyle, hepsini bir arada bulundurarak düzen ve işlevsellik sağlarsınız.

Kapının arkasındaki yeri unutma

Kapının arkasındaki yeri unutma

Dolap kapılarınızın içi boşsa, dolabınızın organizasyonu için bunları dikkate alma zamanı gelmiştir. Bu yüzeyden yararlanma seçenekleri sonsuzdur: sadece ihtiyaçlarınızı ve dolabınızın hangi unsurunun kendi alanına ihtiyacı olduğunu hesaba katmanız gerekir.

Birçok dolabın bu yerde bir aynası vardır, ancak depolama ve düzenleme alanları eklemek, bundan yararlanmak için daha iyi bir yoldur. Küçük aksesuarları düzenlemek ve dolabınızı düzenli tutmak için çubuklar, kancalar veya sepetler ekleyin.

Dolabın her köşesinden yararlanın

Dolabın her köşesinden yararlanın

Alışılmadık bir şekle sahip bir dolabınız veya erişilmesi zor olan unutulmuş köşeleriniz olsa bile, depolama alanınızı optimize etmek için bu boşlukları hesaba katmalısınız. Bir raf takabilir ya da kutularla bu deliklerden faydalanabilir ve çok fazla kullanmadığınız ya da başka mevsimden giysilerinizi oraya koyabilirsiniz.

Raflarınızı kutularla optimize edin

Raflarınızı kutularla optimize edin

Bir şey aramak istediğiniz her seferinde parçalanan devasa giysi yığınına veda edin. Bir raftan yararlanmanın ve düzenli görünmesini sağlamanın en iyi yolu, giysilerinizi öğelere göre içeren kutular veya sepetler kullanmaktır.

Kutular, görsel düzeni korumanıza, rafların dikey alanından yararlanmanıza ve giysilerinizi öğelere göre düzenlemenize yardımcı olacak, böylece onları bulmanız daha kolay olacaktır. Giymek istediğiniz bluzu bulmak için her kutuyu karıştırmak zorunda kalmadan düzeni korumanıza yardımcı olacak birçok saklama tekniği vardır.

Düzenlemenize yardımcı olacak eklentileri kullanın

Düzenlemenize yardımcı olacak eklentileri kullanın

Özel askı, kutu ve çubukların yanı sıra dolabınızı düzenli tutmanıza yardımcı olacak daha birçok aksesuarı bulabilirsiniz. Örneğin, fotoğrafta kıyafetleri düzenli ve düzenli tutan raflar için bir ayırıcı görüyoruz.

Kumaş düzenleyici ekleyin

Kumaş düzenleyici ekleyin

Yeterince sahip değilseniz raf alanı eklemenin hızlı bir yolu, çubuğunuza bir kumaş düzenleyici asmaktır. Bu aksesuar ile kıyafetlerinizi düzenli tutabilir ve bardaki alanı farklı bir şekilde kullanabilirsiniz.

Çift direk ile asma alanını artırın

Çift direk ile asma alanını artırın

Askılar için fazladan bir çubuk ekleyerek dolabınızdaki alandan en iyi şekilde yararlanın. Biraz daha fazla çalışma gerektiren bir fikir olsa da, tüm bu depolama alanına sahip olmayı seveceğinizi biliyoruz. Çift çubuk, dolabınızın dikey alanını optimize ederek kısa giysileri asmak için idealdir.

Bir ayakkabı düzenleyici ekleyin

Bir ayakkabı düzenleyici ekleyin

Ayakkabılarınızı düzenlemenin en iyi yolu onları göz önünde bulundurmaktır, çünkü onların kutularında onları aramak için çok zaman harcarsınız ve neye sahip olduğunuzu asla bilemezsiniz. Ayrıca, istiflenmiş kutular, tek başına bir çift ayakkabıdan çok daha fazla yer kaplar.

Dolabın alt kısmına veya bir rafa entegre edebileceğiniz ve tüm çiftleriniz ve birkaç tane daha için yeterli alana sahip olan düzenleyicileri arayın, böylece hızlı bir şekilde yeriniz tükenmez. En çok kullandığınız ayakkabıları bu düzenleyiciye koyun ve diğerlerini daha küçük kutularda bırakın.

Tüm dolap alanını kullanın

Tüm dolap alanını kullanın

İkili bar veya ayakkabı saklama alanı eklemek iyi bir fikir olduğu gibi, boş alanları boşa harcamadan en iyi şekilde kullanmak için dolabınıza başka bir aksesuar türü entegre etmeyi de tercih edebilirsiniz.

Elinizde yoksa, çubuğun üst kısmına ve altına depolama alanı ekleyen açık bir taban dolabı ekleyin. Ayrıca başka bir yerde yeterli alanınız yoksa çamaşır sepetlerini buraya entegre etmek de iyi bir seçenektir.

Gardırobunuzu modüler bir sistemle kişiselleştirin

Gardırobunuzu modüler bir sistemle kişiselleştirin

Bu, çok fazla paraya ihtiyaç duymadan ihtiyaçlarınıza göre tasarlanmış bir dolaba sahip olmanın iyi bir yoludur. Barları, rafları ve sepetleri asmak için barlara veya raylara sahip modüler bir gardırop sistemini tercih edin. Bu sayede parçaları sahip olduğunuz kıyafet miktarına ve türüne göre uyarlayabilirsiniz.

Bu sistem ile zamanla değiştirebileceğiniz esnek bir çözümle ihtiyaçlarınıza ve mekanınıza göre kişiselleştirilmiş bir gardırop elde edebilirsiniz. Özel bir dolaba sahip olmanın ucuz bir yoludur, ancak bir sonraki fikirde önereceğimiz gibi özel bir dolaba sahip olmayı da düşünebilirsiniz.

Özel bir dolap inşa et

Özel bir dolap inşa et

Küçük bir giyinme odasına veya ölçüye göre yapılmış bir dolaba sahip olmak imkansız değildir, bunu kendiniz yapabilir veya uzmanların yardımına sahip olabilirsiniz, ancak şüphesiz küçük bir alandan en iyi şekilde yararlanmak için en iyi çözümdür.

Özel çözümler, gardırobunuzu hem sahip olduğunuz giysi miktarı ve türüne bağlı olarak özel ihtiyaçlarınıza göre uyarlamanıza hem de alan sınırlamalarına göre, mevcut alanda ideal bir gardırop sunmanıza olanak tanır.

Küçük bir dolap ve sırayla

Küçük alanların kaos ve düzensizlikle eşanlamlı olması gerekmez, bu fikirlerle, ne kadar küçük olursa olsun, dolabınızı bir kez ve sonsuza kadar düzenlemek için ilham aldığınızı umuyoruz.

Bu numaralar ve bir öğleden sonra düzen ve temizlik ile, her gün giysilerinizi bulmanın çok kolay olacağı organize bir dolaba sahip olabilirsiniz. Bu sadece akıllıca düşünmek ve her bir teklifi özel ihtiyaçlarınıza ve sahip olduğunuz alana göre uyarlamaktır.

Küçük Bir Klozet Nasıl Düzenlenir konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu