Fazla Eşyaları Değerlendirin

Seyahatlarden toplanan objeler, hiç kullanmadığımız ama içimizin atmaya el vermediği hediyeler, anısı olan her tür eşya, çok beğenerek alıpta bir türlü kullanacak fırsatı bulamadığımız dekoratif parçalar, eski plaklar ve CDler yeni DVD’ler, okul yıllarımızdan kalan kitaplar, tonlarca albüme konmamış fotoğraf, küçülmüş olsa da atmaya kıyamadığımız giysilerimiz derken farkına varmadan evimizdeki yaşam alanlarını daraltıyoruz. Her geçen gün evimizin kapısından içeri giren yeni anıları, doğum günü ve yılbaşı hediyelerini, alışveriş torbalarını ve eli boş gelmeyen misafirleri de düşünecek olursak kendimizi sürekli yeni depolama çözümlerine ihtiyaç duyarken buluyoruz. Peki bunca atamadığımız ve günlük hayatta kullanmadığımız objeyi atsakta rahatlasak mı saklasakta napsak?

fazla

fazla1

fazla3

fazla4

fazla5

fazla6

fazla7

*Müzik arşivinizi bir sanat eseri gibi sergilemek istiyorsanız işte size hem şık hem de kolay uygulanabilir bir öneri: IKEA’da bulabileceğiniz siyah ahşap CD ünitelerini şık bir çerçeveyle kendi müzik koleksiyonunuzu sergileyeceğiniz bir duvar sanatına dönüştürebilir, arşivinizi duvarınızda keyifle seyredebilirsiniz.

*Rengarenk puro kutularını takı,eski mektup ve kartları, kurdelaları ve düğmeleri saklamak için kullanabilirsiniz. Hangisine ne koyduğunuzu unutmamak için de ufak etiketler hazırlayın.

* Vintage akımının modadan evlerimize kadar hayatımıza geri gelişiyle her tür vintage ev aksesuarı ve mobilya da değer kazanır oldu. Eğer siz de vintage objelerle evinize biraz nostalji katmak istiyorsanız, eski bavul ve sandıkları hem orta sehpa hem de depolama ünitesi niyetine kullanabilirsiniz. Eski tahta kasaları da boyayarak dergilik olarak değerlendirebilirsiniz.

*Mutfağınızda extra depolama alanına ihtiyaç duyuyorsanız, tahta şarap kasalarından şık bir saklama ünitesi tasarlayabilirsiniz.

*Bu sezon çoğu dekorasyon adresinde karşımıza çıkacak olan otantik kuş kafeslerinde eski kitaplarınızı, mektup ve kartlarınızı saklayabilirsiniz.

* Farklı bir raf çözümü arıyorsanız, iki bahçe merdivenin basamakları arasına koyacağınız mdf parçalarla kendi tasarladığınız bir raf ünitesi yaratabilirsiniz.

*Eğer siz de evinizde camdan dışarı bakarak hayal kurabileceğiniz, saatlerce kitap keyfi yapabileceğiniz, doğadan ya da sadece sokağınızdan geçen farklı yüzlerden ilham alarak yazı yazabileceğiniz bir köşe yaratmak istiyorsanız ve girintisi olan bir pencereniz varsa konforlu,bol minderli ve keyifli bir ‘window seat’ yaratabilirsiniz. Window Seat’ler gününüze keyif katmakla kalmıyor , depolama ünitesi olarakta hayatınızı kurtarıyor.

*Sürekli tekini kaybettiğiniz küpeleriniz ve birbirine dolanan kolyeleriniz tam gözününüzün önünde ve düzenli dursun diye takılarınızı eklektik bir duvar sergisine dönüştürebilirsiniz. Duvarınıza bir kaç çerçeve monte etmeniz ve kancalarla takılarınızı tutturmanız yeterli.

* Kitaplığı ve raf için yeterince yeri olmayan kitap kurtları, yıllardır biriktirdikleri kitaplarını kullanmadıkları bir şöminenin içine koyarak hem yerden kazanabilir hem de kullanmadıkları şöminelerini değerlendirebilirler.

* Boy boy ve renk renk hasır sepetler kuşkusuz en pratik depolama çözümlerinden biri. Ancak evin her yerinde sepet görmek istemiyorsanız kendinize sepetlerden country stili bir depolama çözümü yaratabilirsiniz. Beyaz bir raf ünitesinin içine aynı tip hasır sepetleri koyarak hem göz yormayan hem de ortalıkta eşyalarınızı birarada saklayabileceğiniz bir depolama çözümü elde edebilirsiniz.

* Okul yıllarımızı anımsatan metalik kilitli dolaplar (locker) ev ofislerinde düzenleyici bir üniteye ihtiyaç duyanlar için ideal bir çözüm.

* Bütün kış aklınız Ege’de yaptığınız tatillerde kalıyorsa ve sahilde her yürüyüşünüzde çakıl taşı, deniz yıldızı ve deniz kabuğu toplayanlardansanız, cam yüzeyi ve içinde ayrı bölmeleri bulunan bir orta masa alabilirsiniz. Masanın içini dilediğiniz tatil anılarıyla doldurup kış boyunca Ege sahillerini hatırlayabilirsiniz..

* Ev dekorasyonunda raf niyetine kullanılmaya başlanan şık merdivenler de klasik raf ünitelerinden sıkılanlar için yaratıcı bir çözüm. Birden fazla merdiveni yan yana koyarak ister mutfağınızda, ister salonunuzda ister yemek odanızda farklı bir sergileme ünitesi yaratabilirsiniz.

* Sürekli anahtar kaybedenlerdenseniz evinizin girişinde duvara monte edeceğiniz şık bir ahşap anahtarlıkta hem anahtarlarınızı düzenleyebilir hem de fatura ve postalarınızı birarada tutabilirsiniz. Ahşap ünitenin ön yüzeyini de mantar pano olarak kullanabilir, evden çıkmadan yapmanız gerekenleri kolayca hatırlayabilirsiniz.

* Şaraba merak saranlardansanız ve gittiğiniz her şehir ve ülkeden farklı şaraplar topluyorsanız Riviera Maison’un rüstik sepet şaraplıkları şık bir saklama çözümü olabilir.

Fazla Eşyaları Değerlendirin konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu