Projede İtalyan mobilya # yalıtım

Tecrit, kendini tecrit rejimi sırasında Rus sosyal medya kullanıcıları arasında 2020 baharında ortaya çıkan ve popüler hale gelen bir flash mob. Evlerinde olanlar, hurda malzemelerden ünlü tablo ve heykellerin kompozisyonlarını özgün bir şekilde yeniden üretmeye başladı.

Başta Grup Rusça konuşuyordu, ancak kısa süre sonra yabancılar da çalışmalarını tanıtmak isteyerek harekete katıldı. Proje bu şekilde uluslararası tanınırlık kazandı. Katılımcılar, fotoğrafla çalışmak için postmodern stratejileri sezgisel olarak kullanarak dünya resim klasiklerini yeniden yaratmaya devam ediyor.

IB Galeri Şirketi bu flaş çeteye de katılmaya karar verdi, ancak ana karakterlerin görüneceği şekilde mobilya parçaları… İtalyan fabrikalarının kataloglarından büyük ustaların resimlerinde tasvir edilenlere benzer kanepeler, koltuklar, masalar ve sandalyeler seçtik.

Henri Matiss

Henri Matisse, Fauvist hareketin lideri, Fransız bir ressam ve heykeltıraştır. Renk, şekil, dekorasyon ve süsleme yoluyla duyguları aktarmaya yönelik araştırmasıyla tanınır.

Fotoğrafta: “Okuyan Kadın”, Henri Matiss, 1921, masa transformatörü Selva.

“Sadece resmime bakan yorgun birinin huzur ve huzuru tatmasını istiyorum.”, – Henri Matiss.

Fotoğrafta: “Venedik Kırmızısı İç Mekan”, Henri Matisse, 1946, el işi Floransalı masa Chelini Fttc doğal ahşaptan yapılmıştır.

Fotoğrafta: “Siklamen”, Henri Matisse, 1911, beş ayaklı tasarım masası Alberta Jagger.

“Sanat rahatsız etmemeli ve utandırmamalıdır”… Yorgun bir kişiye dinlenmek değerli bir görevdir. Mutluluğun nasıl resmedileceğini bilen ve onu resimlerinin her birinde tasvir eden herkes bunu söyleme hakkına sahipti: böyle bir sanatçı Henri Matisse idi.

Fotoğrafta: “Sandalyede oturan bir kadın”, Henri Matisse, 1926, çizgili koltuk Bakiyeler.

“Müzikte, biraz önemsemeden ruh hali değişebilir – majör ve minör tonlar arasındaki fark, güneş ve gölge arasındaki farkla aynıdır; Resimde de aynı şey – bir rengin yüzeyinde diğerinin lehine bir azalmadan, bir renk akorunun ifadesi değişir, tabii ki, ona bu ifadeyi verebilecek bir sanatçı tarafından bestelendiğini varsayarsak. . Bu nedenle, komşu renkleri güçlü bir şekilde etkileyen saf, yoğun bir renkle çalışmak o kadar kolay değil. “ – Henri Matiss.

Fotoğrafta: “Dansçı ve siyah zemin üzerine bir koltuk”, Henri Matisse, 1942, kolçaklı yastıklı sandalye Bross Plaza.

Fotoğrafta: “Kahve” Henri Matisse, 1916, sehpa Alivar Sirio.

Auguste Renoir

Pierre Auguste Renoir, izlenimciliğin ana temsilcilerinden biri olan Fransız ressam, grafik sanatçısı ve heykeltıraştır. Duygusallıktan yoksun olmayan, seküler portre ustası olarak bilinir. Aşağıdaki resim, Madame Monet’in döşemeli çiçekli bir kanepede okuduğunu gösteriyor.

Renoir her zaman insanlarla ilgilendi ve akrabalarının, arkadaşlarının, zengin müşterilerinin ve en sevdiği modellerin portrelerinde izlenimciliğin tüm temel ilkelerini uyguladı.

Fotoğrafta: “Kedi ile uyuyan kız”Pierre Auguste Renoir, 1880, kırmızı koltuklar DV Ana Sayfası.

Sanatçı Pierre Auguste Renoir’in eserinin özellikleri: ilk izlenimde yaratılan duygusallık, geçicilik, hızlı bir resimli eskiz.

Vincent van Gogh

Vincent Van Gogh, çalışmaları 20. yüzyıl resminde zamansız bir etkiye sahip olan Hollandalı bir post-empresyonist ressamdır.

Resim, basit bir hasır hasır oturma yeri olan rustik bir ahşap sandalyeyi göstermektedir. Koltukta süslü bir pipo ve bir torba tütün var. Van Gogh, resmi başka bir resme – “Gauguin’in Koltuğu” – ek olarak çizdi. Her iki resim de Aralık 1888’de, Gauguin ile Van Gogh arasındaki ilişki gerginleştiğinde yapıldı. Sade sandalyesi boş, bulunmayan sahibini simgeliyor. Bu, en tanıdık nesnenin, sanatçının kendisini temsil etmek için natürmortın ötesine geçmesinin alışılmadık bir örneğidir.

Van Gogh, Gauguin’in beraberinde Arles’a getirdiği kaba tuvallerden birinin üzerine bir resim çizdi ve kompozisyonu, sandalyenin çizgileri ile fayansların kesişmesiyle oluşturulan karmaşık bir desenle birlikte düz, geniş renk alanları boyunca düzenledi. Sanatçı, arka planda bir kutuya yazdığı piposunun yanı sıra adını da dahil ederek nesneyi anında kişiselleştirdi:

Fotoğrafta: Vincent’ın koltuğuVincent van Gogh, 1888, sandalye Tiferno Montalcino

Fotoğrafta: “Gauguin’in koltuğu”Vincent Van Gogh, 1888, kolçaklı sandalye Tiferno Castellina.

Her iki resim de Van Gogh’un kendini içinde bulduğu yaşam durumunu canlı bir şekilde yansıtan yokluğun nedenini tasvir ediyor. Van Gogh’un ucuz ahşap sandalyesi, alçakgönüllülüğü, özenle hazırlanmış Gauguin sandalyesiyle tezat oluşturuyor.

hakkında Serap Kevser

Yazarlarımız konularında uzman ve eğitimli kişilerdir. Sorularınızı en iyi şekilde cevaplamak, Fikre ihtiyaç duyduğunuzda en yaratıcı fikirleri üretmek için buradalar. Sizleride Bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir