Kanepelerde Moda 12 Yeni Trend

Bir kanepe, herhangi bir oturma odasının en önemli parçalarından biridir. TV izlerken veya kitap okurken oturup dinlenmek için rahat bir yer işlevi görür, ancak doğru kanepeyi seçmek bunaltıcı olabilir. Öyleyse neden ekibimizin eviniz için mükemmel parçayı bulmanıza yardımcı olmasına izin vermiyorsunuz? Hemen her zevke uygun bu modern ve şık kanepeler listesini bir araya getirdik. İster geleneksel ister daha çağdaş bir şey arıyorsanız, yanınızdayız!

Kanepe Alırken Dikkat Edilecekler

Kanepe alışverişi, hayattaki diğer pek çok şeye çok benzer olabilir – alışverişe başlamadan önce bir planınızın olması önemlidir. Bir kanepe seçerken akılda tutulması gereken birkaç şey:

Bütçeniz: Gördüğünüz ilk kanepeyi satın almayın. Bütçeniz hakkında iyi bir fikriniz olduğunda, farklı kanepe türlerine bakmaya başlayın ve fiyat aralığınıza neyin uyduğunu görün.

Tarzınız: Çağdaş veya şık bir şey arıyorsanız, daha modern bir kanepe seçin. Daha gelenekselseniz veya daha karakterli bir şey istiyorsanız, daha geleneksel tarzda bir kanepe arayın.

Eve uygun kanepe modeli nasıl olmalı

İhtiyaçlarınız: Kanepenin hangi özel ihtiyaçları karşılayacağını düşünün. Örneğin, dinlenmek ve TV izlemek için bir yer arıyorsanız, yerleşik TV sehpası olan bir kanepe, olmayan bir kanepeden daha iyi bir seçenek olabilir.

Ortamınız: Bazı kanepeler oturma odaları için daha uygundur, diğerleri ise yatak odaları için daha uygundur. Alışveriş yaparken tüm bu faktörleri göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun.

Ne aradığınıza dair iyi bir fikriniz olduğunda, ilham almanın zamanı geldi. Şu anda piyasada çok sayıda harika kanepe var ve hangisini alacağınıza karar vermek zor olabilir. Ama endişelenme – seni koruduk. İşte en yeni ve en şık kanepelerden birkaçı:

Öneri: Yastıklarla kanepeyi süslemek için 6 öneri

Yorumları okumak önemlidir. İncelemeleri okumak yalnızca daha iyi bir karar vermenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda maliyetli hatalar yapmaktan kaçınmanıza da yardımcı olabilir. Bu nedenle, bir kanepeye yerleşmeden önce okuyabildiğiniz kadar çok okuduğunuzdan emin olun. İyi şanslar alışveriş!

Bir kanepe seçmek, başka bir mobilya seçmek gibi olabilir – alışverişe başlamadan önce bir planınızın olması önemlidir. Bir kanepe seçerken şunları aklınızda bulundurun: bütçeniz, tarzınız, ihtiyaçlarınız ve ortamınız. Ne aradığınıza dair iyi bir fikriniz olduğunda, piyasadaki en yeni ve şık kanepelerden biraz ilham alın.

Kanepeyi değiştirmeyi mi düşünüyorsun? Bunlar 2023’teki kanepe trendleri; deri, kadife, kavisli, modüler…

İyi bir kanepe her şeyden önce rahat olmalı ama aynı zamanda mevcut alana uyum sağlamalı, ihtiyaçlarınıza cevap vermeli, yatak modellerini düşünmeli ve bir dergi oturma odası tasarlamalıdır. Genellikle büyük bir yatırım olduğundan ve (neredeyse) bir ömür boyu olduklarından, ‘seçilenin’ ideal tasarımınız olması gerekir. Kendinizinkini yenilemeyi düşünüyorsanız, 2023 trendlerini öğrenin. Her zevke ve tarza uygun modeller var.

1. kadife2024'te Kanepelerde Yeni Trendler

Çocuklu bir ev için en iyi seçenek olmasa da kadife, onu önyargısız kucaklayan ve hem modern hem de klasik ortamlara dahil eden mevcut evlerin kralıdır. Hoş, iştah açıcı ve zarif, özellikle pembe, erik veya yeşil (moda tonlarından biri) gibi renklerde giyilir. Swyft’in Model 02’si (Cuckooland’da) ayrıca iyi yönetilen ormanlardan veya geri dönüştürülmüş kaynaklardan elde edilen malzemelerle yapıldığı ve sıfır karbon ayak izine sahip olduğu için içi yeşildir.

2. Çok, çok rahat2024'te Kanepelerde Yeni Trendler

Daha önce söyledik. Güzel bir kanepe istiyoruz, aynı zamanda Pazar öğleden sonrayı oturarak veya uzanarak öğleden sonrayı seyrederek geçirebileceğiniz bir model de istiyoruz. Bergamo by Morten Georgsen (BoConcept), olağanüstü konforu zarif estetikle birleştirdiği için bu amaç için mükemmeldir. Buna ek olarak, İskandinav tarzı asla modası geçmez ve ona iyi eşlik ederseniz ‘kozalama’ modunda bile farklı tarzlara iyi uyum sağlar.

3. Modüler ve çok yönlü2024'te Kanepelerde Yeni Trendler

Modüler modeller zamansız oldukları kadar işlevseldir ve ihtiyaçlarınıza cevap verme ve mevcut alana uyum sağlama yeteneğine sahiptir. Bunları bir bulmaca olarak düşünün ve beğendiğiniz kombinasyonu oluşturun. Savoye (Kült’te) göründüğü kadar rahattır. Geniş ve cömert, televizyon izlemek, kitap okumak veya hafta sonları kestirmek için idealdir. Beyaz renginden korkmayın, çıkarılabilir kılıfları sayesinde sorunsuz yıkanabilir.

4. Cesur ve orijinal2024'te Kanepelerde Yeni Trendler

Bu 2023’ün iç dekorasyonunun, pillerimizi yeniden şarj edebileceğimiz iyimser odalar yaratmamıza yardımcı olması için belirli bir doz cesarete ihtiyacı var. Sacha Lakic’in Roche Bobois için tasarladığı Cocoon kanepe, bir mobilyanın mutluluğumuza katkıda bulunabileceğine inanan bu akıma zarafetten ödün vermeden çok iyi uyuyor. Sezonun olmazsa olmazlarından bir diğeri olan kadife ile sarı dokunuşlu Kenzo Takada kumaşının birleşimi, kuş tüyü ve köpük minderleri veya çam ve köknar yapısının yanı sıra bizi hemen ikna ediyor.

5. Deri2024'te Kanepelerde Yeni Trendler

Deri kanepeler gerçek bir dekoratif rollercoasterdır, tasarımcıların ve dekoratörlerin gözdesi olur olmaz oturma odasının tahtından indirilmiş kralları haline gelir ve arka plana geçerler. Doğal olana olan tutku, bu yıl başarılı olmak için tüm oy pusulalarına sahip olmaları ve markaların da onları unutmaması anlamına geliyor. Tabii ki doğal deriden bahsediyoruz, suni deri bir seçenek değil ve Fritz Hansen’s Lissoni gibi açık renklerde. Bu arada hayran olmamıza rağmen ‘Chester’ tipi düşünmüyoruz.

6. Köşe2024'te Koltuk Trendleri

Her sezon salon dekorasyonunda yerini almaya devam eden klasiklerden biridir. Hem XL hem de XS alanları için uygun, sosyal yaşamı destekliyor ve yedek koltukları olduğu için geniş bir aile için mükemmel (yedi koltuklu modelleri var). Banak Importa Delta, koltukları yüksek dirençli süngerden yapıldığı için konforuyla öne çıkıyor. Ayrıca tamamen çıkarılabilir olduğu için her zaman yeni gibi olması çok kolaydır. Boyutları göz önüne alındığında, onu çok fazla dikkat çekmeyen nötr bir renkte seçmenin daha iyi olduğunu unutmayın. Anında kazanıldıysanız, şimdi %50 indirimli.

7. Göçebe bir ruhla2024'te Koltuk Trendleri

Çocuksuz genç çiftler için ikinci konutlar veya evler için idealdir. Click by Sancal, XL oturma odasının bir köşesinde bile her zaman elinizin altında olmasını isteyeceğiniz bir kanepedir çünkü çekici olduğu kadar çok yönlüdür ve hafifliğine rağmen son derece rahattır. Modüler, adından da anlaşılacağı gibi basit bir ‘tıklama’ ile monte edilir ve nakliyesinin çevresel etkisini azaltan ‘düz paket’tir.

8. XL beden2024'te Koltuk Trendleri

Kanepenin şüphesiz evin kralı olduğu, alan sorunu olmayan oturma odaları için mükemmel seçenek. Yüksek derecede konfor sağlayan cömert orantılara sahip koltuklarla, Antonio Citterio tarafından Flexform için tasarlanan Gregory, elastik deri kayışlara ve yumuşak yastıklara sahip orijinal bir metal taban ile karakterize edilir. Çok çeşitli renklerde deri veya kumaşta sahip olabileceğiniz estetik bir çözüm. Gri renkte her zaman mükemmel bir joker olacaktır.

9. Flört ve XS2024'te Koltuk Trendleri

Küçük ama sert. Space Copenhagen tarafından tasarlanan &Tradition Loafer, günümüzün evinde başarılı olmak için her şeye sahiptir. Birkaç metrelik odalara ve diğer odalara sığmasını sağlayan ideal bir boyuta (150 x 75 cm) sahiptir, ahşabı sürdürülebilir ormanlardan gelir ve kırmızı rengi şıklıktan ödün vermeden canlılık verir. Direnmesi zor bir seçenek.

10. Gevşeme sistemi ile2024'te Koltuk Trendleri

Evde geçirdiğimiz zaman, daha önce düşünmemiş olsaydık, kanepenin günlük refahımız için önemini anlamamızı sağladı. Bu nedenle, bu 2023 için tasarımlar, bizi onlardan ayrılmak, hatta yatmak bile istemememizi sağlayan rahatlama sistemlerini dahil ederek rahatlık sağlamaya adamıştır. Koltuk, sırtlık, ayaklık ve koltuk başlığının konumunu tercihlerinize göre ayarlamanıza izin veren üç bağımsız elektrikli mekanizmaya sahip teknolojisine sahip Natuzzi Amorevole’de olan da budur. Ayrıca, kanepeden kalkmadan cep telefonunuzu şarj edebilmeniz için entegre bir USB bağlantı noktasına sahiptir.

11. Kavisli şekillerle2024'te Koltuk Trendleri

Eğri çizgiler, 2023 dekorasyonunun en büyük kahramanlarıdır. Ortamları yumuşatır ve simetriyi azaltır. Hem ana parçalarda hem de aksesuarlarda ‘cesur’ trend yerleşerek rahat ve büyüleyici atmosferler yaratıyor. Sofa Company’den Paula kanepe gerçek bir zevktir. Birkaç metrelik salonlarda veya geniş yatak odalarında iyi bir seçenek, hacimli tarzı ve rengi sizi dinlenmeye davet ediyor.

12. Damalı2024'te Koltuk Trendleri

Düz döşemenin zulmü sona erdi. Boyutları göz önüne alındığında, normalde görsel olarak daha hafif olan motifsiz kumaşlar seçilir ve renk ve ‘deco’ fırça darbeleri minderler veya battaniyeler aracılığıyla sağlanır. Ancak bu yıl şeritler, kareler ve hatta çiçekler bu parçaların kumaşlarını ele geçirerek, iyi kullanıldığında iyi bir seçenek olabileceğini gösteriyor. Ekru çeklerdeki Parker Knoll Canterbury, eşit parça sıcaklık ve stildir. Bir kır evinde görüyoruz, aynı zamanda modern bir oturma odasında ‘İngiliz’ bir dokunuş veriyor.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu