Evde Baby Shower Partisi ve Süslemeler

Doğuma 6-8 hafta kala, anne adayı için annenin yakınları veya arkadaşları tarafından verilen partiye ‘baby shower’ denir. Bebeğin gelişi yaklaşırken anneye getirilen hediyelerle bebeğin hiçbir eksiğinin kalmaması ve anne adayının şımartılması! amaçlanır. Dünyada pek çok ülkede uygulanan bu geleneğin yavaş yavaş Türkiye’de de yaygınlaştığı söylenebilir.

Anladığım kadarıyla baby shower partisinin Türkçe çevirisi ne olacak henüz karar verilmiş değil. Ben bu makalede Baby Shower yerine Bebek Partisi diyeceğim. Bebek partileri genellikle evde düzenlenir. Parti vermek için kim ya da kimler gönüllü olmuşlarsa bu kişilerden birinin evi parti için hazırlanabilir. Dışarıda da bebek partileri verilebilir ama böyle bir etkinlikte evin daha rahat olduğunu söyleyenler çoğunlukta.

Bir bebek partisi düzenlerken hediyelerin gündemin önemli bir parçasını oluşturduğunu unutmayın. Anne adayından bir ihtiyaç listesi çıkarmasını isteyin. Her davetliyi çağırırken onlara bu listeden söz edin. Listeyi davetlilere aynı anda gönderirseniz aynı hediyeden birkaç tane gelebilir. Bu nedenle kimin ne alacağını takip etmelisiniz.

Evde Baby Shower Partisi ve Süslemeler konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu