Ahşap mutfak nasıl temizlenir

Ahşap mutfaklar, çok emek gerektirdiği ve güzel oldukları için artık nadirdir. Özen gösterildikleri sürece süreleri sonsuzdur. Her şeyden önce temizlik, agresif kimyasal deterjan kullanımından kaçınma ve zaman zaman ahşabı ilk günkü kadar parlak tutmak için besleyerek.

Ahşap mutfak nasıl temizlenir
Miras aldıysanız veya ahşap bir mutfak almaya karar verdiyseniz, doğru yerdesiniz. Bugün ahşap mutfağın nasıl temizleneceği ve yağdan arındırılacağı hakkında konuşacağız.

Ahşap mutfak kapıları nasıl temizlenir

Mutfağın ahşabı, pişirdiğimiz yemeğin buharları ve yağları ile emprenye edilir ve el ve parmak izleri iyi etkilenir. Ahşap mutfak kapıları iz ve haleler bırakmadan nasıl temizlenir?

İki etkili yöntem vardır, biri sıradan temizlik için, diğeri ise ahşabı beslemek için ara sıra uygulanarak her zaman parlak kalması için.

Ayrıntılı olarak görelim.

Kiri çıkarmak için ahşap kapıları temizleyin

Yıllar süren testlerden sonra, ahşaba zarar vermeden temizlemek için kullanılacak mükemmel ürün karışımını bulduk.

Almak:

  • Bir havza
  • mikrofiber bez
  • bulaşık sabunu
  • sirke
  • el sabunu

4 yemek kaşığı bulaşık sabunu, 5 yemek kaşığı sirke ve 2 yemek kaşığı el sabununu 1 litre suya karıştırın. Mikrofiber bezi solüsyona batırın ve fazla su kalmaması için iyice sıkın. Bezi dairesel hareketlerle kapı yüzeyinin üzerinden geçirin, ardından yumuşak bir bezle kurulayın.

Ahşabı besler ve parlatır

Almak:

Yağ, ahşabın beslenerek doğal görünümünü uzun süre korumasına, renkten başlayıp dokunuşuna kadar yumuşak olmasına neden olur. Piyasada birkaç tane var, kalite için yalvarmayın çünkü ahşap mutfağımızın güzelliğini kaybetmeden uzun süre dayanması gerekiyor.

Yağı bir fırça ile kapı yüzeyine sürün. Bir veya iki saat oturmasına izin verin. Yün bir bezle iyice ovarak fazla yağı temizleyin. Mükemmel bir sonuç için, ilki ilk adım için, ikincisi yağı daha da derinlemesine temizlemek için iki farklı yünlü bez kullanmak iyidir. Bu şekilde mutfağın fazla yağlı kalmamasını sağlıyoruz.

ahşap mutfak nasıl temizlenir

Ahşap mutfak mobilyalarını temizleyin

Ahşap mutfak tezgahları her gün temizlenmelidir, çünkü bunları yemek hazırlamak, kirli fincanlar, sebzeler ve yumurtalar koymak, öğütülmüş kahveyi moka’ya dökmek için kullanıyoruz … masa, gerçek bir aktivite fazlası sahnesi, çocuk oyunları dahil.

Günlük strese rağmen görünümünün değişmemesi için ahşap mobilyalar nasıl yıkanır?

Rutin temizlik için su, sirke ve bulaşık sabunu solüsyonu kullanın., süpermarkette satın alabileceğiniz yağ çözücülerden daha etkilidir. Ve kesinlikle daha az istilacı.

Bulaşık deterjanı yağ giderme etkisine sahipken, sirke dezenfekte etmek için mükemmeldir.

Önemli olan, ahşabı temizlemek için kullandığınız bezin mikrofiber gibi yumuşak olması ve ahşabın çok fazla nem sevmemesi nedeniyle iyice sıkılmış olmasıdır.

Optimal bir sonuç için kumaş, ahşap damar yönünde yüzeyin üzerinden geçirilmelidir. Ahşap cilalanmışsa, en iyisi dairesel hareketler yapmaktır.

Aşırı kir ve gres durumlarında, bikarbonat, biraz su ile seyreltilmiş. Kabartma tozu yüzeye sürülmeli ve iyice durulanmalıdır.

ahşap mutfak nasıl temizlenir ve yağdan arındırılır

Ahşap mutfak doğal ürünlerle nasıl temizlenir

Ahşap mutfağınızı temizlemek için sadece doğal ürünler kullanmayı tercih ediyorsanız emin ellerdesiniz. Biz Casaarredostudio’nun hayranıyız ev temizliği için doğal ürünler.

Sanitize edilecek sirke

Rutin temizlik için şunu kullanabilirsiniz:sirke, yağ giderme ve temizleme etkisine sahiptir. Keskin koku birkaç dakika içinde kaybolur.

Sirke, pişirildikten sonra tüm yiyecek, yağ ve yağ kalıntılarını gidermek için masa da dahil olmak üzere mutfak tezgahının üzerinden geçirilebilir. Durulamaya gerek yoktur.

Duvar ünitelerinin iç kısımlarının daha ara sıra temizlenmesi için de kullanılabilir. Aslında, şişelerde yağ, un, baharat, bisküvi… ara sıra temizlenmesi gereken kalıntılar bırakabilir.

Parlatma için zeytinyağı ve limon

Öte yandan, özel yağ bazlı ürünler kullanmadan ahşap duvar üniteleri nasıl cilalanır?

Basit, sadece mutfağın mutfak kapılarını geç.limon suyu ile karıştırılmış zeytinyağı. Birkaç saat kurumasını bekleyin ve ardından yünlü bir bezle kuvvetlice fırçalayın.

Bu yazıyı okuduysanız ve listelenen yöntemlerden herhangi birini deneyimlediyseniz, sonuç hakkında ne düşündüğünüzü bize bildirin!

Ahşap mutfak nasıl temizlenir konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu