Doğal Yöntemlerle Fırının Temizlenmesi

Artık onu erteleyemeyiz; Zaman geldi fırını temizle. Nadiren yaptığımız bir faaliyettir, çünkü çoğu zaman çok kaplanmış ve dökülmeyen kiri çıkarmak için en rahatsız pozisyonlarda sürtme arzusundan ölmeyiz.

Bikarbonat ve Doğal Yöntemlerle Fırının Temizlenmesi
Mesele tam olarak şudur: Fırının günlük temizliğini ne kadar ihmal edersek, yenilmesi zor olan kabuklar o kadar fazla oluşur. Ve sonra onları nasıl kolayca kaldırabiliriz?

Ama her şeyden önce fırını temizlemek için ne kullanılmalı? Makaleyi okursanız, özellikle doğal yöntemlere dikkat ederek, fırını temizlemek için birkaç çözüm bulacaksınız.

Fırını temizlemek için ne kullanmalı?

Bize daha basit görünen çözüm, süpermarkette bulduğunuz bir fırın yağ çözücü kullanmaktır. Bunun nedeni, çoğumuzun eşit derecede etkili ve aynı derecede hemen kullanıma hazır olan karbonat ve sirke gibi doğal ilaçların olduğunu bilmememizdir.

Ancak bir temizlik ürünü satın alırken mutlaka organik ve biyolojik olarak parçalanabilir.

Aslında kimyasallar çevreye ve bize de zararlıdır. Özellikle fırınınki gibi yüksek sıcaklıkların varlığında, bu kimyasallar fırın duvarlarından mükemmel bir şekilde çıkarılmazsa yiyeceklerimize bulaşabilir.

Fırını doğal ürünlerle temizlemek için püf noktaları

Fırını temizlemek için doğal çareler bulmak zor değil, aksine evimizde zaten mevcut. İnanmıyor musun Bunlar limon, sirke, iri tuz ve kabartma tozu. Her birini nasıl kullanacağımızı görelim.

Kiri, özellikle de en çok kaplanmış olanları çıkarmak için yeterince etkili olmadıklarından mı korkuyorsunuz? Görmek inanmaktır.

Fırını karbonatla temizleyin

bikarbonat evde hijyen ve temizlik için mükemmel bir müttefiktir. Kullanım alanları çok çeşitli ve geniş kapsamlıdır: meyve ve sebzeleri yıkamak, bulaşık makinesini, buzdolabını, mutfağı temizlemek, kötü kokuları gidermek için kullanılır … en önemlisi fırının kirecini gidermek için kullanılır.

Fırını karbonatla temizlemenin iki yöntemi vardır. Birincisi, biraz su ile seyreltmek, ikinci versiyonda bunun yerine tuz ilave etmektir.

Her iki durumda da, elde edilen macun fırının en kabuksuz bölgelerine yayılır ve 40 ° C’de fırın açıkken bir saat etki etmeye bırakılır. Bu noktada bir süngerin basit geçişi ile kirler kolayca çıkarılacaktır.

Fırını sirke ile temizleyin

Fırını temizlemek için sirke kullanılması, özellikle içinde hoş olmayan kokular oluştuğunda önerilir. Aslında sirke dezenfektan özelliklere sahiptir: mikropları öldürür ve kötü kokularla savaşır.

Fırın sirke ile nasıl temizlenir?

Fırına su ve sirke ile bir tava koyun. 120 ° C’de 15 dakika açın. Fırını kapatın ve birkaç dakika soğumaya bırakın, ardından kiri nemli bir bezle silin. Çıkarmanın çok kolay olacağını göreceksiniz. Fırının tamamen soğumasına değil, hala sıcakken harekete geçmeye dikkat edin.

Fırını limonla temizleyin

Fırını şununla temizleyin: Limon bir yağ giderme işlemi elde etmenin harika bir yoludur.

Limonu ikiye bölüp fırın duvarlarına sünger gibi ovalayabilirsiniz. Limonun çok yüksek asit bileşeni vardır, bu yüzden en kalıcı kirleri çözebilir.

Ya da üç veya dört limonun suyunu bir tencereye sıkıp suyla seyreltebilirsiniz. 100 ° C’ye ısıtılmış fırına koyun ve yaklaşık 40 dakika etki etmesi için bırakın. Gevşek kirleri bir süngerle temizleyerek temizliği tamamlayın.

Fırın doğal olarak nasıl temizlenir

Çok kirli bir fırın nasıl temizlenir

Bu paragrafı okuyorsanız, fırınınızın kesin bir müdahaleye ihtiyacı olduğu anlamına gelir. Bu, fırının düzgün bakımını uzun süre ihmal ettiğiniz için veya fırını ve kabuklarını eski kiracıdan miras aldığınız için olmuş olabilir.

Ancak şok terapisine ihtiyaç vardır.

Fırını yağdan arındırma yöntemleri

  • Kullanın sodyum bikarbonat çözeltisi, su ve sirkeyi bir kaseye koyup 100 ° C’de 45 dakika fırına koyun. Fırın kapatıldıktan sonra süngerle kiri temizlemek daha kolay olacaktır.
  • En zor kabuklanmaları gidermek için kendinize bir spatula ile yardım edin.
  • Fırın gerçekten çok kirliyse ve önerilen doğal çözüm tüm kabuklanmaları gidermek için yeterli olmadıysa, piyasada bulduğunuz fırını temizlemek için belirli ürünlerden birini kullanabilirsiniz. Etiketteki talimatları izleyin ve gerektiği kadar uzun süre hareket etmelerine izin verin. Kimyasal olmaları nedeniyle genellikle çok etkilidirler. Ancak çok dikkatli kullanın ve kullandıktan sonra fırını mükemmel şekilde temizleyin. Fırının duvarlarında kalan parçacıklar, içinde pişen yiyecekleri kirletebilir.

Bu yöntemlerden hangisini denemeye karar verdiniz? Nasıl gittiğini yorumlarda bize yazın!

Bikarbonat ve Doğal Yöntemlerle Fırının Temizlenmesi
konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu