Küçük ve açık mutfakları dekore etmek için 7 ipucu

küçük açık ve rahat mutfak
Açık alanlar, oturma odasına mükemmel şekilde entegre edilmiş küçük mutfaklara daha fazla genişlik sağlar. Bu özelliklere sahip bir ortam, bu yaşam alanı ile sürekli iletişim halindedir. Rahat ve güncel bir ortam nasıl oluşturulur? Açık BeyazYastik.Com Size ilham verecek yedi ipucu veriyoruz.

1. İmitasyon ahşap döşeme

mutfak ve oturma odası için ahşap zemin
Bu özelliklere sahip bir ortamı çerçeveleyebilecek farklı zemin türleri vardır. Ahşap, oturma odası dekorasyonunda en yaygın kullanılan malzemelerden biridir. Küçük ve açık bir mutfağa nasıl entegre edilir? Ahşap olmadan bu malzemenin tonunu doğru bir şekilde yeniden yaratan bir kaplama seçin. A zemin açık renkte bu yüzeyin parlaklığını arttırır. Bu açık dekora tekdüzelik duygusu katan bir zemin seçin.

2. İki renkli mutfak

oturma odası
Mutfak mobilyaları iki farklı tonu birleştirebilir. Bu bileşenlerin mükemmel kombinasyonunu yansıtan bir mekanın ortak konusu haline gelen tonlar. Bu fotoğrafta gördüğünüz odanın mobilyalarında bulunan beyaz, bu şirin evrenin diğer detaylarını da gösteriyor: yemek masası, sandalyeler ve lambalar. Perde kompozisyonunun da bir parçası olan ve oturma odası mobilyalarında görsel olarak öne çıkan bir ton.

3. Gri, siyah ve beyaz

gri-beyaz mutfak
Bu kombinasyon, günümüzde evleri İskandinav ilhamıyla dekore etmek için en çok kullanılanlardan biridir. Endüstriyel estetiğe sahip bir evin parçası da olabilecek bir kompozisyon türü. Toplamı gri, siyah ve beyaz Aksesuarlar aracılığıyla bazı zıtlıklar kazanan bir odanın ana detaylarını anlatıyorlar. Kanepeyi süsleyen minderler ve duvarları süsleyen tablolar bu ortama güzel vurgular katıyor.

Bu reformda kullanacağınız tonları ve ayrıca her bir unsurun önem derecesini seçin.

4. Boşluklar nasıl ayırt edilir

kanepenin arkasındaki konsol
Açık bir dekorasyon, evin en önemli iki odası arasında bir bağlantı oluşturarak karakterize edilir. Bu bağlamda her ortamın kendi varlığına sahip olması için birlik ve farklılaşma arasındaki dengeyi arar. mutfak adası bütünde bu dönüm noktasını belirleyen unsur haline gelebilir. Ama başka olası teklifler de var. Kanepe, duvarlardan birinin yanına yerleştirilmediğinde bu görsel etkiyi sağlayabilen mobilya parçasıdır. Bu durumda ünitenin arkasına konsol veya masa yerleştirmek mümkündür.

5. Endüstriyel tarz muhafazalar

endüstriyel tip muhafazalı mutfak
Açık dekor, genellikle bir mülk sahibi tarafından çok değer verilen avantajlar sağlar. Bu dağılım artar ışık yerin. Ayrıca, daha büyük bir ferahlık hissi de yaratır. Ancak bu sürekliliğin bazı dezavantajları vardır.

Örneğin mutfaktan gelen kokular oturma odasına ulaşır. Bu durumdan nasıl kaçınılır? Diğer yandan tamamen bağımsız olan iki yeri görsel olarak birbirine bağlayan endüstriyel tarzdaki muhafazaların kullanımı sayesinde.

6. Yarımadalı mutfak

yarımadalı mutfak
Bu özelliklere sahip bir mutfak nasıl dağıtılır? Ada genellikle bu ortamın kalbi haline gelir. Ancak mevcut metrekareler bu dekorasyon fikrinin dahil edilmesine izin vermediğinde dikkate alınması gereken başka alternatifler de var. beyazyastik.com’da ilham kaynağı olarak paylaştığımız bu küçük ve açık mutfağın kilit unsuru yarımada.

7. Görsel hafiflik

küçük açık mutfak
Bu özelliklerle bir mekanda görsel hafifliği artırmak bir başarıdır. Bu şekilde bir ortam yaratmak için dengeyi bulmak mümkündür. Rahat aslında şarj etmeden. Düz çizgiler, açık renkli ahşap ve beyaz kullanımı bu hoş etkiyi yaratır.

Dekorablog

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu