Duvarlarda ve dekorasyonda yeşil ile birleştirilecek renkler

Yeşilin çeşitleri, soğuk yeşilliklerden daha sıcak olanlara kadar çoktur. Ayrıca koyu ve pastel renkler, daha gri tonlar, ancak aynı zamanda yoğun veya doymuş renkler de buluyoruz. Bu büyük çeşitlilik için kombinasyonlar çoktur. Hadi bazı örneklere bakalım:

Yeşil ve beyaz, başarısız olmayan kombinasyon

Yeşil ve beyaz yatak odası

Duvarları yeşile boyamayı düşünüyorsanız, beyazı birleştirmek için kullanmanız tartışılmaz. Hangisini kullanırsanız kullanın, yumuşak yeşilliklerden en yoğun olanlarına kadar hepsine uygun. Şüphesiz beyaz, yeşilin gölgesini vurgular ve parlak görünmesini sağlar.

Yeşil ve bej, daha sıcak bir sonuç

Yeşil ve bej oda

Nötrler, tüm tonlarla birleştirmek için mükemmeldir. Bu durumda bej ve yeşil, ideal bir çifti öncekinden çok daha sıcak ve daha konforlu hale getirir. Oturma odası ve çift kişilik yatak odası başta olmak üzere her türlü ev ortamı için uygundur.

Yeşil ve gri, modern bir ikili

İç yeşil ve gri dekorasyon

Öte yandan, gri ile sonuç farklıdır, daha zarif ve sofistike bir karaktere bürünür. Kullanılacak özel gri, aydınlatmanın yoğunluğuna ve zevke bağlıdır.

Yeşil ve kahverengi, doğal bir iklim yaratmak için

Yaşayan yeşil kahverengi kanepeler

Tüm toprak tonları ve özellikle kahverengi kahverengi, yeşiller için mükemmel bir arkadaştır. Belirtilen tonlar elma, fıstık, şişe veya yosun yeşili olup, genellikle sıcak ve yoğun tonlardır. Hepsi güçlü renkler olduğundan, palete kum veya beyaz gibi duvarlar için biraz pastel eklemek daha iyidir.

Yeşil ve turkuaz mavisi, düzenli bir arkadaştır

Turkuaz çocuk banyosu

Mavi, tüm çeşitlerinde yeşile eşlik etmeye çok uygundur. Turkuaz rengi, çok parlak ve çekici, hafif ayet tonudur. Turkuaz ve ılık yeşillikler (elma veya fıstık) parlak ve neşeli iklimler yaratır.

Serin bir atmosfer için yeşil ve lacivert

Yatak odası mavi duvarlar

Önceki teklife çok benzer, ancak bu durumda mavi daha koyu ve daha saftır. Lacivert diyorum ama mavi renk ailesinin benzer tonları dahil. Aydınlatmadan faydalanmak için bu beyaz birlikteliğine eşlik etmek esastır.

Yeşil ve turuncu, mükemmel kontrast

Turuncu ve yeşil bölüm

Kuşkusuz turuncu ile birlikte yeşil tonlar güzel ve neşeli bir birliktelik yaratır. Bu arada … beyaz elementler kullanılırsa çok parlak. Bu çifti çocuk odalarında, banyolarda veya canlılığı ve neşeyi yansıtmak istediğiniz herhangi bir ortamda kullanın.

Hassas bir iklim için yeşil ve pembe veya mercan

Nane yeşili kız yatak odası

Bu özel ve çok daha spesifik bir durumdur. Pembeler ve özellikle mercan, yumuşak ve taze bir varyant olan nane yeşili ile birlikte yaygın olarak kullanılan sıcak tonlardır. Bu, parlak ve taze görünen, ancak pembe veya mercan unsurlarının renklendirilmesi sayesinde depresyona girmeyen bir kontrast sağlar.

Yeşil ve kırmızı, alışılmadık bir çift

Tahta ve yeşil dekorasyon

Renk teorisine geri dönersek, kırmızı yeşile tamamlayıcıdır ve bu, bazı durumlarda belirgin ve hatta şok edici bir eşitsizlik yaratır. İşin sırrı, doğru tonları nasıl seçeceğinizi ve akıllıca kullanacağınızı bilmektir. Yeşil ve kırmızıya bakın.

Yeşil ve sarı, en mutlu sonuç

Sarı ve yeşil oda

Sarı tonlar parlak ve neşelidir. Ayrıca absorbe ettiklerinden çok daha fazla ışığı yansıtırlar, bu nedenle parlak görünürler, karanlık ortamlar için veya çok fazla ışığın amaçlandığı yerler için uygundurlar. Yeşillerle birlikte gerçekten kaygısız bir kombinasyon elde edersiniz.

Yeşil ve siyah, dram eklemek için

Siyah ve yeşil iç tasarım

İç mekandaki siyah rengin bir ciddiyet ve drama havası sağladığı açıktır. Avangart ortamlar için mükemmeldir. Yeşil tonlardaki mekanlara katkısı, yeni ve hoş bir kontrast oluşturur.

Duvarlarda ve dekorasyonda yeşil ile birleştirilecek renkler konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu