Kendin Yap Noel topları: orijinal fikirlerimizi keşfedin

Kendin Yap ağaç süsleri

Evi Noel süsleri ile dekore etmek, her zaman aile ile tatil geçirmenin daha da keyifli olduğu sıcak bir atmosfer getirir.

Biraz yaratıcılık kullanarak Noel dekorasyonlarını ev ortamlarını benzersiz kılacak şekilde özelleştirebilirsiniz.

Kendin yap Noel topları yapmak basittir ve ağacınıza ve neden olmasın, mobilyalara ve süs eşyalarına koymak istediğiniz diğer süslemelere bir stil dokunuşu vermenize izin verir. Ayrıca akrabalar veya arkadaşlar için harika hediyeler olabilirler.

Bu yazıda size hayal gücünüzü havalandırmak için faydalı olacak bazı fikirler vereceğim.

İsimli Noel topları, kişiselleştirilmiş bir hediye

El yapımı Noel süsleri oluşturmak ve ardından dikkat çekici bir ayırt edici özellik ile hediye etmek, bir insanı ne kadar önemsediğinizi göstermenin harika bir yoludur.

Bu hediyenin alıcısı topu kendi adıyla veya anlamlı bir cümle ile gördüğünde, yardım edemez ama heyecanlanır.

Bu kişiselleştirilmiş Kendin Yap topları elde etmek için, halihazırda evde bulunanlardan bazılarını kullanabilir veya bit pazarlarında bazı özel olanları satın alabilirsiniz. Her iki durumda da, ona yeni bir estetik ve yeni bir yaşam veren bir nesneyi geri dönüştüreceksiniz.

Basit bir kırmızı top, onu yazılarla ve küçük resimlerle (yıldızlar, stilize Noel babalar, kar taneleri) zenginleştirirseniz, Noel ağacının karakteristik bir unsuru haline gelebilir.

Topa eklenecek ismin anlaşılması iki şekilde yapılabilir:

 • Kullanıma hazır yapışkan yazı veya harfler satın alarak
 • Yazıları şahsen oyarak

İlk durumda, özel bir mağazaya veya bir e-ticarete gidin ve Kendin Yap Noel toplarını yapmak için ihtiyacınız olan her bir yapışkan mektubu satın alın veya dekorasyonlarınıza uygulanmaya hazır olan kişilerin isimlerini doğrudan satın alabilirsiniz.

Her şeyi mümkün olan en zanaatkar şekilde yapmak istiyorsanız, üzerine insanların isimlerini yazacağınız yapışkan kağıtlar alabilir ve ardından dikkatlice kesip topların üzerine yapıştırabilirsiniz. Metni tercih ettiğiniz yazı tipleriyle yazdırmak için yazıcılar için yapışkan sayfalar da kullanabilirsiniz.

Kendin Yap NOEL TOPLARI

Gerçekten eşsiz bir ağaç için ev yapımı eski püskü şık Noel süsleri

“Dağınık – zarif” stil, aşağı yukarı bire bir şekilde eski püskü şıklığın birebir çevirisi, hala çok moda ve modaya uygun Noel süsleri için mükemmel olabilir.

Eski püskü şık Kendin Yap Noel topları oluşturmak için açık renkli toplarla (beyaz, gri, açık mavi, bej) başlayabilirsiniz, ancak daha parlak renklere sahipseniz yine de kısaca açıklayacağım bir çözüm var.

Açık renkli bir topun üzerine, belki artık kullanmadığınız giysilerden alınan dantel şeritlerini yapıştırabilir ve onu şurada burada daha koyu bir renkle, örneğin gri veya soluk sarı.

Başka bir nüansın temelinden başlarsanız, danteli basitçe yapıştırabilir ve ortak bir ip veya kalın bir yün iplikle serpiştirebilirsiniz.

Sadece parlak renkli toplara sahipseniz, onları tamamen jütle veya eski gazete veya dergi sayfalarını kapatıp çan, kurdele, düğme, boncuk gibi küçük nesnelerle süsleyerek eski püskü şık etkiyi elde edebilirsiniz.

Anlayacağınız gibi, Kendin Yap eski püskü şık Noel toplarınızı oluşturmak için vinil yapıştırıcıya, kumaşlara ve bu süslemeleri biraz eski bir lezzetle karakterize etmek istediğiniz tüm kaplamalara ihtiyacınız olacak.

Kendin Yap yılbaşı süsleri nasıl yapılır

Kendin Yap Fotoğraflı Noel Topları: Görüntülerin sıcaklığı büyük fark yaratabilir

Kendin yap fotoğrafları olan Noel topları oluşturmak zor görünüyor, ancak birkaç küçük numara ile biraz el becerisi olan herkes tarafından kolayca erişilebilir hale geliyor.

Öncelikle ikiye bölünebilen şeffaf pleksiglas toplar satın almalısınız.

Bir sonraki adım, içine koymak istediğiniz görüntüleri yazdırmaktır. Ardından yarım topu fotoğrafın üzerine yerleştirin ve çevresini bir kurşun kalemle çizin, ardından kesin.

Kesilen fotoğrafı yarım kürenin kenarına yapıştırın ve diğer yarısı ile topu kapatın.

Şeffaf topun bir kısmını resmin arkasına boyayabilir veya fotoğrafın arkasına isim veya Noel cümlesiyle renkli bir kart koyabilirsiniz.

Yaratıcılık, karı veya bir dizi renkli ipliği simüle eden polistiren gibi ayrıntılar ekleyerek Noel toplarınızı daha da özelleştirmenize yardımcı olacaktır.

diy yılbaşı süsleri

Zarif ve şık Kendin Yap şeffaf Noel süsleri

Plexiglas küreleri, ağacınıza daha fazla şıklık katabilecek senaryo efektleri elde etmek için de kullanabilirsiniz.

Tamamen şeffaf bir top, tüm stilinizi ve hayal gücünüzü üzerine dökebileceğiniz boş bir tuvaldir.

İçine Noel aromalı küçük nesneler koyabilirsiniz ve burada yaratıcılığınız devreye girer. Şeffaf küreleri özelleştirmek için kullanabileceğiniz bazı öğe örnekleri:

  • Kristaller
  • Renkli mermerler
  • Holly ve çilek
  • Çam kozalakları ve dallar
  • Kuru yapraklar
  • Parıltı
  • Kahve çekirdekleri ve şeker
  • Hamuru ile yaratılmış kardan adamlar
 • Minyatür doğum sahneleri

Biraz sabırla karla kaplı küçük köyleri, palmiye ağaçlı plajları, metropol manzaralarını, minik pastoral manzaraları yeniden yaratmak da mümkün.

diy yılbaşı süsleri

Çocuklarla yapılacak Noel topları: bir aile Noel’i için bazı fikirler

Çocukları Noel süslerinin yapımına dahil etmek, onları eğlendirmenin ve hayal güçlerini harekete geçirmenin kesinlikle harika bir yoludur.

Çocuklar için güzel Noel süsleri yapmak için birçok farklı güvenli öğe kullanılabilir.

Hediye kutularına koyduğumuz o küçük yapışkan yaylar, çocukların onları daha da şenlikli hale getirmek için toplara yapıştırabileceği parlak süslemeler haline gelebilir.

Ayrıca bir kartondan daireler kesip, ardından bunları kalemlerle birlikte çocuklarınızın veya torunlarınızın ellerine teslim ederek iki boyutlu Noel topları da oluşturabilirsiniz.

Çocuklar için el yapımı Noel süsleri yapmak için bir başka basit fikir, kullanılmayan tenis toplarını veya pinpon toplarını ve kumaş veya kağıt parçalarını konfeti haline getirmektir.

Küreleri vinil yapıştırıcıyla serptikten sonra, küçük yardımcılarınızın yaratıcı enerjilerini açığa çıkarmasına izin verin.

ev yapımı Noel topları nasıl yapılır

El yapımı Noel toplarınız için kullanılacak malzemelerle ilgili hızlı kılavuz

Buraya kadar okuduklarınızdan da anlayacağınız gibi, Noel toplarınızı özelleştirmek için kullanabileceğiniz materyaller çok fazla, ancak ana olanları belirtebilirim:

 • Lana
 • Spago
 • Kağıt
 • Kumaş
 • Boncuk
 • Çam kozalakları
 • Polistiren

diy yılbaşı süsleri

Kendin Yap yün Noel topları

Yıpranmış topları sarmak için yün iplikler kullanabilirsiniz, ancak bunları sıralamak veya aksesuar olarak kullanmak üzere yay ve çelenk yapmak için eski kazak parçalarını da kullanabilirsiniz.

Yün kesinlikle daha kolay bulabileceğiniz malzemelerden biridir. Geri dönüştürülmeye hazır keçeli bir giysi bulmak için muhtemelen dolaba bakmanız gerekecek.

Sicim ile Noel süsleri

Daha önce gördüğümüz gibi, sicim bile onları daha rustik ve sade hale getirmek için topların her yerine uygulanabilir.

Ayrıca sicimi, topları Noel ağacına tutturmak veya kaçınılmaz vinil yapıştırıcıyla birlikte yazılar oluşturmak için kullanın, bu işleri yaparken her zaman yararlıdır.

Noel ağacı süsleri

Kendin Yap kağıt Noel süsleri

Kağıt, belki de evde bulabileceğiniz en çok yönlü ve geri dönüştürülebilir malzemedir.

Hasarlı topları örtmek, şeffaf olanları doldurmak, ağaçtaki toplarla dönüşümlü olarak origami yapmak için farklı kağıt türlerini kullanabilirsiniz.

Kendin Yap bez Noel süsleri

Kumaş artıkları, Noel süslerini süslemek için mükemmel unsurlardır. Çok orijinal Noel ağaçları elde etmek için belirli desenlere ve dokulara sahip olanları seçin.

Farklı kumaşlar farklı hisler verir. İşte üç örnek:

 • Resmi olmayan bir stil için kot pantolon
 • Romantik bir dokunuş için şifon
 • Zarafeti vurgulamak için kadife

diy yılbaşı ağacı süsleri

Boncuklu Noel topları

Boncuklar sadece Noel toplarını bitirmek için kullanışlı değildir, aynı zamanda onları karakterize eden ana unsurlar olabilirler.

Onlar da Noel toplarınızı tamamen veya kısmen kaplayacak unsurlar haline gelebilirler.

Ayrıca, şeffaf kürelerin içinde farklı renklerde katmanlar oluşturmak için bunları kullanabilirsiniz.

Çam kozalakları ile Noel süsleri

Çobanpüskülü ve köknar dalları ile birlikte çam kozalakları, Noel’i en çok çağrıştıran doğal unsurlardır.

Ağaca asmak için süslemeler haline gelebilirler, ancak aynı zamanda topların tepesine küçük olanları da takabilirsiniz.

Kendin Yap polistiren Noel topları

Polistiren özellikle sünektir ve farklı şekillerde kullanılabilir. Eksantrik şekillerle Noel topları oluşturmak için küreler, elipsler, küpler şekillendirebilirsiniz.

Ayrıca, daha önce de söylediğimiz gibi, polistireni, bilyelerin üzerine yapıştırılacak veya pleksiglas olanların içine yerleştirilecek sahte kara dönüştürebilirsiniz.

Hiç evde Noel süsleri yaptın mı? Bu yöntemlerden herhangi birini veya tamamen farklı bir şeyi kullandınız mı?

Kendin Yap Noel topları: orijinal fikirlerimizi keşfedin konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu