Koridor için 5 dekorasyon fikri

İçeri girdiğinizde, dışarı çıktığınızda, mutfağa, oturma odasına ulaşmak için geçersiniz … Koridor, dekorasyonu ihmal edilmemesi gereken önemli bir geçiş alanıdır. Yine de çoğu zaman yanından geçeriz. Düzeltmenin tam zamanı! Koridorunuz için dekorasyon fikirlerini burada doldurun.

Duvar kağıdını, boyayı, aynaları çıkarın, koridor trafiği aksatmadıkları sürece tüm fantezileri karşılayabilir. Bir koridor, eğer çok orijinal ve ilginç bir görüntü sergileyebiliyorsa, pratik kalmalıdır. Westwing, dekor ve işlevsellik arasında ilham ve denge bulmanıza yardımcı olur.

Koridor için dekorasyon: alan kısıtlamalarını dikkate alın

Bu koridora hangi odalar hizmet ediyor? Nereye gidiyor? Karanlık mı Biraz mobilya ile donatılmalı mı? Koridorun ayık olmasını ister misin? Bağladığı parçaların evrenleriyle çelişiyor mu? Herhangi bir şeye başlamadan önce, tüm bu soruları cevaplayın. Cevaplarınız olası dekorasyon (lar) ı belirlemenizi sağlayacaktır. Giriş koridoru, kat koridoru ile aynı şekilde dekore edilmeyecektir. İlkinde çeşitli düzenlemeler yapmanız gerekecek: portmantolar, ayakkabı dolapları… ikincisinde gerekli olmayacak.

Ve biz bundan bahsettiğimiz için, burada bir girişi düzenlemek ve dekore etmek için bir sürü fikir bulacaksınız.

Bir tema seç

Koridorda, evdeki herhangi bir odada olduğu gibi, dekorasyonunuza başlamadan önce bir atmosfer belirlemek daha iyidir. Vintage dekor stili ister misiniz? İskandinav tarzını mı tercih edersiniz? Dilerseniz duvara veya tavana bazı pervazları sabitleyerek Haussmann havası verebilirsiniz. Tekrar edelim, koridorda tüm dekorasyonlara izin verilir!

Kullanışlı koridor için bir dekorasyon

Dekorasyon güzel görünmek için oradaysa, belirli dengesizlikleri veya hataları da telafi edebilir. Koridordaki renk, gerginlik hissini, aşırı ihtişamı bulanıklaştırabilir veya çok karanlık olduğunda ona biraz ışık katabilir. Bunun için boyalar veya duvar kağıtları gerçek müttefiklerdir.

Koridorunuzu boya ile büyütün

Bir koridora derinlik vermek ve onu genişletmek için aynı zamanda ön kapıya bakan duvara bir duvar kağıdı uygulayın veya kapıyı ve çevresini koyu bir boya ile kaplayın, ancak açık duvarlar bırakın.

Koridoru genişletmenin başka bir yolu: Tabanda koyu, üst kısmında beyaz olmak üzere nötr, parlak bir renk seçin. Bu alanın genişlemesini en üst düzeye çıkarmak için aynalar ekleyin.

Gerçekten aydınlık bir koridor ister misin? Açık tonları veya beyazı hedefleyin. Zemini de beyaza boyayarak temizlenmiş ve görsel olarak genişletilmiş bir geçit elde ettiğinizden emin olun. Ancak “çok beyaz” a dikkat edin: soğuyabilir ve gerçekten göz kamaştırabilir. Bu durumda, gölgelendirin: örneğin tavanda kirli beyazı tercih edin.

Bir koridoru boya ile daraltma

Çok fazla olduğunu düşündüğünüz koridor parçasını tanımlayın ve koridorun geri kalanında kullanılandan farklı bir duvar kağıdı veya boya ile kaplayın (duvar ve tavan).

Daha dinamik bir koridor

Kontrastlarla oynamak mekana enerji verir. Bir duvara bir duvar resmi yapıştırabilir ve paralel duvara bir boya kullanabilirsiniz. Koridordaki duvar kağıdı çok renkliyse, diğer duvar için beyaz boya için kafa yapın. Aksine, duvar kağıdının renkleri ayık kalırsa, boya tarafında daha cüretkar olun.

Bir koridoru noktalamak için, duvarın geri kalanından kapıları ve / veya çerçevelerini uyumsuz etmeyi düşünün: beyaz / siyah, mavi / beyaz ve hatta her kapıya belirli bir renk vermeye cesaret.

Not etmek : grafik, bitkisel, hayvan, şiirsel… Her tür duvar kağıdı, koridorda bir yeri iddia edebilir.

Şık bir koridor için düzeltilecek nesneler

hakkında Serap Kevser

Yazarlarımız konularında uzman ve eğitimli kişilerdir. Sorularınızı en iyi şekilde cevaplamak, Fikre ihtiyaç duyduğunuzda en yaratıcı fikirleri üretmek için buradalar. Sizleride Bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir