Kiralık bir evi dekore etmek için ipuçları

ev kirası
Biz bunu düşünmeye meyilliyiz kiraya vermek Bir daireyi sanki sahibiymiş gibi aynı tutkuyla dekore etmiyoruz. Ancak durum böyle değil ya da olmamalı, çünkü önemli olan evde rahat hissetmek ve bunun için ne kadar içinde bulunduğumuzun içinde olsak da dekorasyona başvurmak gibisi yok. kiralık ev.

Ardından, mükemmel bir şekilde dekore edilmiş kiralık bir daireye sahip olabileceğiniz bir dizi ipucunu sizinle paylaşacağız. Onlarla tanışmak ister misin?

Bütçe

Yapmanız gereken ilk şey, ne kadar yatırım yapmak istediğinizi bilmek için bir bütçe belirlemektir. kiralık daire dekorasyonu. Bu anlamda, düşük yatırımlı dekoratif öğeler ile yüksek yatırımlı dekoratif öğeler arasında nasıl ayrım yapacağınızı bilmenizde fayda var. İkincisi ile oldukça dikkatli olmalısınız, çünkü kısa veya orta vadede daire değiştirmeyi planlıyorsanız, satın alımlarınızdan pişman olmanız muhtemeldir. Bir örnek? Gelecekteki evinize pek uymayan kiralık konut düşünülerek satın alınan bir köşe kanepe.

reformlar

kadar iyi kiracı ne olmanız gerekir, eğer bir reform yapmayı planlıyorsanız, yapmak istediğiniz değişiklikleri onaylamak için büyük olasılıkla ev sahibiyle iletişime geçmeniz gerekecektir. Dekoratif düzeyde, kısıtlamalar genellikle minimum düzeydedir, ancak bir bölmeyi çekerek veya dağıtımı yeniden tasarlayarak bir katın yapısını değiştirmek söz konusu olduğunda, bazı şeylerin bildirilmesi gerekir. Ek olarak, bu anlamda, ev sahibi ile bir anlaşmaya varılmadığı sürece, o evde birkaç yıl geçirmeyi planlayan kiracılar için reformların genellikle önerilmediğini söylemek gerekir. reform masraflarının büyük bir kısmı.

ev kirası

Dekoratif stil

En çok beğendiğiniz dekoratif stili seçmekten çekinmeyin. Yeni evinizde kendinizi iyi hissetmeniz gerekiyor, bu yüzden her zaman sahip olmak istediğiniz her şeyin hayalini kurun ve bütçenizin izin verdiği kadarını alın. İskandinav, endüstriyel, doğal, bohem… Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok stil var, bu sadece net olmak ve yaratıcı makineyi harekete geçirmek meselesi.

Duvarları ve tavanı boyayın

Kiralık bir daireye girerken her zaman önerilen bir şey, hem duvarları hem de tavanı boyamaktır. Açık tonlar, ferahlık, hafiflik veya temizlik hissi ile ilgili nedenlerle genellikle en iyi sonucu veren renkler olmak üzere en sevdiğiniz renkleri seçin. Tabii ki, oyun oynarken utanmayın. zıtlıklar Ve farklı dekoratif unsurların kiralık dairenize renk katabilecek unsurlar olduğunu düşünün.

Bitkiler ve çiçeklerle süsleyin

Kiraladığınız evdeki odaların her birini tek tek dekore etmekte başarılı olmak istiyorsanız, bitki ve çiçekler üzerine bahis oynamaktan daha iyi bir şey olmadığını bilin. Onlarla her köşeyi hayatla doldurabilir, tercihinize göre yazın tazelik, kışın sıcaklık getirebilirsiniz. Tabii ki, onlarla ilgilenmek için çok az zamanınız varsa ve bakım işlerinde kendinizi biraz beceriksiz görüyorsanız, yapabileceğiniz en iyi şey, yapay bitkilergiderek moda olan ve çok gerçekçi olabilen.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu