Ev yapımı beze – Adım adım tarif

ev yapımı beze tarifi - son yemek

Beze tarifi bir tarif olarak ortaya çıkışı, kökeni etrafında en yaygın olan 1600 yılına kadar uzanıyor, İtalyan pasta şefi Gasparini tarafından Meiringen adlı bir İsviçre kasabasında yaşarken yaratılmış olması ve ismine borçlu olmasıdır. .

Beze, hamur işlerinde sonsuz kullanım alanına sahiptir, esasen yumurta akı ve şekerden yapılan, yapay tat ve renklerin eklenebileceği bir köpüktür.

Beze için üç temel preparat vardır: İtalyan, İsviçre ve Fransız, aralarındaki en çarpıcı fark dokusudur.

Her birinin belirli bir kullanımı var, bu sefer en sağlam olduğu için dekorasyon ve dolgular için ideal olan bir İtalyan beze hazırlayacağız.

Malzemelerin listesi

  • 1 su bardağı (200 gram) şeker
  • ¼ bardak su
  • ½ fincan (Yaklaşık 4 beyaz) yumurta akı
  • ¼ su bardağı (50 gram) pudra şekeri
  • 1 tatlı kaşığı tartar kreması (isteğe bağlı)

Talimatlar

Adım 1: Malzemelerin hazırlanması

Adım 1 Malzemelerin hazırlanması

Bu adım belki de mükemmel bir beze elde etmek için en önemli adımdır, kapların ve yumurta beyazlarının hazırlanması ile ilgilidir.

Gerek yumurta beyazlarını ayırmak için kullanılacak tüm kaplar gerekse karıştıracağınız kaplar ve karıştırıcı çubuklar temiz, iyice kuru ve oda sıcaklığında olmalıdır.

Yumurtalar taze ve oda sıcaklığında olmalıdır.

Yumurtaları tek tek açmaya devam edin; bir ucunu nazikçe kırın ve beyazı bir kaba dikkatlice ayırın.

Adım 2: Karameli hazırlayın

Adım 2 Karameli hazırlayın

Küçük bir tencereye bir bardak şeker ve çeyrek bardak su ekleyin. Tüm şeker nemlenene ve pürüzsüz bir görünüme kavuşana kadar yavaşça karıştırın.

Ancak bu noktada karameli bir kapakla karıştırabilirsiniz, ateşte yaparsanız karamelin kristalleşmesi ve karışımın zarar görmesi mümkündür.

Adım 3: Karameli pişirmek

Adım 3 - Karamelin pişirilmesi

Karışımı topun ucuna gelene kadar orta ateşte getirin. Şurubu karıştırmamanız veya herhangi bir kaplama eklememeniz önemlidir.

Karamel 7 ila 10 dakika arasında hazır olur, bu arada beyazları kar noktasına veya zirve noktasına kadar dövmelisiniz.

Adım 4: Beyazları yenin

Adım 4 - Beyazları yenin

Yumurta beyazlarını geniş bir kaba koyun ve elektrikli bir karıştırıcı yardımıyla yumurta beyazlarını maksimum sıcaklıkta en az 8 dakika çırpın.

Beyazlar sert beyaz bir köpüğe dönüşünce pudra şekeri ekleyin ve en az 5 dakika daha çırpmaya devam edin. Fotoğraftakine benzer bir puan almalısın.

Adım 5: Karameli ekleyin

Adım 5 - Karameli ekleyin

Elektrikli bir stand mikseriniz yoksa, başka birinden bunu yapmanıza yardım etmesini isteyebilirsiniz.

Yumurta beyazlarını çırpmaya devam ederken karameli yavaş yavaş karışıma ekleyin; düşen şeker sürekli bir iplik oluşturmalıdır.

Karışım tamamen soğuduğunda beze hazırdır. Biraz daha sert olmalı.

Bu karışım iki güne kadar buzdolabında saklanabilir. İç çekmeler yapmak veya bir tatlıyı süslemek için kullanabilirsiniz.

Notlar – İpuçları

Ev yapımı beze son yemek 2

  • Bilyalı uç. Bir şurubun içine çatal sokarken “Bilye Uçlu” olduğu söylenir, son damlalar düşmez, bunun yerine çatalın altında küçük toplar oluşturur.
  • Beyazları sarılardan ayırırken, biraz yumurta sarısı veya bir parça kabuk düşerse, bunları bir çay kaşığı ile çıkarmalısınız. Aksi takdirde karışım zirve noktasına ulaşmayacaktır.
  • Birçok pasta şefi kabı çevirerek beze noktasını test eder, kar noktasına ulaştıysa karışım düşmemelidir. Bu biraz tehlikeli olsa da, eğer karışım henüz amacına ulaşmadıysa.

Ev yapımı beze – Adım adım tarif konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu